USB Üzerine Linux Kurulumu // KoyuAdam

AsılsızAdam

Uzman üye
27 Haz 2015
1,404
2
koyu adam bunu indirdik kurduk açtık linuxu, peki o linuxa indirdiklerimiz kaybolur mu yoksa kalır mı sonraki başlatımda

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
linux sürümüne bağlı olarak değişiyor galiba. Kali 2.0 da no persist olduğu için kaydetmiyor. Özel ayar gerekiyor sanırım.

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
abi yüklendi disk biçimlendi ne flah disk boş görülüyor

tamam tak usb ni boot etmiştir o. Baştan başlat bilgisayarını "f12 veya del,f.. vs." tuşu ile boot menüye gir usb aygıtını seç. devamında yüklediğin sürüme göre seçenekler gelecek live usb destekliyorsa sorunsuz devam edersin :)

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Linuxun linkini goremedım yardımcı olurmusunuz

linux'un envai çeşit versiyonu var. Ubuntu,kali,arch,tails.... istediğin sürümü belirledikten sonra iso dosyasını indirip devamını programla hallediceksin. Programın indir kısmında desteklediği sürümleri görebilirsin :) Linux ve boot hakkında pek bir bilgin yoksa ingilizcen de hiç yoksa bulaşmamalısın. Zira yanlış bir disk biçinlendirmesi vs. yapma ihtimalin var.

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Benim yönteme yakın ancak biraz farklı :)
Bu arada kali 1.1.0a ve üst sürüm kuracakların dikkatine 8gb yetersizdir 16gbye ihtiyacınız bulunmakta(denenmiştir)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.