Web sitem google arama sonuçlarında gözükmüyor

HackedChef

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
469
8
Selamlar değerlidostlar. Web sitemi birkaç gün önce yükledim ve google mül kaydı fln varmış onlarıda 1-2 gün önce oluşturdum. Google aramalarında web sitemi yazdığım zaman çıkmıyor. normalde site urlsini direk yazdığımda siteye gidiyor ama google da araştırınca çıkmıyor. Hatta site:websitem.com olarak araştırsam bile sonuç bulunamadı diyor. acaba bunun sebebi nedir? Acaba siteyi daha yeni yüklediğim için mi çıkmıyor? Birde bu sitemap diye birşey varmış acaba ondan dolayı mı?

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,241
localhost/admin.php
siteni yeni açtığın için google botları daha sitene uğramamış. Uğradığında ki bu bir kaç hafta sürebilir sonra googlede gözükmeye başlarsın. Eğer farklı kelimeler ile aratınca da gözükmek istiyorsan head etiketleri arasına keyword tanımlamalısın

"Tempress

Katılımcı Üye
10 Ara 2020
351
207
Selamlar değerlidostlar. Web sitemi birkaç gün önce yükledim ve google mül kaydı fln varmış onlarıda 1-2 gün önce oluşturdum. Google aramalarında web sitemi yazdığım zaman çıkmıyor. normalde site urlsini direk yazdığımda siteye gidiyor ama google da araştırınca çıkmıyor. Hatta site:websitem.com olarak araştırsam bile sonuç bulunamadı diyor. acaba bunun sebebi nedir? Acaba siteyi daha yeni yüklediğim için mi çıkmıyor? Birde bu sitemap diye birşey varmış acaba ondan dolayı mı?
ilk olarak sitenin sitemapini gönder google sonra siteyi indeskletmek için 20 30 adet backlink ekle sorunun çözülücektir

"Tempress

Katılımcı Üye
10 Ara 2020
351
207
sitemapi göndermesem gözükmez mi? Bide benim site dinamik olduğu için linkler değişiyor THT de olduğu gibi(yani sonuçta her bir konu veya post farklı bir linktir) onu nasıl halledicem?
Ana linke backlink alsan yeterli olur ama sitemap sayesinde, siteni daha detaylı ve etkili bir biçimde tarar. Etkili tarama sonrasında siten daha hızlı bir biçimde indeks alır.

HackedChef

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
469
8
Ana linke backlink alsan yeterli olur ama sitemap sayesinde, siteni daha detaylı ve etkili bir biçimde tarar. Etkili tarama sonrasında siten daha hızlı bir biçimde indeks alır.
son olarak, django ile hazırlanmış bir web sitesinde sitemap nasıl gönderilir? bir txt dosyası oluşturup google'a mı yollayacağım yoksa sitemin koduna birşeyler mi ekleyeceğim? Bu arada çok teşekkürler cevaplarınız için

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,458
Shibuya
Merhabalar,
Web sitenizi açtığınız tarihten itibaren 3-4 ay geçmeden backlink almanızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca backlink alırken "çöp" sitelerden alırsanız sitenizde arama sonuçlarında yükselmek yerine dibi görür. Aşağıdaki konularımda SEO ve Backlink hakkında her konuya değindim, incelemenizi tavsiye ediyorum. Ek olarak, sitemap dosyasını manuel olarak oluşturmanız mümkün. Sitemap generator yazdığınızda çıkan web sitelerden oluşturduktan sonra ana dizine atarak search console üzerinden gönderin. Bakınız;

HackedChef

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
469
8
Merhabalar,
Web sitenizi açtığınız tarihten itibaren 3-4 ay geçmeden backlink almanızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca backlink alırken "çöp" sitelerden alırsanız sitenizde arama sonuçlarında yükselmek yerine dibi görür. Aşağıdaki konularımda SEO ve Backlink hakkında her konuya değindim, incelemenizi tavsiye ediyorum. Ek olarak, sitemap dosyasını manuel olarak oluşturmanız mümkün. Sitemap generator yazdığınızda çıkan web sitelerden oluşturduktan sonra ana dizine atarak search console üzerinden gönderin. Bakınız;

