vBulletin Kurulumu (Lokalde Bilgisayarda)

• Konbuyu başlatan Arsenik-tht
  • Başlangıç tarihi
A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
Lokalde (Bilgisayarda) vBulletin Kurulumu !!

Açıklama : Altta; lokalde, yani kendi bilgisayarınızda nasıl vBulletin kuracağınızı ve hangi programı kullanacağınızı anlattım. Bunun için birçok method var. Ben; EasyPHP programı ile bunun nasıl yapılacağını aşağda anlattım. İsteyen bunu uygulasın. Bence daha basit ve kullanışlı.

- Buradan EasyPHP 1.8 sürümünü indirin ve normal bilgisayarınıza kurun.

- Kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırmadan önce; Program Files/EasyPHP1-8/www klasörünün içine forum isminde bir klasör açın ve bunun içine, vBulletin paketindeki upload klasörü içindeki tüm dosyaları kopyalayın.

- Forumun dosyalarının olduğu paketlerdeki includes klasörünün içindeki config.php.new dosyasının adını config.php olarak değiştirin. Yani sonundaki .new silinecek.

- Daha sonra EasyPHP progra**** çalıştırın. Çalıştırdığınızda, karşınıza fransızca bir menü çıkarsa (Mise a jour başlıklı) buna "Cancel" tıklayın.

- Resimdeki gibi Apache ve MySQL Başlatıldı şeklinde her iki ışık ta yeşilse sorun yok. Pencereyi kapatmayın, ufaltma düğmesine tıkla***** alta görev çubuğuna düşmesini sağlayın.

01ea8hf.gif

- Resimdeki gibi EasyPHP iconu altta görev çubuğuna yerleşmiştir. Şimdi sıra geldi kuracağımız foruma db açmaya. Bunu için; resimde gördüğünüz siyah P renkli icona sağ tılayıp Yönetim yazana tıklıyoruz.

02ea6us.gif

- Yeni bir explorer penceresi açılır ve şekildek gibi menü açılır. Buradan okun gösterdiği yere (Manage Database) tıklayın.

03ea8ia.gif

- PhpMyAdmin açılır. Resimdeki gibi "Yeni Veritabanı Oluştur" yazan yere forum yazın ve sağdaki okun gösterdiği Git kıs**** tıklayın.

04ea9jw.gif

- Alttaki gibi veritabanı oluşturulduğu ekran gelrise tamamdır. Pencereyi kapatabilirsiniz.

05ea7yr.gif

- Şimdi üstte güsterdiğim gibi görev çubuğundaki P harfine sağ tıklayın tekrar; bu sefer Yerel Web yazan yere tıklayın. Karşınıza alttaki gibi bir menü gelecek yeni sayfada. Kırmızı çerçevedeki gibi adres satırına .../forum/install/install.php yazın ve entere basın.

06ea1bw.gif

- Kurulum başlayacak; ilk 9 adım sadece Next tıkla***** devam edin sırayla gerekli işlemleri kendi uygulayacak zaten.

- 9 numaralı adımda karşınıza bir menü çıkacak bazı seçenekler vardır; lokalde kurulum yapıldığı için bunlar önemli değil. Direk en alttan "Proceed" tıklayın. Ve 10 numaralı adımı da next tıkla***** geçin.

- 11 numaralı adımda şekildeki gibi admin kullanıcı adı, şifresini ve emaili girin. Ve alttan Proceed tıklayın.

07ea8lg.gif

- 12 numaralıadımı geçmek için de Next tıklayın.

- 13 numaralı adımda karşınıza uyarı metni gelecek. Bu aşamada, Program Files/EasyPHP1-8/www/forum klasörünün içine olan install klasörünün adını değiştirin veya silin. Sonra da "here" yazan yere tıklayın.

08ea5ay.gif

- Karşınıza admincp login menüsü gelecek; buraya admin kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra forumunuzun kontrol paneline gireceksiniz. Buradan ayarlamaları yapabilirsiniz.

B_A_R_A_N

Yeni üye
22 Şub 2006
2
0
41
PLUTON
Arkadaşlar Ben Kurdum Aynen Karsıma Şöyle Bir Yazı Gelldi ne Anlama Geliyor Acaba
-----------------------------------------------------------------------
Security Alert!

install.php still remains in the /install/ directory.

This poses a security risk, so please delete that file immediately. You can not access the control panel until you do so.
-----------------------------------------------------------------------

{{{K£zMaN}}}

Yeni üye
14 Eyl 2006
1
0
Warning: fetch_config(c:\program files\easyphp1-8\www\forum/includes/config.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\program files\easyphp1-8\www\forum\includes\class_core.php on line 2303

Warning: fetch_config(): Failed opening 'c:\program files\easyphp1-8\www\forum/includes/config.php' for inclusion (include_path='.;C:/Program Files/EasyPHP1-8\php\pear\') in c:\program files\easyphp1-8\www\forum\includes\class_core.php on line 2303

Configuration: includes/config.php does not exist. Please fill out the data in config.php.new and rename it to config.php

ben site kuruyodum deneme amaçlı herkez kuruyo bide ben bakayım nasıl kuruluyo die ama sanırım bi yerlerde yanlış yaptım

fadex

Yeni üye
21 Ocak 2007
4
0
ANOTHER iNSANE RELEASE
Warning
: fetch_config(c:\program files\easyphp1-8\www\forum/includes/config.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\program files\easyphp1-8\www\forum\includes\class_core.php on line 2358

Warning: fetch_config(): Failed opening 'c:\program files\easyphp1-8\www\forum/includes/config.php' for inclusion (include_path='.;C:/PROGRAM FILES/EASYPHP1-8\php\pear\') in c:\program files\easyphp1-8\www\forum\includes\class_core.php on line 2358

Configuration: includes/config.php does not exist. Please fill out the data in config.php.new and rename it to config.php

fadex

Yeni üye
21 Ocak 2007
4
0
arkadaslar bılgıler ıcın tesekkur ederım aynı sekılde kurdum cok saolsun ıp adresı olarak sıte adı gorunuyo buyuzden bende adls kotalı kullanıyorum kotayı etkılemez demı bu konuda bılgısı olan yardımcı olursa sevınırım sımdıden tesekkurler saolun

fadex

Yeni üye
21 Ocak 2007
4
0
arkadasım oncelıkle tesskkur ederım bende kurdum yenı ııp adresı forumun addresı gorunuyo bende kotallı adls kullandıgımdan kotayı etkılemez demı bu konuda bılgısı olan paylasabılırmı saatlerdır ugrasıyorum bukonuda yardımlarınızı beklıyorum

fadex

Yeni üye
21 Ocak 2007
4
0
aarkadasım bende var hersey ozel kurulumu vs.. özel msn adresımı gonderıyorum ekle benı verıyım sana yada yapılısını anlatayım yardımcı olurum ...

aztech

Yeni üye
25 Ocak 2007
17
1
yukarıdaki açıklamalara ek phpmyadminde forum için db oluşturduktan sonra config.new.php dosyasının ismini değiştirdikten sonra içinde değişiklik yapmak gerekir database ismini oluşturduğunuz db ismi ile bir de database kullanıcı adı "root" parola bölümünü boş geçiceksiniz sonra diğer uygulamaları aynen yapın...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.