Uzak sunucuya bağlanılamıyor hatası c#

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
Merhabalar c# üzerinden FTP ile siteye dosya aktarımı yapmak istiyorum. Sanırım kodlarda bir sıkıntı yok ama "Uzak sunucuya bağlanılamıyor" hatası alıyorum. Sitelerden araştırarak bulduğum bir kod ama bende çalışmıyor. Yardımcı olur musunuz bu hatayı nasıl çözerim?

C#:
// Dosya bilgisini oluşturuyoruz, Dosya yolunu web için FileUplaod nesnesinden, win32 Applicationlar için OpenFileDialog nesnesinden alabilirsiniz.
            FileInfo FI = new FileInfo("C:\\deneme\\bilgi.txt");
            // Dosyanın gönderileceği ftp yolunu belirliyoruz
            string uri = "ftp://185.27.134.125/htdocs/" + FI.Name;
            // Ftp işlemlerini yapacağımız classımızı tanımlıyoruz
            FtpWebRequest FTP;
            // Oluşturduğumuz değişkene hedef yolumuzu eşitliyoruz
            FTP = (FtpWebRequest)FtpWebRequest.Create(new Uri(uri));
            // Ftp bağlantısı için UserName ve Şifremizi belirtiyoruz
            FTP.Credentials = new NetworkCredential("blabla", "blabla");
            // Default olarak true geliyor false 'a çeviriyoruz. Amacımız bağlantı açıksa hataya düşmemesi
            FTP.KeepAlive = false;
            // Bu kısımda hangi işlemi yapacağımızı belirtiyoruz, dosya göndereceğimiz için UploadFile methodunu seçiyoruz
            FTP.Method = WebRequestMethods.Ftp.UploadFile;
            // Dosya tranferinin Binary türden yapılacağını belirtiyoruz
            FTP.UseBinary = true;
            // Gönderdiğimiz dosyanın boyutunu belirtiyoruz
            FTP.ContentLength = FI.Length;
            // Buffer büyüklüğünü 2KB olarak belirtiyoruz ve değişkenimizi tanımlıoyruz
            int buffLength = 2048;
            byte[] buff = new byte[buffLength];
            int contentLen;
            // Bu kısımda dosyayı binary'e çevirip ftp'ye gönderiyoruz
            FileStream FS = FI.OpenRead();

Stream strm = FTP.GetRequestStream();
            contentLen = FS.Read(buff, 0, buffLength);
            while (contentLen != 0)
            {
                strm.Write(buff, 0, contentLen);
                contentLen = FS.Read(buff, 0, buffLength);
            }
            strm.Close();
            FS.Close();
            MessageBox.Show("Dosya Gönderildi!", "Başarılı");

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,133
204
Uriye sadece ip adresini yaz fileonfodan gelen narmi falan hic biseyinekleme bir oyle dene sorunu bulmus olursun

Uri kisminda problem buyuk ihtimalle c dizinindeki bir dosyanin adinda dizin oldugunu varsayip dogrudan oraya baglanmak istiyorsun ama oyle bir dizin var mi sunucuda olsa bile bu sekilde baglanilabilirmi ?

eray061

Üye
13 Nis 2021
72
8
Uri kisminda problem buyuk ihtimalle c dizinindeki bir dosyanin adinda dizin oldugunu varsayip dogrudan oraya baglanmak istiyorsun ama oyle bir dizin var mi sunucuda olsa bile bu sekilde baglanilabilirmi ?
C dizininde klasörün içinde txt dosyası var evet aynı koda uyacak şekilde oluşturdum. Githubdan hazır projelere baktım onlardada aynı hatayı veriyor. Sanırım problem bilgisayarımda. Ama vps den açıp denedim yine aynı hatayla karşılaştım. 2 farklı domain ve hostingde denedim. Sorun devam ediyor. Kafayı yemek üzereyim.

ftp sunucusunun aktif olarak çalıştığından emin misiniz ?
evet

Uriye sadece ip adresini yaz fileonfodan gelen narmi falan hic biseyinekleme bir oyle dene sorunu bulmus olursun
aynı şekilde butona tıklayınca dosyayı seçip gönderen yaptım ama ondada aynı hata çıktı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.