Uçbirim nedir? Nasıl kullanılır?

Disquel

Katılımcı Üye
8 Nis 2011
968
0
ben gizliyim :)
Linux Mint konsol komutları uçbirimde uygulanacaktır. Uçbirim açmak için Menü > Uçbirim yolunu izleyin. Uçbirim açıldığında karşınıza boş bir ekran gelecek ve sizden işlem bekleyen komut satırı açılacaktır.

Örnek komu satırı

[email protected]:~$

Örneğin sizden konsolda bir komut uygulamanız isteniyorsa uçbirimi açacaksınız.

Örneğin uçbirimden tvtime isimli programın kurulumu

sudo apt-get install tvtime

sudo ile geçici olarak yönetici yetkisi aldık, apt-get ile apt-get kurulum aracını devreye soktuk, install ile kur dedik ve tvtime ile kurulacak programın (paketin) ismini verdik.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.