Ubuntu'da dev değişim rüzgarları !

sefasss

Katılımcı Üye
29 Ağu 2009
839
0
[email protected]~
Ubuntu'da dev değişim rüzgarları !


En başarılı Linux sürümlerinden Ubuntu'dan şaşırtıcı ve büyük bir değişim geliyor...

Ubuntu'nun kurucusu ve babası olarak anılan Mark Shuttleworth, Ubuntu Geliştiriciler Konferansı'nda önemli bir açıklama yaptı. Bir Linux dağıtımı olan ve son derece popüler olan Ubuntu işletim sistemi, 11.04 sürümünden sonra ana masaüstü ortamı olarak Gnome değil Unity kullanacak. Kullanıcılar isterlerse Gnome da seçebilecekler ama varsayılan masaüstü olarak herkes Unity ile karşılaşacak.
Gnome temelli olan Unity, netbooklar için Ubuntu'da kullanılacaktı, şimdi masaüstü PC'lere uygun bir şekilde ayarlanıyor. Shuttleworth bunun riskli bir geçiş olduğunu ancak işe yarayacağından emin olduklarını belirtti. Kullanıcıların ve geliştiricilerin de Unity'e destek verdiğini aktaran Shuttleworth, Ubunut'unun arkasındaki şirket olan Canonical'ın Lenovo ve Acer'la da anlaşmalar yaptını aktardı. Bu sayede piyasaya yeni çıkan masaüstü ve netbooklarda daha en başından Ubuntu kullanabilme seçeneği genişleyecek.
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.