Ürün Stok Yazılımı v1.1 //Düşüncelerinizi Bekliyorum

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,681
41
Melankolia
r2PayP.png
[/url][/IMG]

Beyler herhangi eksik bir şey var mı? düşünceleriniz neler ?​

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
724
0
bu işleri takip etmem fakat güzel bi program olmus acıkcası birde depoya girme tarihini vs sekılde detaylandırabıldırdın fakat oda sana kalmıs :)

Not:keske bizlerle paylaşsaydın bu programı :)

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
Cari Hesapları eklersen ve ürünlere barkod sistemi ekleyebilirsen güzel olabilir birde cari döküman falan alma olaylarını da halledersen şahsen kullanırım :)

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,681
41
Melankolia
aga bence barkod ile eklenmesini sağlarsan daha kolay olur

O biraz zor geldi bana internetten baktımda :)

bu işleri takip etmem fakat güzel bi program olmus acıkcası birde depoya girme tarihini vs sekılde detaylandırabıldırdın fakat oda sana kalmıs :)

Not:keske bizlerle paylaşsaydın bu programı :)

Tarih eklemeyi düşündüm de vaz geçtim sonra :trl

Cari Hesapları eklersen ve ürünlere barkod sistemi ekleyebilirsen güzel olabilir birde cari döküman falan alma olaylarını da halledersen şahsen kullanırım :)

Barkod yapamam gibi baya karışık geldi bana ileride yapabilirim belki iyice programlamaya hakim olmam gerek :) belli kütüphaneler var onları bilmiyorum mesela :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,062
383
Ankara
O biraz zor geldi bana internetten baktımda :)

Tarih eklemeyi düşündüm de vaz geçtim sonra :trl

Barkod yapamam gibi baya karışık geldi bana ileride yapabilirim belki iyice programlamaya hakim olmam gerek :) belli kütüphaneler var onları bilmiyorum mesela :)

Üstad ücretsiz barkod yazan kütüphaneler var internette, dolu. Zaten bir standardı okursan, çizgi çekeceksin, kolay yani.. Müşterilerine mini yazıcılardan barkod yazdırma seçeneği verirsen kâr ederler, onlar ZPL diye bir dili kullanır, gerektiğinde ben yardımcı olurum ama o çok basittir.

Barkod okumak içinse sen hiç bir şey yapmayacaksın. Barkod okuyucu alacaklar 3 kuruşa, o okuyup BİP edince sana klavyeden gelmiş gibi barkod kodu+vbcrlf gönderir bir tane. O kadar.

Ama üstad, tek stok modülü kimse almaz. Standart bellidir, stok+cari+sipariş+depo+halihazırda matbaadan onaylı bastırılmış faturaya yazdırmak için fatura/irsaliye yazıcı ayarları ve fatura/irsaliye basımı. Ön muhasebe diye geçer bu. Hepsini yapman lazım.

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,681
41
Melankolia
Üstad ücretsiz barkod yazan kütüphaneler var internette, dolu. Zaten bir standardı okursan, çizgi çekeceksin, kolay yani.. Müşterilerine mini yazıcılardan barkod yazdırma seçeneği verirsen kâr ederler, onlar ZPL diye bir dili kullanır, gerektiğinde ben yardımcı olurum ama o çok basittir.

Barkod okumak içinse sen hiç bir şey yapmayacaksın. Barkod okuyucu alacaklar 3 kuruşa, o okuyup BİP edince sana klavyeden gelmiş gibi barkod kodu+vbcrlf gönderir bir tane. O kadar.

Ama üstad, tek stok modülü kimse almaz. Standart bellidir, stok+cari+sipariş+depo+halihazırda matbaadan onaylı bastırılmış faturaya yazdırmak için fatura/irsaliye yazıcı ayarları ve fatura/irsaliye basımı. Ön muhasebe diye geçer bu. Hepsini yapman lazım.

Hocam Teşekkürler fikirler için ama ERP oldu baya :D

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,681
41
Melankolia
E adam 300 liraya ERP alıyor. Senin satman için 200 liraya tam ERP vermen lazım.

Hocam zaten şu anlık kendimi geliştirmem için yapıyorum bir nevi antreman yapıyorum o kadar ileri seviyede bir araçla uğraşmam maksat hobi olsun :)

+HWID Sistemi
+Access Veri Tabanı Bağlantısı
+SQL DataBase Connection

bu üçü üzerinden antreman yapıyorum :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.