ücretsiz domain ve alan adı almak

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
s.a sevgili tht ailesi bu gün sizlere ücretsiz alan adı ve domain amayı ve ne işe yarar bunları göstericem fark ettim ki pek çok kişi alan adı nedir domain nededir ne işe yarar bunları bilmiyor

Domain ve alan adı nedir nedir ne işe yarar?

Domain ya da alan adı bir web sitesinin fiziksel adıdır. Her web adresinin bir domaini vardır ve bu domain o siteye özeldir. Bir domain sadece o domainin sahibi tarafından erişilebilir ve kullanılabilir Alan adları insanların interneti taraması ve belirli bir web sitesine erişmesi için kolay bir yol sağlar

bunu tanımlamamız gerekirse domain sizin iş yeriniz hosting ise sizin iş yeri adresiniz olarak tanımlaya biliriz

bu konuda ücretsiz alan adı alıcağımız için alan adlarının uzantıları şu şekilde

.tk

.ml

.ga

.cf

.gq

bu alan adları ile ilgili bilgi ve detayları internetten öğrene bilirsiniz

tıkla öncelikle size verdiğim siteye gidin ırdan oturum aça basarak mail adresi veya facebook la kayıt olun

f5e7mll.png

oturum açtıktan sonra size vericeğim ikinci siteye gidin tıkla istediğiniz adı yazın ve devama basın ve tamamlanmasını bekleyin eyer olmazsa vpn ile deneyin o zaman olur

k2tw340.png

önünüze böyle bir ekran gelicek işaretli yere basın

h030mxb.png

ardından böyle bir ekran gelicek siz ilk siteden hangi hesapla oturum açtıysanız o hesapla tekrar oturum açın

lfc479y.png

sonra sizi hesaba atıcak bir geriye gidin ardından ise sipariş tamamlandı kodu gelicek bu saatten sonra işiniz bitti demektir

bur dan ise aldığınız ürünleri göre bilirsiniz

81q6iab.png

lu7yyme.png

tamam şimdi bur da işimiz bitti 2 olarak domain alma yı yapalım

size ver i cem sitede oturum açın tıkla
np0h6r8.png

istediğiniz şekilde oturum aça bilirsiniz

oturum açtıktan sonra ise böyle bir ekran gelicek ordan ise işaretli alana tıklayarak oluştura bilirsiniz

9jx25si.png

ondan sonra ise önünüze site ismi ve şifresi soran bir ekran gelicek orayıda doldurun ama şifreyi asla unutmayı hem ftp bağlantısın da hem de veri tabanı oluşturmak için lazım

vnk8ljs.png

ardından siteniz oluşturulacak site nize burdan ulaşa bilirsiniz

jtkw33p.png

tamam siteniz de oluşturuldu şimdi ise bunları nasıl bir birine bağlıcağınızı göstereyim onu ise resim halinde zor olucağığ için video halinde göstermeyi tercih ettim

www.muncukhan.tk
siteye bağlanamazsanız vpn ile deneyin sizin de siteniz de aynısı olacaktır bunun olmasını istemiyorsanız ise domain şirketini deyiştire bilirsiniz TR açık bir domain şirketine geçin bildiğim kadarı ile wbhost TR ye kapalı

Maveraün Nehr

Blue Expert / Head of Malware Team
25 Haz 2021
976
1,865
41.303921, -81.901693
Biraz hızlı hazırlanan konu gibi olsa da ikinci seferde anladım. Uzun zamandır düşünüyordum acaba bu ücretsiz alan adları ne oldu diye konu bana çok yardımcı oldu bunun için teşekkür ederim. Bir de eskiden tek seferde alan adı alınıyor diye hatırlıyorum görülüyor ki şimdi iki aşamaya çıkmış.

Video sonunda diyor ki: İlk seferde yavaş olabilir alan adı oturmayabilir 24 saat içinde düzelir.

