Üniversite Seçimi

8 May 2020
239
9
Bu puana göre pek bir yer gelmemesi normal. Aynı netleri 2019'a uyarlarsak bir nebze daha iyi. Bence sen stratejik bir plan yapıp son 10-11 günde birçok kişiyi elemeyi denemelisin. Sorun olursa ÖM atabilirsin.
işte ayt de yerleşemem ama tyt de yerleşebilirm yani biraz dha üstüne düşersem tyt nin rahatlıkla 260 puan yaparım ama ayt için aynı şeyi konuşamam

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Bana göre DGS boş muhabbet 2 sene gören adam teknik kısmını 4 senelik adam mühendislik kısmını görüyor. O yüzden ben önermem yine de karar sizin. Dediğiniz şekilde olabilir mi olur neden olmasın fakat şunu unutmayın girdiğiniz 2 senelik bölümünde dersleri ve ödevleri olacak. O yüzden de sıkı bir çalışma gerekecektir. 2 senelik ve 4 senelik aynı anda okunabiliyor o konuda sorun yaşamazsın :)

8 May 2020
239
9
Bana göre DGS boş muhabbet 2 sene gören adam teknik kısmını 4 senelik adam mühendislik kısmını görüyor. O yüzden ben önermem yine de karar sizin. Dediğiniz şekilde olabilir mi olur neden olmasın fakat şunu unutmayın girdiğiniz 2 senelik bölümünde dersleri ve ödevleri olacak. O yüzden de sıkı bir çalışma gerekecektir. 2 senelik ve 4 senelik aynı anda okunabiliyor o konuda sorun yaşamazsın :)
hocam bir şey soracaktım da bu "biga uygulamalı bilimler fakültesi" dedikleri yerdemi okuyoruz? "Screenshot"

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Fakültenin olduğu yerde derse girersin. Üni ile fazla işin olmaz. Evrak işleri için öğrenci işleri zaten fakülte içerisinde bulunuyor.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yard.
5 May 2020
2,296
1,291
K E R K Ü K
Merhaba Fatih,

Bende geçen sene girmiştim, birçok arkadaşım çeşitli bölümler seçti,
senin seçtiğin bölümde diplomanın olması bir anlam ifade etmez, işe gireceğin yerde yüksek ihtimalle patronun ilkokul mevzunu birisi olacaktır, çünkü lojistik işlerinin %75 ini güneydoğulu kardeşlerimiz yapmakta.
bunu kötüleme açısından söylemiyorum, geçmişte şark bölgesi olduğu için çoğu öğretmenin gitmediği ve eğitimin bir zamanlar işlemez olduğu yerlerdi, şuan neyseki toparlandı iyiye gidiyor.
sana önerim 1 yıl daha hazırlanman, yazdığına göre ailen pek anlayışlı insanlar değil onlara koronadan bahset adam akıllı eğitim alamadığını söyle.
msü sınavları ne zaman bilemiyorum ancak teğmen veya astsubay mesleki bölüm seçebilirsin.
fiziki yeterlilik olayına takılmaz isen çok rahat girersin, tabi acem birliğinde yapılan bir eğitim vardı adı aklıma gelmiyor o msüde en az sat komandoları kadar zorlu olmakta, onu %60 lık kısım geçemeyip pes ediyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.