veri sıgn nedir ?

CraweL

Üye
19 Ağu 2017
220
0
VeriSign, Ulusal bir güvenlik firması olan RSA Security'nin yeniden şekillenmiş halidir. 1995 Yılından sonra dijital sertifika işlemlerine başlamış ve “Versign” adıyla tanınmaya başlamıştır. Şirketin asıl işi bir bilgisayardan diğerine güvenli şekilde veri aktarımını sağlamaktır. Şimdilerde ise VeriSign sağlamış olduğu güvenlik sertifikalarıyla ve web hizmetleriyle tanınıyor. İnternet dünyası üzerinde VeriSign kuşkusuz en hızlı gelişen güvenlik girişimlerinden biridir. Öyle ki merkezi California / Mountain View'de yer alan şirket şimdiye kadar 3 milyondan fazla güvenlik sertifikası sunmuştur.

VeriSign Trust Network


VeriSign Trust Network artık geçerliliğini yitirmiştir Fakat VeriSign SSL hakkında bilmeniz gereken birçok şey var. Bir internet kullanıcısı web sitesini ziyaret ettiğinde o web sitesinin güvenli bir web sitesi olduğunu iki şekilde anlayabilir. İlk aşamada http protokolünün https olup olmadığına bakar, ikinci olarak da harf yazma kısmında bir padlock'un yer alıp almadığına bakar. Bu iki farklı madde de bir web sitesinin güvenilir olduğunu ispatlar nitelikteki özelliklerdir.

VeriSign SSL

Https protokolüne sahip olmak ve kullanıcılarınıza güvenli bir iletişim ağı sahibi olduğunuzu göstermek için bir VeriSign SSL sertifikasına sahip olmanız gerekir. VeriSign SSL'in işlevi son derece basittir. Bilgiler VeriSign'in güvenli ve şifreli ağları üzerinden 128-bit'lik data şifrelemesiyle korunur. Böylece ana sunucuyla bilgisayar arasındaki data alışverişi tamamen güvenli şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Özellikle satışa dayalı internet sitelerine sahip olan webmaster'lar bir VeriSign SSL sertifikası satın alarak sistemlerini daha güvenli hale getirerek müşterilerinin kimlik avı gibi sorunlarla karşılaşmasının önüne geçebilir. İstatistiksel olarak da birçok internet kullanıcısının alışverişleri sırasında özellikle SSL sertifikasına sahip olan web sitelerini tercih ettiği görülmektedir.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.