VMware Workstation Pro Kurlumu ve Detaylı Anlatımı

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,882
240
İstanbul
- KURULUM -

- Programı indirip açıyoruz ve gerekli dosyaların kurumunu bekliyoruz.

- Çıkan pencereye Next diyoruz.

- Yeni açılan pencere de bulanan kutucuğa tik atıp Next diyoruz.

- Bu pencere de ise programı yüklemek istediğimiz yeri seçip Next diyoruz.

- İnstall diyip program yüklenmesini bitiriyoruz.

- Çıkan pencerede programın kurulumunu istediği için bilgisayarımızı restart edip

açılmasını bekliyoruz.

- Eğer eliniz de varsa lisans'ı giriyoruz yok ise 30 günlük deneme sürümünü seçip

tamamlıyoruz.

- ANLATIM -

- Program açıldıktan sonra burada 3 seçenek karşımıza çıkıyor yeni makine oluşturmak

için birincisini, oluşturduğunuz fazladan makineleri seçmek için ikinci seçeneği,

uzaktan başka bir sunucuya bağlanmak için ise üçüncü kutucuğu seçebiliyoruz bizim işimiz

ilk olarak yeni bir makine oluşturmak.

- Create a New Virtual Machine'e tıklayıp yeni makinemizi oluşturmaya başlıyoruz.

- Oluşturmaya başladığımız makine de, karşımıza çıkan ilk pencere de bulunan

Typical(Önerilen) seçeneğine tıklayıp Next diyoruz.

- Yeni açılan pencere de çıkan üçüncü seçeneği seçip Next diyoruz.İstersek

diğer iki seçenekten ya sürücü seçebilir ya da İSO dosyası seçip kuruluma devam

edebiliriz.

- Bu açılan pencerede yüklemek istediğimiz İşletim Sistemini seçip devam ediyoruz

ben windows üzerine yükleyeceğim için bilgisayarım da yüklü olan güncel windows10

işletim sistemini seçip işleme devam ediyoruz.

- Oluşturmak istediğimiz makineye bu pencereden isim verebilir ve lokasyonunu

ayarla biliriz.Next diyoruz.

- Burada diskimize vermek istediğimiz GigaBayt'ı ayarlayıp altta bulunan 'Split virtual disk

Into Multiple Files' seçeneğini seçip Next diyoruz.

- Açılan HardWare penceresinden Memory kısmına gelip RAM'den ayırmak istediğimiz(Yani RAM'e uygulancak

yüklenmeyi) ayarlayıp OK seçeneğine tıklıyoruz.

- Açılan pencerede Finish butonuna tıklayıp işlemi bitiyoruz.

- Kurulum bitti, sonuç olarak işlemimiz bu pencere de tamamlanmış oldu.

'Power on this virtual machine' seçeneğine tıklayıp çalıştırmaya başlayıp

istediğimiz işlemleri yapmaya başlaya biliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.