Virüs nasıl yedirilir ?

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Bunun için çok farklı yollar var. Ana konu Sosyal Mühendislik. Kurbana bir şey kazandığını söylediğimiz bir mesaj atabilir linki indirmesini deneyebiliriz. Veya kurbanı biraz araştırıp ilgili olduğu konular üzerinden gidilebilir. Örneğin bilgisayar oyunları oynuyorsa, sık oynadığı bir oyundan bedava elmas kazandın gibi bir mail atabilirsin. Bu şekilde kurbana virüsü açtırmaya çalışırsın. Dediğim gibi ana konu Sosyal Mühendislik. Bunu araştır.

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
57
Bu seni hiç alakadar etmet
Bunun için çok farklı yollar var. Ana konu Sosyal Mühendislik. Kurbana bir şey kazandığını söylediğimiz bir mesaj atabilir linki indirmesini deneyebiliriz. Veya kurbanı biraz araştırıp ilgili olduğu konular üzerinden gidilebilir. Örneğin bilgisayar oyunları oynuyorsa, sık oynadığı bir oyundan bedava elmas kazandın gibi bir mail atabilirsin. Bu şekilde kurbana virüsü açtırmaya çalışırsın. Dediğim gibi ana konu Sosyal Mühendislik. Bunu araştır.
Ama dosya .c basınca kodlar gözüküyor sorun o

15 Eki 2019
177
21
Ben bir şaka virüsü yaptım virus.c diye kaydetti ben bunu nasıl başkasına yediririm
Bu işlerde ne kadar iyisiniz bilmiyorum ama bi şey duymuştum dosya birleştirme taktiği. mesela bi foto ile virüsü birleştiriyorsun. kurban açınca virüsü yiyo. ama sanırım kurbanda pc olması zorunluydu hatırlamıyorum sen yinede araştır. eğer düşmanın falansa ilk kendine zararsız atmayı dene acaba bişey fark ediliyomu falan diye en son tamamlandığında gönder

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
57
Bu işlerde ne kadar iyisiniz bilmiyorum ama bi şey duymuştum dosya birleştirme taktiği. mesela bi foto ile virüsü birleştiriyorsun. kurban açınca virüsü yiyo. ama sanırım kurbanda pc olması zorunluydu hatırlamıyorum sen yinede araştır. eğer düşmanın falansa ilk kendine zararsız atmayı dene acaba bişey fark ediliyomu falan diye en son tamamlandığında gönder
Evet öyle bir program var ama ben mobil olduğum için yani

Krypthon

Katılımcı Üye
21 Ağu 2021
796
754
Tien-Şan
Merhabalar ;
Öncelikle günaydın hayırlı günler hocam konuya gelecek olursak oluşturmuş olduğunuz virüsü çeşitli uzantılara çevirme imkanı veya farklı bir dosya fotoğraf vs gibi eklerin içine gömmeniz mümkündür
Github'da right to left overrider diye bir araç var mevcut linkini veriyorum GitHub - benjholla/RightToLeftOverrider: A small utility and interface for renaming files using the Unicode Right-To-Left Override attack
Bu aracı kullanarak dosya uzantınızı değiştirebilirsiniz
Daha sonra sosyal mühendislik yardımıyla virüsü arkadaşınıza yollayabilirsiniz.

not: virüsünüzü exe şekilinde oluşturursanız daha sağlıklı olacaktır bir tıklama durumunda otomaktikman aktif olup hedefe doğrudan erişim sağlar bunun için metasploit framwork kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi Forumlar

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
57
Merhabalar ;
Öncelikle günaydın hayırlı günler hocam konuya gelecek olursak oluşturmuş olduğunuz virüsü çeşitli uzantılara çevirme imkanı veya farklı bir dosya fotoğraf vs gibi eklerin içine gömmeniz mümkündür
Github'da right to left overrider diye bir araç var mevcut linkini veriyorum GitHub - benjholla/RightToLeftOverrider: A small utility and interface for renaming files using the Unicode Right-To-Left Override attack
Bu aracı kullanarak dosya uzantınızı değiştirebilirsiniz
Daha sonra sosyal mühendislik yardımıyla virüsü arkadaşınıza yollayabilirsiniz.

not: virüsünüzü exe şekilinde oluşturursanız daha sağlıklı olacaktır bir tıklama durumunda otomaktikman aktif olup hedefe doğrudan erişim sağlar bunun için metasploit framwork kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi Forumlar
Teşekkürler deniyeceğim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.