USB Üzerine Linux Kurulumu // KoyuAdam

kinglow

Üye
3 Kas 2011
162
0
tamam tak usb ni boot etmiştir o. Baştan başlat bilgisayarını "f12 veya del,f.. vs." tuşu ile boot menüye gir usb aygıtını seç. devamında yüklediğin sürüme göre seçenekler gelecek live usb destekliyorsa sorunsuz devam edersin :)

öylemi hemen deniyorum fakat flash bellek neden boş gösteriyor onu anlamadım

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Bu no persistence olarak ayarlandığını gösterir. 3.kısımda ki Persistence yerinin lambası yeşil yanacak eğer bilgilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız. Tekrardan belleği takın formatlayın persistence lambası yeşil olacak şekilde ayarlayın. Bazı linux sürümleri desteklemiyormuş galiba bunu.

üstat şu konuyu biraz açar mısın :) bilgisayar USB'den açılırken en üstteki Live seçeneği yerine Live USB Encrpyted Persistence olarak mı başlatacağız?

Yoksa ilk başta USB'ye kurulum yaparken mi ayarlayacağız bunu ve nasıl yapacağız?

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
üstat şu konuyu biraz açar mısın :) bilgisayar USB'den açılırken en üstteki Live seçeneği yerine Live USB Encrpyted Persistence olarak mı başlatacağız?

Yoksa ilk başta USB'ye kurulum yaparken mi ayarlayacağız bunu ve nasıl yapacağız?

Sanırım belleğe kali linux 2.0 kurmuşsun. İkisinin pek bir farkı yok. Encrypted şifrelenmiş demek bir 2-3 dk fazla sürer kurması o kadar.

peresthayalig

Yeni üye
12 Ara 2015
15
0
Yüklediğim O/S : Kali 2.0/Linux Full 64 Bittir.
LiLi'de 3. Adıma karışmama izin vermemesine rağmen yeşil ışık yaktı. 4. Adımda ilk iki kutucuğu işaretledim ve şimşek butonuna bastım. Kurulum gerçekleşti, gerekli Bios işlemlerini de yapmama rağmen ayarların kalıcı olmasını sağlayamadım. Sorun nedir acaba ?

* Kurulumu yaparken persistence'i ayarlamama izin veremeden "Dahili Persistence" dedi ve lambayı yeşil yaktı.
**(Kali açılırken direkt olarak Kali 64 Bitle başlattım bu arada) bununla ilgili bir problem oluşmuş olabilir mi ? Cevaplarınızı tez zamanda bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Yüklediğim O/S : Kali 2.0/Linux Full 64 Bittir.
LiLi'de 3. Adıma karışmama izin vermemesine rağmen yeşil ışık yaktı. 4. Adımda ilk iki kutucuğu işaretledim ve şimşek butonuna bastım. Kurulum gerçekleşti, gerekli Bios işlemlerini de yapmama rağmen ayarların kalıcı olmasını sağlayamadım. Sorun nedir acaba ?

* Kurulumu yaparken persistence'i ayarlamama izin veremeden "Dahili Persistence" dedi ve lambayı yeşil yaktı.
**(Kali açılırken direkt olarak Kali 64 Bitle başlattım bu arada) bununla ilgili bir problem oluşmuş olabilir mi ? Cevaplarınızı tez zamanda bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Kali 2.0 persistence desteklemiyor sanırım. Yani kayıt desteklemiyor.

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Bu no persistence olarak ayarlandığını gösterir. 3.kısımda ki Persistence yerinin lambası yeşil yanacak eğer bilgilerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız. Tekrardan belleği takın formatlayın persistence lambası yeşil olacak şekilde ayarlayın. Bazı linux sürümleri desteklemiyormuş galiba bunu.

3. adımda Dahili persistance yazıyor ve yeşil yanıyor. bu şekilde USB'ye kuruyoruz ama kapatıp açınca tüm ayarlar sıfırlanıyor, dosya siliniyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.