WEB SİTESİ NASIL YAPILIR %1oo Anlatım

KaRa_HiL@L

Katılımcı Üye
19 Şub 2006
448
13
VaTaN BeKÇiSi
Yılalrdır uğraşırım ama ilginçdir bugune kadar hiç tyazmamıştım nasip buguneymış
smile.gif
oncelıkle en basit şekilde ve hiç bilmeyenlerın anlayacağı şeklını anlatacağım ileriki gunlerde profesyonel anlamda anlatıma gececeğim
smile.gif

BİZE LAZIM OLANLAR

1 Adet Html Editor frontpage Bedava
1 Adet Ftp Programı cuteftp Bedava
1 Adet Web Server forumda aynen var Bedava

İlk önce yukarıdaki Frontpagelerden bahsedeyim MS İnternet Explorer ile birlikte kuruluyordu bir zamanlar şu an yok gibi 3 MB kadar başlangıç için iyidir ne kadar eksikleri olsa da öğrenmek için iyidir Frontpage 1998 - 2000 - XP 60 MB kadar ve Fiatı 200 Euro cıvarında Office Paketlerin hepsinde vardır. Word Excell Access gibi Paket halinde ama çok Pahalı ve daha bir çok buna benzer Programalr var bunu anlatmamın sebebi küçük ve Bedava olmasıdır , ama ben dreamweaver kullanırım çok daha iyi menu bakımından biraz karışık ama 3 - 5 kurcalayınca olayı kapıyorsunuz
smile.gif

Ftp Programaları Bilgisayarınızdaki Dosyaları Servere Yüklemek için lazımdır onlardan da Net te bir çok bulunur ben cuteftp kullanırım en ıyısı o çunku onudanasıl kullanacağınızı biliyosunuzdur.

Web Server Bilgisayarınızda hazırladığınız Html Dosyalarını Tüm Dünyaya açılmasını sağlayan bir alan dır bu da Bedava olarak bir çok yerden temin edilebilir bazılar Reklam Banneri www.lycos.com gibi bazıları da başka Sponsorlar dan Üye sasısını çoğaltmak için hiç bir karşılık beklemeden hizmet sunmaktadır. bir de Internet Servis sağlayıcıların sunduğu aylık ödediğiniz Aidatlara dahil olarak verdiği 10 MB 15 MB kadar alanlardır...
---------------------------------------------------------------
GELİŞME...

Şimd ne onelı kısıma gledık oncelıkle kendımıze boş bir kalsor açıyoruz bilgisayarımızda orneğin adı websitesi olsun, oncelıkle bu klasore siteye yukleyeceğ,imzi resımlerı koyuyoruz...
Daha sonra HTML programımızdan Dreamweaver kullandığım için ondan anlatacağım ama mantık hep aynıdır sadece menuler değişiktir,
Programı ilk açtığımızd karşımıza boş bir beyaz sayfa gelecek bu bızım anasayfamız olacak,ilk once aklımızda tasarımı canlandırıyoruz (yaratıcılşığınıza kalmış) ilk yapmamız gereken fontlrı ve renklerı ayarlamak sayfa uzerınde sağ tıklıyoruz page settıngs (özellikler ) diyoruz, burada karşımıza bir menu çıkacak burada background yazan yer var burası sayfanın arka planın rengı istediğimiz rengı seçiyoruz
altında text ve lınk yazıalrı var bunalrdanda istediğimizx enklerı seçiyoruz text rengı zıt bir renk olmalı çunku yazılarımız okunlaı text yazı demek
tongue.gif

title yazan yere sayfamızın adını yazıyoruz orneğin JacKaL ın sayfası - welcome yazdım,ok diyorum bve renkler değişti sayfanın adıyla birlikde bundan sonrası geçekden çok basıt sitemıze istedğimiz yazıyı yazıyoruz çunku bır bakım text belgesı gibi buda orneğin girişe hoşgeldınız turunden bir yazı yazdık altına resım koyacağız bunun içinde menumuzde bulunan (bu menu programı açtığınızda otomatık gelır zaten uzun ınce bır menu front page kullananlar ekle bolumunde resım ekle yi tıklasınlar) resım butonunu tıklıyoruz ve Gözat penceresı çıkıyor burdanda istediğimiz resımı seçiyoruz kalsorumuzden(website) kalsorunden tabıı kı
smile.gif

ok diyoruz ve resımı siteye atmış olduk, daha sonra bu sayfayı file menusunden save as diyerek keydediyoruz ancak en onemlı kısım burası kaydederken dosyanın ismini index olarak yazıyoruz çunku web de index ilk sayfa anlaındadır bir siteye ilk girdiğinizde indez açılır...
gorduğunuz gibi çok basit bir şekilde sayfayı hazırladık, bu kadar basit bir olay ama onelı olan ana sayfay yapmak değil tabıı kı bunun alt sayfalarını yapmak ve lınkler vermek olayın zor tarafı..
-------------------------------------------------------
Biliyorumkı bazılarımızın aklı karıştı veya pek anlamadı ve alt sayfaları yapmak istiyor
smile.gif
alt sayfa yapımı biraz daha karışık ve gerçekden anlatması uzun surecek gibi bu yuzden sizlere yararlanabileceğiniz adresler verceğim eğer ciddibir anlamda site yapmak istiyorsanız buralardan faydalanabilirsınız, ve sorunalrınızı webmater bolumunde sorabılırsınız sızlere her turlı yardımı yapmaya hazırım
smile.gif
,

http://www.geocities.com/barisparsak/wsg.html
http://www.webdersleri.com/index.asp

Eğer hala kardeş anladık bunlar uzun işş bunun dahada kolayı yok mu ? diyorsanız olmazmı tabıkı var bunuda yarın anlatıcam TEMPLATES oalyı ustelık onlarca turkce site bunu sağlayan hatta hazırladığım bazı page kıt (templateslerı yayınlarım burdan) daha basitti o şekilde yapmak ve tasarım olarakda çok iyi olur
smile.gif
o zaman dıyeceksınızkı bunu neden anlattın dırek zordan başladın :d o da işin guzel yanı 0 dan oğrenmek her zaman iyidir temelı sağlam tamalısınkı rahat rahat ust basamakalra çıkasın devam edeceğiz bugünlük de bu kadar abi yoruldum ya başka bişiler yazcam daha çünkü..
Saygılarımla..

slayerss

Yeni üye
15 Mar 2007
1
0
teşekkürü bi borç bilirim güsel bi çalışma olmuş devamını sabırsızlıkla bekliyorum

akinn35

Yeni üye
20 Mar 2007
10
0
ofice yazılımının içinden çıkıyor frontpage zaten ama bir sürü ücretsiz programda var bunlardan kolay

faruk_18

Yeni üye
22 Mar 2007
1
0
abi saol ama su ahs php falan onlar ne abi ya bende site kurmak istiyorum yardımcı oluyorsun tşkler allah razı olsun html nedir bilmiyorum nasıl kuracagımı bilmiyorum nasıl kurabilirim güzel bi web sitesi yardımcı olursan memnun olurum site kurma hakkında hemen hemen hiç bişi bilmiyorum diyebilrim tşkler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.