Ubuntu'da tarayıcı devrimi..

sefasss

Katılımcı Üye
29 Ağu 2009
839
0
[email protected]~
Ubuntu'da tarayıcı devrimi..


10pxara.gif


Ubergizmo'nun haberine göre, Canonical yeni gelecek Ubuntu Netbook Edition'da varsayılan tarayıcı Mozilla Firefox'u değiştirmeyi planlıyor. Yeni kullanacağı varsayılan tarayıcı ise Chrome ya da Chromium olacak. Çoğumuzun hatırlayabildiği kadarıyla Firefox, Ubuntu'nun hep varsayılan tarayıcısıydı. Bunun en önemli sebeplerinden biri de Mozilla'nın geliştiricilere olan açık yaklaşımıydı. Google ise bu yaklaşımın temellerin henüz yeni yeni atıyor.


Henüz resmi bir karar yok ve Ubuntu'nun Netbook sürümü 10.10'un masaüstü sürümünü de etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor. Eğer Chrome, Ubuntu'nun yeni varsayılan tarayıcısı haline gelirse birçok Ubuntu taraftarı büyük tepki gösterebilir. Ubuntu 10.10'un adı Maverick Meerkat olacak ve 28 Ekim'de yayınlanacak.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.