VALORANT'a Sor #5

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,767
679
Germany
giphy.gif

AskVAL5_Header.jpg

Bir keresinde Riot'taki biri VALORANT'ta "yeteneklerin doğrudan öldürmediğini" söylemişti ama... bunu bariz bir şekilde yapan yetenekler var. Mesela Raze'inkiler... Bu sözünüzü çiğniyor musunuz?

O ifade tamamen doğru sayılmaz. Özellikle de oyunu duyurmadan önce Raze ve Killjoy'un oynanış mekanikleriyle ilgili her şey belliyken... Bu bizim hatamız olmuş. Bu hatanın büyük bir kısmı aradaki nüansı verememekten kaynaklı. "Yetenekler doğrudan öldürmüyor" demek yerine taktiksel esasların kilit unsurlar olduğunu özellikle belirtmek gerek.

Öldürmelerin büyük bir kısmı silahlarla yapılıyor. Hasar veren yetenekler bile aslında düşman için tehdit oluşturma amacıyla tasarlandı. En ideal senaryoda, dikkati dağılmış veya hasardan kaçınmaya çalışan rakiplerin işini bitirmek için birincil yöntem silahlar olmalı. Bunun geçerliliğini sürdüremediği, çatışma ortasında Patlayıcı Çanta kullanılması gibi durumlarla, taktiksel oynanışı geliştirmeye çalıştığımız bu süreçte ilgileneceğiz.

Yetenekler doğrudan öldürmeyecek sözü VALORANT'ı denemenize sebep olduysa ve aradığını bulamadıysanız, istemeyerek de olsa sizi yanlış yönlendirdiğimiz için özür dileriz. Bu konudaki duruşumuz ister VALORANT ister başka taktiksel nişancı oyunları özelinde hiç değişmedi: Hasar veren yetenekler taktiksel oyunların özünü oluşturuyor. Bu konu ilginizi çektiyse ileride daha derinlemesine inceleyebiliriz!

- Karakter Tasarımı Ekibi Lideri Ryan “Morello” Scott

VALORANT'ta hiç tercih etmeyeceğiniz yetenekler veya araçlar var mı? Ne kadarı aşırıya kaçmak olur?

Özellikle silahlı çatışmaları ortadan kaldıracak yetenekler eklemekten sakınıyoruz. Ajanların maksimum canı genel itibarıyla değişmez diyebiliriz. Ayrıca silahların yerine geçen yetenekler (Jett'in veya Raze'inki gibi ultiler hariç), eklenmesi pek mümkün olmayan şeyler arasında.

- Karakter Tasarımı Ekibi Lideri Ryan “Morello” Scott

Merhaba Hile Koruması Ekibi! Şu sıralar hiç sesiniz soluğunuz çıkmadı. İşler nasıl gidiyor sormak istedim. Şimdiye kadar kaç hileciyi uzaklaştırdığınızı bizimle paylaşmanız mümkün mü?

Merhaba! Her zamanki gibi, hile koruması cephesinde dirsek çürütmeye devam ediyoruz. Sizinle konuşmayı çok özlemiştik.

Şimdiye kadar birçok hileciyi (ve bilgisayarlarını) oyundan uzaklaştırdık. Ayrıca, diğerlerine rahatsızlık veren kişileri de uzak tutmaya çalıştık. Her zaman daha iyisini yapabiliriz tabii ama ben şimdilik iyi gittiğimizi düşünüyorum.

Şu anda toplam uzaklaştırma sayısını paylaşamam ama sizi eli boş göndermek istemiyorum. O yüzden yine de sizinle bir sayı paylaşacağım:

Bu, şüpheli davranışlar sergileyip incelemeye alındıktan sonra bizzat Hile Koruması Ekibi üyeleri tarafından uzaklaştırılan oyuncu sayısı. Uzaklaştırmaların çok büyük bir kısmı Vanguard tarafından otomatik gerçekleştiriliyor. Ben ve ekibimse şüpheli hesapları bizzat inceliyoruz. Bu süreç, daha önce bilmediğimiz hileleri tespit etmemize ve Vanguard'ın performansını değerlendirmemize yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra, gerektiğinde devreye girmemiz en çok rahatsızlık veren oyuncuları uzaklaştırma sürecini de hızlandırmamızı sağlıyor.

Bu işler nasıl mı oluyor? Şahsen, güne kahvemle ve en çok rapor edilen şüpheli oyuncuların listesiyle başlarım. Kahvemi içerken bir yandan da bu hesapların listesini incelerim, ta ki bitene kadar. Kahvem bitene kadar yani. Kahveyi çok severim. Muhtemelen, ekibin en fazla hesap inceleme sıralamasında başı çekmemin sebebi de bu. Sıralamanın zirvesine kazık kakacağımı sanmıyorum çünkü kısa süre önce inceleme yapan ekibi genişlettik. Yani bu alanda da rekabet kızıştı.

Q8Q7LS.png

KaynaK

beauty-andellia.regular.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.