Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılmalı

MrNights

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
384
5
İstanbul
Selamlar Dostlarım Malum Yks Sınavı Yaklaştı Ve Ben Dahil Birçok Arkadaşımız Burada Sınava Giricektir Bende Böyle Bir Konu Açmak İstedim Tercih Yaparken Edindiğim Bilgilerle Nasıl İlerlemeliyiz

Not : Tercih Yaparken Kesinlikle ama Kesinlikle Uzman Birisinden Yardım Almalıyız.

Şimdi Konumuza Geçebiliriz. İyi Okumalar Diliyorum Şimdiden.

İlgi Alanlarımızı Doğru Belirlemeliyiz

Evet Zorlu Bir Sınav Süreci Yaşadık Hazırlandık Çalıştık Çabaladık Ama Sınav Beklediğimiz Gibi Geçmemiş Olabilir TYT'de Yüksek Puan Alıp AYT'de düşük puan alabiliriz yada tam tersi olabilir. önlisans okumak isteyen kardeşlerimiz tyt puanı ile yerleşceğini zannediyor olabilir ama aslında böyle birşey yok arkadaşlar sınav sonuç belgelerimizde yerleştirme puanımız var YTYT bunu baz alarak tercih yapacağız aslında.

Öncelikle Sakin Olun. Evet Tercih Yaparken Ben Dahil Yüksek Maaşı Olsun, İş Şartları Kolay olsun, İşsiz Kalmayayım vb gibi şeyler Düşünüyoruz yada Bu Aralar bu Meslekler Popüler bu Mesleği Yapmalıyım Diye Kararlar Verebiliyoruz. O Yüzden Sakin Olunla Başladım Derin Nefes Alın Ve Rahatlayın 1 Gün olmadı 2 Gün ara verin Çalışmaya ve Hangi Mesleği Yapmak İstiyorsanız o Mesleğe Yönelmeye Karar Verin

Yeteneklerimizi Ön Planda Tutmalıyız.

Öncelikle şunu bilmeliyizki barajı geçtikten sonra iyi kötü kesinlikle bir üniversite yerleşeceğiz orada hiçbir sıkıntınız olmasın ama neden daha iyi bir üniversite istemeyelim demi ? yada neden yapmak istediğimiz bir mesleği yapmak varken sevmediğimiz mesleği yapalım. Mutlu olmadan yaptığımız bir iş bizi başarıya asla götürmüyecektir. Yapılan Araştırmalar Ve Araştırdığım Kadarıyla Görüyorumki Üniversite Hayatına Atılan Ve Bitirip İşe Başlayan Kişiler Yanlış Tercihten Çok Mutsuz Durumdalar.

Gerçekleri Göz Ardı Etmemeliyiz.

Buraya Kadar Yazdıklarımı Okuduğunuzda belkide stressiz kolay ve sakin gelebilir ? ama işin zor kısmına gelecek olursak
Tercihimizi yaparken seçiceğimiz üniversite akademik kadrosu sağladığı imkanlar ve üniversite bitince bana neler kazandırıcak bu bilgilerede dikkat etmeli ve araştırmalıyız eğer imkanınız varsa üniversiteyi ziyaret edin öğrencilerle iletişime geçin. seçtiğiniz üniversitenin coğrafik konumu , bursu , konaklama imkanları , üniversite bitince sağlayacağı iş imkanları prestij sahibliği kazandırıcakmı vesaire bu tarz konularda önemli :)

Evet Arkadaşlar Yazımı Burada Noktalamak Durumundayım Eminimki Hatalarım Eksiklerim Vardır Ama Az Çok Kendi Bilgilerimle Yazmak İstedim Umarım Faydalı Olmuştur

İstediğiniz Bölümleri Yorumda Belirtin Konu Açıcağım. Meslek Tanıtımları Hakkında

Şunu Asla Unutmayalım Üniversiteye Nasıl Girdiğimiz Değil 2 yada 4 yıl sonunda nasıl çıktığımız çok önemli

26 Ara 2015
70
0
Emeğine sağlık. Üzülerek söylemeliyim ki üniversite için tercih yapmak ülkemizde pek kolay değil.Herkes istediği sevdiği kendi yeteneklerine uygun mesleği yapmak için tercih yapsada koskoca bir üniversite okuyup sonra kendini bir petrolde pompacılık yaparken bulabiliyor. Öğretmenlik okuyupta polis olan insanlar var. Demem o ki meslek açısından sevmek ve yetenek konusu bir kenara atılmış durumda. Kimseyi kötü yönde etkilemek yönlendirmek istemem ama tercih yapılırken biraz daha akıllı davranılmalı hangi mesleğe ihtiyaç var gelecekte hangi meslekler daha çok ilgi görecek tabi birazda sevebileceğiniz ve ihtiyaç duyulan mesleklerden ortaya karışık bir tercih iyi olur sanki

MrNights

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
384
5
İstanbul
Ellerine sağlık :))

Teşekkür Ederim Albayım.

rahat bölümleri yaz nede olsa işsiz kalacanız bari 4 yıl rahat edin

İşte bu düşünce yapısında olduğunuz sürece hiçbir yere gelemeyebilirsiniz.

Ellerine sağlık

Teşekkür Ederim Phemis.

Emeğine sağlık. Üzülerek söylemeliyim ki üniversite için tercih yapmak ülkemizde pek kolay değil.Herkes istediği sevdiği kendi yeteneklerine uygun mesleği yapmak için tercih yapsada koskoca bir üniversite okuyup sonra kendini bir petrolde pompacılık yaparken bulabiliyor. Öğretmenlik okuyupta polis olan insanlar var. Demem o ki meslek açısından sevmek ve yetenek konusu bir kenara atılmış durumda. Kimseyi kötü yönde etkilemek yönlendirmek istemem ama tercih yapılırken biraz daha akıllı davranılmalı hangi mesleğe ihtiyaç var gelecekte hangi meslekler daha çok ilgi görecek tabi birazda sevebileceğiniz ve ihtiyaç duyulan mesleklerden ortaya karışık bir tercih iyi olur sanki

Teşekkür Ederim Evet Haklısın ama Sonuçta Herkesin Bir İlgi Alanıda var ona yönelmek en mantıklısı

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Ellerine sağlık güzel bir yazı olmuş dediğine çok çok hak veriyorum kadro ve üniv. ziyaret etmeliyiz kesinlikle istek bi meslek yazmışsın bende son seneyim ve yazılım müh. istiyorum manisa cbü'de üniv ile ilgili veya bölüm ile ilgili konu paylaşırsan memnun olurum takipteyim.

MrNights

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
384
5
İstanbul
Ellerine sağlık güzel bir yazı olmuş dediğine çok çok hak veriyorum kadro ve üniv. ziyaret etmeliyiz kesinlikle istek bi meslek yazmışsın bende son seneyim ve yazılım müh. istiyorum manisa cbü'de üniv ile ilgili veya bölüm ile ilgili konu paylaşırsan memnun olurum takipteyim.

tamam dostum biraz araştırayım açıcağım hemen :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.