uniswap ile coin base üzerinden takas işlemi

19 May 2020
238
84
Merhaba,

daha önce hiç uniswap kullanmadım. coinbase üzerinden etherium ile henüz satışa çıkmamış ve mali değeri olmayan bir alt coin takasına girmek niyetindeyim. sorum şu, uniswap üzerinden coinbase cüzdanımı bağladığımda ve takas işlemini gerçekleştirdiğimde, uniswap ile aldığım coin nereye gidiyor? coinbasede listelenen bir coin değil çünkü ve uniswap'a üye olmadan yapılıyor bu işlem. tecrübeli bir arkadaş beni aydınlatırsa çok mutlu olacağım.

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
Merhaba hocam,

Uniswap'a bağladığın cüzdana geçiyor coin direk, pancakeswap kullanırım genelde ben ondaki mantıkla aynı, zaten swap sistemleri genelde aynıdır. Bir cüzdan bağlanır trust wallet, metamask, coinbase vb. bağlanılan adrese coinler ya da tokenlar geçer. Diyelim ki cüzdanım da o coini bulamazsam manuel olarak eklerim.

Örneğin; akıllı kontrat adresleri vardır mesela metamask da aldığım coin yoksa orjinal sitesinde kontrat sözleşmesinin kodu vardır onu alıp metamaska girdiğim zaman token ortaya çıkar ve bakiye görünür.

Bu arada swap işlemleri yapacaksan eğer trust wallet gayet kullanışlı, içerisin de swapları da otomatik bulabilirsin. İşlemini bitirdiğin de ise diğer cüzdanlara gönderebilirsin, ethereum ağı olmadığı sürece fee üçreti de uygun olur. Yani tron ve binance smart chain ağı düşüktür.

Umarım yardım edebilmişimdir.

19 May 2020
238
84
Merhaba hocam,

Uniswap'a bağladığın cüzdana geçiyor coin direk, pancakeswap kullanırım genelde ben ondaki mantıkla aynı, zaten swap sistemleri genelde aynıdır. Bir cüzdan bağlanır trust wallet, metamask, coinbase vb. bağlanılan adrese coinler ya da tokenlar geçer. Diyelim ki cüzdanım da o coini bulamazsam manuel olarak eklerim.

Örneğin; akıllı kontrat adresleri vardır mesela metamask da aldığım coin yoksa orjinal sitesinde kontrat sözleşmesinin kodu vardır onu alıp metamaska girdiğim zaman token ortaya çıkar ve bakiye görünür.

Bu arada swap işlemleri yapacaksan eğer trust wallet gayet kullanışlı, içerisin de swapları da otomatik bulabilirsin. İşlemini bitirdiğin de ise diğer cüzdanlara gönderebilirsin, ethereum ağı olmadığı sürece fee üçreti de uygun olur. Yani tron ve binance smart chain ağı düşüktür.

Umarım yardım edebilmişimdir.
detaylı yanıtın için teşekkür ederim dostum. konuyu düzenlemeyi unutmuşum. coinbase'de swap işlemi yapılamıyormuş. dediğin gibi metamask ile işlem gerçekleştirdim ama ağ ücretini çok kitliyor etherium sağolsun.

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
detaylı yanıtın için teşekkür ederim dostum. konuyu düzenlemeyi unutmuşum. coinbase'de swap işlemi yapılamıyormuş. dediğin gibi metamask ile işlem gerçekleştirdim ama ağ ücretini çok kitliyor etherium sağolsun.
İşini halletiğine sevindim ama eth ağını kullandığına da üzüldüm :D
Çok mantıklı proje olmadığı sürece genel de alışverişlerim de Bsc ağını kullanan coinleri seçiyorum lanet gitsin eth' ye :)

İyi sabahlar.

19 May 2020
238
84
İşini halletiğine sevindim ama eth ağını kullandığına da üzüldüm :D
Çok mantıklı proje olmadığı sürece genel de alışverişlerim de Bsc ağını kullanan coinleri seçiyorum lanet gitsin eth' ye :)

İyi sabahlar.
tecrübesizlik, ilk swap işlemimdi. bilsem bu kadar pahalı olduğunu yapmazdım. metamask'dan smat chain'e döndüm ama baktım kendi cüzdanımdan ağ değiştirirken yine yüksek ücret kesiyor, başlarım böyle işe pancakeswap'ın da kaç dolar isteyeceği belli değil diyip, etherium ile devam ettim. iyi sabahlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.