SANDWORM

Katılımcı Üye
8 May 2021
267
161
s.a sevgili tht ailesi bu gün sizlere ücretsiz alan adı ve domain amayı ve ne işe yarar bunları göstericem fark ettim ki pek çok kişi alan adı nedir domain nededir ne işe yarar bunları bilmiyor

Domain ve alan adı nedir nedir ne işe yarar?

Domain ya da alan adı bir web sitesinin fiziksel adıdır. Her web adresinin bir domaini vardır ve bu domain o siteye özeldir. Bir domain sadece o domainin sahibi tarafından erişilebilir ve kullanılabilir Alan adları insanların interneti taraması ve belirli bir web sitesine erişmesi için kolay bir yol sağlar

bunu tanımlamamız gerekirse domain sizin iş yeriniz hosting ise sizin iş yeri adresiniz olarak tanımlaya biliriz

bu konuda ücretsiz alan adı alıcağımız için alan adlarının uzantıları şu şekilde

.tk

.ml

.ga

.cf

.gq
bu alan adları ile ilgili bilgi ve detayları internetten öğrene bilirsiniz

tıkla öncelikle size verdiğim siteye gidin ırdan oturum aça basarak mail adresi veya facebook la kayıt olun

f5e7mll.png

oturum açtıktan sonra size vericeğim ikinci siteye gidin tıkla istediğiniz adı yazın ve devama basın ve tamamlanmasını bekleyin eyer olmazsa vpn ile deneyin o zaman olur

k2tw340.png

önünüze böyle bir ekran gelicek işaretli yere basın

h030mxb.png

ardından böyle bir ekran gelicek siz ilk siteden hangi hesapla oturum açtıysanız o hesapla tekrar oturum açın

lfc479y.png

sonra sizi hesaba atıcak bir geriye gidin ardından ise sipariş tamamlandı kodu gelicek bu saatten sonra işiniz bitti demektir

bur dan ise aldığınız ürünleri göre bilirsiniz

81q6iab.png

lu7yyme.png

tamam şimdi bur da işimiz bitti 2 olarak domain alma yı yapalım

size ver i cem sitede oturum açın tıkla
np0h6r8.png

istediğiniz şekilde oturum aça bilirsiniz

oturum açtıktan sonra ise böyle bir ekran gelicek ordan ise işaretli alana tıklayarak oluştura bilirsiniz

9jx25si.png

ondan sonra ise önünüze site ismi ve şifresi soran bir ekran gelicek orayıda doldurun ama şifreyi asla unutmayı hem ftp bağlantısın da hem de veri tabanı oluşturmak için lazım

vnk8ljs.png

ardından siteniz oluşturulacak site nize burdan ulaşa bilirsiniz

jtkw33p.png

tamam siteniz de oluşturuldu şimdi ise bunları nasıl bir birine bağlıcağınızı göstereyim onu ise resim halinde zor olucağığ için video halinde göstermeyi tercih ettim

www.muncukhan.tk
siteye bağlanamazsanız vpn ile deneyin sizin de siteniz de aynısı olacaktır bunun olmasını istemiyorsanız ise domain şirketini deyiştire bilirsiniz TR açık bir domain şirketine geçin bildiğim kadarı ile wbhost TR ye kapalı
Eline sağlık güzel ve sade anlatım olmuş.

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Biraz hızlı hazırlanan konu gibi olsa da ikinci seferde anladım. Uzun zamandır düşünüyordum acaba bu ücretsiz alan adları ne oldu diye konu bana çok yardımcı oldu bunun için teşekkür ederim. Bir de eskiden tek seferde alan adı alınıyor diye hatırlıyorum görülüyor ki şimdi iki aşamaya çıkmış.

Video sonunda diyor ki: İlk seferde yavaş olabilir alan adı oturmayabilir 24 saat içinde düzelir.
tam bağlanması lağzım normalde siteye girince aldığın alan adı oluyor ama bazen biraz süre biliyor yavaşlık ta ilk sefererde biraz yavaş oluyor sonra düzeliyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.