VPN Gerçek Konumumu Gösterir mi?

darkswan

Katılımcı Üye
19 Haz 2021
254
139
KARS
Simdi ben birinin instagraminın sifresini bilip onun instagramina girdiğimde vpn veya proxy kullanırsam karsı tarafa konumum gercek konumum gider mi siz misiniz diye yada bunun için alınıcak baska bi önlem varsa söyler misiniz

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
226
Zararlı yerlerde - Aydın
Merhaba
VPN veya proxy nin konumu nere ise orayı gösterir diye biliyorum
VPN olarak aşağıdakilerden birisini kullanmanızı öneririm

En iyi ücretsiz VPN: Tunnelbear ve Windscribe, ikisi de oldukça iyi.

Ücretli İyi VPN: ExpressVPN, VyprVPN, Windscribe Pro ve NordVPN.

Proxy olarak da bunları öneririm
Hide.me Hidester bunları öneririm
Bu proxy ler site üzerinden çalışır

Alınacak bir başka önlem ise Mac adresini değiştiren uygulamalar var kalinin içinde yüklü geliyor diye biliyorum

Vede ip değiştiren uygulamalar var bunları kullanmasını öneririm

Ayrıca birde tor dan girer iseniz anonim olabilirsiniz
İyi forumlar İyi günler

darkswan

Katılımcı Üye
19 Haz 2021
254
139
KARS

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Simdi ben birinin instagraminın sifresini bilip onun instagramina girdiğimde vpn veya proxy kullanırsam karsı tarafa konumum gercek konumum gider mi siz misiniz diye yada bunun için alınıcak baska bi önlem varsa söyler misiniz
Dostum vpn başka konum gösterir söyle söyliyim vpn ayak izlerini silse bile el izi bırakır. Şimdi sen ozaman ben nasıl anonim olucam diyosundur :) ip karıştırıcı kullanmanı öneririm her saniye baska bi ülkede gösteriyor yerini bulmaları imkansız

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Gerçek Konumunuzu göstermez fakat bir uzman incelerse.
bulurlar suç duyrusu vb. olur ise seni şak diye bulurlar
en iyisi tor browser kullanmaktır.

darkswan

Katılımcı Üye
19 Haz 2021
254
139
KARS
Dostum vpn başka konum gösterir söyle söyliyim vpn ayak izlerini silse bile el izi bırakır. Şimdi sen ozaman ben nasıl anonim olucam diyosundur :) ip karıştırıcı kullanmanı öneririm her saniye baska bi ülkede gösteriyor yerini bulmaları imkansız
aaaa çok mantıklı teşekkürler hocam

Vpn nin Sunucusunun Konumunu Gösterir.
teşekkürler

Gerçek Konumunuzu göstermez fakat bir uzman incelerse.
bulurlar suç duyrusu vb. olur ise seni şak diye bulurlar
en iyisi tor browser kullanmaktır.
tor browser kurmuştum hocam ama kalı lınux su kapatıp bi sonraki gün tekrar açtıktan sonra hata verdi

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
Ilk önce siber güvenlik ve siber güvenlik ağları hic güvenli değil yani şöyle eğer vpn de kullansan izini bulurlar hele birde bunu devlet konumu da ddos saldırsı yaparsan aniden bulurlar seni hani sosyal medya da bi çok kişi buluyorlar onu düşünerek yola varırsak yani hic bir ağ ve vpn güvenli değildir böyle sadece hesaplara giris vs yaparsan veya illegal de değil de fazla girersen hani sadece bilindik bi yerlere girersen tabi uzun zaman arastırmazlar o yüzden rahat gezersin

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,347
1,369
K E R K Ü K
vpn kullanırsan sadece hedeften ip ini korursun, konu büyür yargıya taşınırsa vpn kurtarmaz adamı.
hacklediğin kişinin sağlam dayısı yoksa korkmana fazla gerek yok, bulamazlar seni çıplak elle.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,980
1,077
Kayseri
Merhabalar iyi günler dilerim. Öncelikle Vpn sizi anonim yapmaz. Bunu söyliyerek başlamak isterim. Vpn'in açılımı Virtual private server. Yani bir yolda tek serit sadece size ayrılmıs gibi düşünün. Uzun lafın kısası eğer sizi bulmak istiyorlarsa Vpn şirketlerine danışmaları yeterli olucaktır.

Ayrıca tamamen anonim olmasanızda gizlenmek istiyorsanız Tor ağını kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Log tutmaz bellirli bir şirkete sahip olmadığından dolayı sorun yaşamasınız. Eğer devil nodelardan birine bağlanırsanız orada biraz iş değisiyor. İyi günler dilerim. Sağlıcakla kalın.

darkswan

Katılımcı Üye
19 Haz 2021
254
139
KARS
Merhabalar iyi günler dilerim. Öncelikle Vpn sizi anonim yapmaz. Bunu söyliyerek başlamak isterim. Vpn'in açılımı Virtual private server. Yani bir yolda tek serit sadece size ayrılmıs gibi düşünün. Uzun lafın kısası eğer sizi bulmak istiyorlarsa Vpn şirketlerine danışmaları yeterli olucaktır.

Ayrıca tamamen anonim olmasanızda gizlenmek istiyorsanız Tor ağını kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Log tutmaz bellirli bir şirkete sahip olmadığından dolayı sorun yaşamasınız. Eğer devil nodelardan birine bağlanırsanız orada biraz iş değisiyor. İyi günler dilerim. Sağlıcakla kalın.
teşekkürler hocam vpn ne demek olduğunu daha iyi anladım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.