Hocam öncelikle verdiğiniz bilgi ve paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Ben web sitemi daha 1 hafta olmadı yayınlamam. @"Tempress hocamın dediğini yapıp sitemapi oluşturdum ve gönderdim lakin sorun şurda: Sitemap içerisinde benim sitemin içinde olan linkler var okey burda sorun yok. Sorun şu ki: Benim web sitemin kendisi gözükmüyor :d Google search console a girdiğimde "Veri işleniyor lütfen birkaç gün bekleyin gibi birşey çıkıyor"

9te1q7l.png

"Tempress

Katılımcı Üye
10 Ara 2020
351
207
Hocam öncelikle verdiğiniz bilgi ve paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Ben web sitemi daha 1 hafta olmadı yayınlamam. @"Tempress hocamın dediğini yapıp sitemapi oluşturdum ve gönderdim lakin sorun şurda: Sitemap içerisinde benim sitemin içinde olan linkler var okey burda sorun yok. Sorun şu ki: Benim web sitemin kendisi gözükmüyor :d Google search console a girdiğimde "Veri işleniyor lütfen birkaç gün bekleyin gibi birşey çıkıyor"

9te1q7l.png
Rica Ederim Backlink alımı yaptınmı ayrıca Trafikte çekmen gerekiyor eğer hala sorun yaşarsan Dm den bana yazarsan detaylı yardımcı olurum.

HackedChef

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
469
8
Rica Ederim Backlink alımı yaptınmı ayrıca Trafikte çekmen gerekiyor eğer hala sorun yaşarsan Dm den bana yazarsan detaylı yardımcı olurum.
Hayır hocam almadım. Merak ettiğim şey şu: Bir web sitesini herhangi bir servera yükledikten sonra direkt olarak google ve benzeri arama motorlarında gözükmüyor değil mi? Yani biz sitemizi deploy ettikten sonrada işte backlink, sitemap, google console falan filan işlemleri mi yapmamız gerekiyor yoksa deploydan hemen sonra web sitemiz en aşağılarda olsa bile gözükür mü? Eğer öyleyse bende bir sıkıntı var çünkü filtreleyerek bile aradığımda sonuç:
joh5d1k.png

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,458
Shibuya

9te1q7l.png
3 ay geçmeden backlink alımını çok fazla yapma. Google spam olarak algılıyor ve siten arama sonuçlarına çıktıysa da kayboluyor. Her gün düzenli olarak yazı yayımla. Site altyapın özellik bakımından destekliyor mu tam olarak emin değilim ama yazılara etiket ekle. Yazılara eklediğin fotoğraflara alt metin ekle. Bu şekilde 3 gün geçir.

site:siteismi.com şeklinde arama yapınca çıkmıyor mu? Çıkmıyorsa robots.txt ve sitemap dosyalarını tekrardan kontrol et derim. Dijango ile ilkdefa bu konuda karşılaştığımdan pek detayını bilmiyorum. 😅

Neden Dijango şeklinde bir soru sormak istiyorum. WordPress, blogger vs. Yerine neden Dijango? Yanlış anlama bu şekilde web site açman güzel ama keşke WordPress falan ile başlayıp o şekilde ilerleseydin.

Bu arada attığım konuların hepsini okumanı tavsiye ediyorum.

HackedChef

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
469
8
3 ay geçmeden backlink alımını çok fazla yapma. Google spam olarak algılıyor ve siten arama sonuçlarına çıktıysa da kayboluyor. Her gün düzenli olarak yazı yayımla. Site altyapın özellik bakımından destekliyor mu tam olarak emin değilim ama yazılara etiket ekle. Yazılara eklediğin fotoğraflara alt metin ekle. Bu şekilde 3 gün geçir.

site:siteismi.com şeklinde arama yapınca çıkmıyor mu? Çıkmıyorsa robots.txt ve sitemap dosyalarını tekrardan kontrol et derim. Dijango ile ilkdefa bu konuda karşılaştığımdan pek detayını bilmiyorum. 😅

Neden Dijango şeklinde bir soru sormak istiyorum. WordPress, blogger vs. Yerine neden Dijango? Yanlış anlama bu şekilde web site açman güzel ama keşke WordPress falan ile başlayıp o şekilde ilerleseydin.

