Visual Basic Command Button Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

| BoSpHoruS |

Katılımcı Üye
25 Nis 2009
510
0
Microsoft Visual Studio'dan
Wisual basicde bi program yazıcam fakat söyle birsey istiyorum..

projeyi olustururken 15-20 tane command button olusturucam..

Bu command buttonlara tıklanınca site acılmasını istiorum o site bana kalsn reklam olmasn tabi nasıl olur bu thtde biri yapmıstı lijitsu arastırdm ama bulamadım tek care sizsniz lütfen yardım

yani söyle anlamayanlar icin 15-20 tane olusturdum projeyi kaydettim programı actım command1- Forum command 2-bölümler filn yazıcam bunlara tıklandığında siteye giricek yani bi yönden kısayol gibi ....

RappeRSRC

Katılımcı Üye
4 Şub 2009
743
0
ANADOLU - İZMİR
bu kod işini görür

siteyi internet exproler da açmak için:

private sub command1_click()
Shell ("c:\program files\Internet Explorer\Iexplore.exe LINKI BURAYA YAZ"), vbMaximizedFocus
end sub

siteyi mozilla firefoxta açmak için:

Private sub command1_click()
Shell ("c:\program files\Mozilla Firefox\firefox.exe LINKI BURAYA YAZ"), vbMaximizedFocus
end sub

PaS_hA

Uzman üye
13 Ara 2008
1,474
0
C:\WINDOWS\system32\*.*
Ama herkesde çalışmasını istiyorsan sorunsuz olarak bu kodu kullan
Çünkü herkesde explorer veya firefox aynı hedef yolunda olmayabilir
Ve herkesde i explorer vardır. Rappersrc ninde verdiği kod tamamiyle doğru kendine göre düzenleyebilirsin ama sorunsuz ve alternatif olarak bende kod vereyim her bilgisayarda siteyi i explorerda açar...

Kod:
Private Sub Command3_Click()
Shell "explorer [COLOR=Red]http://www.turkhackteam.net[/COLOR]"
End Sub

Turkhackteam (http://www.turkhackteam.net) yerine istediğin siteyi yaz
Hadi kolay gelsin ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.