Videolardan Anlık Görüntü Alıp Gif Yapın "AVD Video Processor v7.5''

tehlike20

Üye
5 Ara 2008
128
0
Programın adı: AVD Video Processor
Sürüm: v.7,5

Boyut : 1.32 MB
Kullanım izni: Süre kısıtlamalı
Dil: İngilizce
İşletim sistemi: Windows 98/2000/ME/XP, NT
Program katagorisi : Görüntü düzenleyici (Multimedia Video Tools)
Üretici firma : Avlandesign
Download linki : AVD Video Processor

AVD Video Processor programı ile videolardan anlık görüntüleri resim olarak alarak animasyonlu gif’ler oluşturabilirsiniz. Programla oluşturulan gifleri daha sonra düzenleyebilir veya farklı gif formatındaki animasyonları düzenleyebiliriz. Programın genel özelliklerine bakarsak;

- Avi, mpg, asf, mov, wmv, Divx video formatlarına sahip video dosyalarından videoyu izlerken anlık resim alabiliriz. Bu resimleri gif animatör düzenleyip gif formatında animasyon olarak kaydedebiliriz. Oluşturduğumuz animasyonda resimler arasında ki zamanı, arka plan rengini ve çeşitli geçiş efektlerini ekleyip düzenleyebiliriz.
- Aldığımız anlık resimleri Avi formatında kaydedebiliriz.
- Video dosyalarındaki görüntüyü ve sesi ayırarak ayrı ayrı kaydedebiliriz.
- Desteklediği çıkış formatları TIFF, GIF, JPEG, PNG, BMP, PCX, PDF, PS, WBMP, DIB, RLE, TGA, PBM, PGM, PDF, PostScript (PS, EPS), Adobe PhotoShop PSD.

Programı çalıştırdığımızda aşağıdaki gibi bir arayüzle karşılaşırız.avd1dp4.jpgavd2hs9.jpg

Yapmamız gereken şey;
1-Open video ya tıklayıp videoyu açmak
2-Videoyu izlerken istediğimiz kısımlarda captureye tıklayarak görüntü almak
3-Animasyon ayarlarını yapıp kaydetmekbjqh8nrh.png
qxhw2ltd.png
Örnek gif uygulaması;

Eğer bu gifi hareketli değilde sabit resim olarak görüyorsanız o zaman İnternet explorer(veya ne kullanıyorsanız) / Araçlar / İnternet seçenekleri /Gelişmiş kısmına girip Web Sayfalarındaki Animasyonları Oynat kısmını seçili hale getirmelisiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.