Bu arada attığım konuların hepsini okumanı tavsiye ediyorum.
inan bu neden django sorusunu işin sonunda bende kendime sordum :ROFLMAO: İşin aslı şu hocam: Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum ve yönelmek istediğim alan ve uzun süredir de yoğunlaştığım alan Yapay zeka. Eee haliyle Pythonu çok fazla kullanıyorum. Sonrasında kendime birde web sitesi yapayım hem pasif gelir fln olur dedim ve pythonun bir freamwork'ü olan Djangoyu gördüm. Aslında siteyi yapm aşamasında pek fazla zorlanmadım(Back-end tarafında python kullanılıyor djangoda. Front-and de baya zorlandım ama js,html,css fln 😅) ama işte deploy işlemi başladıktan itibaren baya sıkıntı çektim çünkü djangoyu dağıtan pek hostingfirması yok. Neyse onuda hallettim ama şimdide böyle bir sorun çıktı malesef :dBu arada sitemapi hazırladım lakin sitemapin içerisinde benim ana sitenin urlsi yok sayfa içindeki diğer url ler var. Ana url yani anasayfa zaten googleın indexlemesi gerekiyor diye düşünüyorm.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,458
Shibuya
inan bu neden django sorusunu işin sonunda bende kendime sordum :ROFLMAO: İşin aslı şu hocam: Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum ve yönelmek istediğim alan ve uzun süredir de yoğunlaştığım alan Yapay zeka. Eee haliyle Pythonu çok fazla kullanıyorum. Sonrasında kendime birde web sitesi yapayım hem pasif gelir fln olur dedim ve pythonun bir freamwork'ü olan Djangoyu gördüm. Aslında siteyi yapm aşamasında pek fazla zorlanmadım(Back-end tarafında python kullanılıyor djangoda. Front-and de baya zorlandım ama js,html,css fln 😅) ama işte deploy işlemi başladıktan itibaren baya sıkıntı çektim çünkü djangoyu dağıtan pek hostingfirması yok. Neyse onuda hallettim ama şimdide böyle bir sorun çıktı malesef :dBu arada sitemapi hazırladım lakin sitemapin içerisinde benim ana sitenin urlsi yok sayfa içindeki diğer url ler var. Ana url yani anasayfa zaten googleın indexlemesi gerekiyor diye düşünüyorm.
😁😁😁 Robots.txt Dosyasını oluşturmadıysan ona da bir bak derim. Dediğin gibi içerik girdikçe Google robotları elbette siteni ziyaret edecektir ama sitemap ve robots.txt dosyası olmadan bu iş zor gibi. Normalde sitemap gönderdikten 1-2 saat sonra "başarılı xx URL tespit edildi" şeklinde bir ekran çıkar. WordPress'de web sitede yazı yayımlayınca otomatik ping sitelerine bağlantı gönderiliyor diye biliyorum. Web sitenizi aşağıdaki bağlantılardan bir gönderin derim.

Kod:
https://pingomatic.com/
https://pingler.com/
http://pingmyblog.com/

Ping, web sitenizin hızlı bir şekilde dizine eklenmesine yardımcı olur ve trafiğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Ping göndermek için yazmış olduğunuz yazının linkini eklemeniz yeterli olacaktır.

NOT : Web sitenizdeki içeriği güncellediğinizde yalnızca bir web sitesine ping işlemi yapın. Çok fazla sayıda ping Google tarafından cezalandırılmaktadır ve sitenize tam tersi bir etkisi olacaktır. Ping yaparken dikkatli olun.

Ayrıca Sitemap ve RSS için şu siteye bakınız
Kod:
https://www.ugureskici.com/notlarim-makalelerim/rss-yayini-nedir-seo-icin-rss-olusturma

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.