Ubuntu Linux Veya Herhangi Bir Linux Dağıtımında Programlama Yapılabilir Mi?

Shika_

Yeni üye
20 Haz 2021
12
0
Merhabalar Öncelikle, Yeni Bir Üyeyim Umarım Yanlış Bir Şey Yapmıyorumdur Yapıyorsam Affola.
Benim asıl alanım programcılık ama aynı şekilde siber güvenlik hakkında da bilgi edinmek amacıyla ubuntu linux yükledim dual boot kullanıyorum ama eğer linuxta rahat bir şekilde programcılık yapılabilir mi sorularının kesin ve doğru cevaplarını aldığım taktirde ana makinemi linuxa çevirmeyi düşüneceğim. Paket kurmak ve birşeyler indirmekte zorlanıyorum bu arada bunlara da bir çözüm yazarsanız sevinirim İyi Günler

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
linux dağıtımı olarak heleki siber güvenlik için kali linux öneririm ama kullanışlı değildir uyarıyım!
programlama olarak python yapabilirsin kütüphane bolluğu vardır ve kali linux u uygulama olarak kullanıyorum vscode hazır geliyor eğer istersen başka İDE de kullanabiliyorsun.

paket kurma konusuna gelince detaylandırsan iyi olur yada özelden yaz detaylandırarak python için birkaç link vereyim

başka sorunuz varsa özelden de yazabilirsiniz. :)

MolotOn

Üye
18 Haz 2021
89
21
23
Yok
Merhabalar Öncelikle, Yeni Bir Üyeyim Umarım Yanlış Bir Şey Yapmıyorumdur Yapıyorsam Affola.
Benim asıl alanım programcılık ama aynı şekilde siber güvenlik hakkında da bilgi edinmek amacıyla ubuntu linux yükledim dual boot kullanıyorum ama eğer linuxta rahat bir şekilde programcılık yapılabilir mi sorularının kesin ve doğru cevaplarını aldığım taktirde ana makinemi linuxa çevirmeyi düşüneceğim. Paket kurmak ve birşeyler indirmekte zorlanıyorum bu arada bunlara da bir çözüm yazarsanız sevinirim İyi Günler
Windows ile bir farkı yok bence

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
ben kesinlikle katılmıyorum :mad: kali siber güvnlikte 1. (parrot ile yarışır) ama günlük hayat kullanımı konusunda zayıf olabiliyor özellikle ofis programları kullanılamıyor bildiğim kadarıyla

Shika_

Yeni üye
20 Haz 2021
12
0
linux dağıtımı olarak heleki siber güvenlik için kali linux öneririm ama kullanışlı değildir uyarıyım!
programlama olarak python yapabilirsin kütüphane bolluğu vardır ve kali linux u uygulama olarak kullanıyorum vscode hazır geliyor eğer istersen başka İDE de kullanabiliyorsun.

paket kurma konusuna gelince detaylandırsan iyi olur yada özelden yaz detaylandırarak python için birkaç link vereyim

başka sorunuz varsa özelden de yazabilirsiniz. :)
Cevap için çok teşekkürler ama ben back-end c# java ve python ile uğraşıyorum c# exe olarak çıktı veriyor.Lİnuxta çalıştırılmıyor yani

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
Cevap için çok teşekkürler ama ben back-end c# java ve python ile uğraşıyorum c# exe olarak çıktı veriyor.Lİnuxta çalıştırılmıyor yani
belki çalıştırılabilir bilmiyorum tam ama ne kadar iyidir pek zannetmem (python dışında)
yada bilgisayarınızın ram ve depolaması ve çekirdek sayısı ve intel kaç onu atın ona göre çözüm bulayım :)

Shika_

Yeni üye
20 Haz 2021
12
0
ben kesinlikle katılmıyorum :mad: kali siber güvnlikte 1. (parrot ile yarışır) ama günlük hayat kullanımı konusunda zayıf olabiliyor özellikle ofis programları kullanılamıyor bildiğim kadarıyla
Bende sizinle aynı fikirde olduğum için böyle bir konu açmıştım ubuntuya kali araçlarını yükleyecektim.Ama en iyisi ben dual boot devam edeyim

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
Bende sizinle aynı fikirde olduğum için böyle bir konu açmıştım ubuntuya kali araçlarını yükleyecektim.Ama en iyisi ben dual boot devam edeyim
ubuntuya kali araçları yüklenir ama günlük hayat performansı gene aynı
ve dual boot yerine eğer bilgisayarınız iyiyse sanal makine yada uygulama olarak yükle derim
dual-boot performans olarak nasıl hiç kullanmadım.

Shika_

Yeni üye
20 Haz 2021
12
0
ubuntuya kali araçları yüklenir ama günlük hayat performansı gene aynı
ve dual boot yerine eğer bilgisayarınız iyiyse sanal makine yada uygulama olarak yükle derim
dual-boot performans olarak nasıl hiç kullanmadım.
Dual boot normal tek işletim sistemi kullanıyormuşsun gibi düşün başlangıçta istediğini seçiyorsun ve ayarladığın disk hafızasına göre onu başlatıyor kaç gb ramin varsa ve hangi işletim sistemini başlattıysan ona göre kullanıcağı bütün rami ve hızı yine tek bir işletim sistemine veriyor hız olarak hiçbir performans kaybı yok

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
Dual boot normal tek işletim sistemi kullanıyormuşsun gibi düşün başlangıçta istediğini seçiyorsun ve ayarladığın disk hafızasına göre onu başlatıyor kaç gb ramin varsa ve hangi işletim sistemini başlattıysan ona göre kullanıcağı bütün rami ve hızı yine tek bir işletim sistemine veriyor hız olarak hiçbir performans kaybı yok
doğrudur doğrudur da cihazı hızlı eskitiyormuş o yüzden ben windows üzerine kali indirdim ve bazı riskleride varmış galiba. bence uygulama daha güvenli :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.