w3af Toolunu Çalıştırma

Sırasıyla yazdığım komutları yazınız. (Kali Linux)

Kod:
apt-get update

Kod:
apt-get install -y w3af

Kod:
apt-get update

Kod:
w3af_console

İyi güvenlik açığı taramalar.
Sırasıyla yazdığım komutları yazınız. (Kali Linux)

Kod:
apt-get update

Kod:
apt-get install -y w3af

Kod:
apt-get update

Kod:
w3af_console

İyi güvenlik açığı taramalar.
w3ad indirmiştim zaten fakat w3af_console yazınca komut bulunamadı yaziyor.

Dosyalar sılinmiş olabilir.
Denedim ama zaten yüklü diyor

Hocam Kali Linux'ı Sabit Sürücüye kurdunuz mu yoksa kurulumsuz mu çalıştırıyorsunuz? VMWare veya VirtualBox ile sabit sürücüye kurduktan sonra tekrar deneyiniz çünkü bazen kurulumsuz çalıştırınca hatalar çıkabiliyor paketlerinde.
Sabit sürücüye kurdum hocam ben en iyisi tool silip bastan yüklemeyi deneyeyim

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Mrb değerli üye:

KOD
sudo apt-get install -y devscripts git-buildpackage debhelper debootstrap python-all

Mrb değerli üye:

KOD
sudo apt-get install -y devscripts git-buildpackage debhelper debootstrap python-all
bu işlemi yaptıktan sonra
git klon [email protected]:andresriancho/w3af-kali.git
cd w3af-kali

git checkout --track Origin/upstream
git checkout --track Origin/pristine-tar
git checkout master

sırası ile bu işlemleri yap

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.