VirtualBox (Linux)

v3nomtR

Kıdemli Üye
23 Şub 2010
2,688
0
İstanbul
VirtualBox 32-bit x86 işletim sistemleri için geliştirilmiş bir sanal makinedir. Örneğin bu sanal makine üzerinde Windows XP sistemi kurulu iken Ubuntu işletim sistemini çalıştırabilirsiniz. Sistem üzerinde küçük bir pencerede açılan sanal sisteminizin hafıza kaynaklarını yönetebilirsiniz.

Gerçek donanımsal sistemlere nazaran büyük üstünlüklere sahiptir. Bundan dolayı sanal makine kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Sanal ortamlarda işletim sistemlerinin veya yazılımların test edilebilmesi için çok uygun ortamlara sahiptir. Örneğin Windows ortamında bir Linux oyunun ya da yazılımının çalıştırıldığını görmek güç müdür? Hayır! Bu yazılım ile mümkündür.

VMware'a karşı geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir alternatiftir.

Buradan
indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.