Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
Birkaç şey denemek için bedava hosting sağlayan bir sitede websitemi barındırıyorum. FileZilla ile site dosyalarımı gönderdim. SSL lisansına sahip olmak istiyorum. Ücretsiz bir şekilde halletmenin yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
Sertifika oluşturulduktan sonra gerekli boşluklara indirdiğim sertifikayı girdiğimde "The certificate you have entered does not match the current private key." hatası alıyorum. ZeroSSL ile oluşturdum.
Kanka Free SSL Certificates and SSL Tools - ZeroSSL bu siteden 90 günlük ücretsiz alabilirsin.
ne alaka zibilyon tane site ücretsiz veriyor.

2 yöntem var
1- cloudflare ile free ssl ( en az baş ağrıtan basit bir şekilde oto veriyor)
2- SSL For Free - Free SSL Certificates in Minutes buradan alıp cpanel üzerinden yükleyebilirsiniz.
Ek olarak cPanel kullanıyorum, yardımcı olma şansınız var mı?

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
211
Sertifika oluşturulduktan sonra gerekli boşluklara indirdiğim sertifikayı girdiğimde "The certificate you have entered does not match the current private key." hatası alıyorum. ZeroSSL ile oluşturdum.

Ek olarak cPanel kullanıyorum, yardımcı olma şansınız var mı?
domaini cloudflare üzerine yönlendir oradan daha basit olarak alırsın. bknz: cloudflare kurulumu - Google'da Ara

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
domaini cloudflare üzerine yönlendir oradan daha basit olarak alırsın. bknz: cloudflare kurulumu - Google'da Ara
Teşekkür ederim fakat domaini Cloudflare'a bağlayamıyorum muhtemelen dün denemiştim, şu anda elimde bir sertifika var zaten. Sadece bilgilerini girdiğimde üstte belirttiğim hatayı veriyor. Bir şekilde halledebilme şansım, çözüm üretme şansım yok mudur?

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
Önerdiğiniz tüm websitelerinden bir sertifika aldım fakat ne yazık ki cPanel'deki SSL bölümünden private key ve sertifikayı giriyorum, CSR oluşturuyorum. "The certificate you have entered does not match the current private key." sürekli bu hatayı alıp duruyorum. Muhtemelen ücretsiz bir şekilde çözemeyeceğim.

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Önerdiğiniz tüm websitelerinden bir sertifika aldım fakat ne yazık ki cPanel'deki SSL bölümünden private key ve sertifikayı giriyorum, CSR oluşturuyorum. "The certificate you have entered does not match the current private key." sürekli bu hatayı alıp duruyorum. Muhtemelen ücretsiz bir şekilde çözemeyeceğim.
Merhabalar,
Kullandığınız Bedava Hosting Ücretsiz Ssl Desteklemiyor Olabilir Bunun Yerine Sitenizi Poyraz Hostinge taşıyabilirsiniz 30 gün ücretsiz kullanımda sunuyor.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,980
1,078
Kayseri
Merhabalar,

SSL sertifikaları ücretli satılan sertifikalardır. Eğer para vermek istemiyorsanız Github education'a katılıp tabi eğer öğrenci iseniz. Oradaki benefitleri kullanarak ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. İyi günler dilerim

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,457
Shibuya
Merhabalar,
Diğer kişiler gerekli "
ücretsiz" siteleri paylaşmış. Benim de bazı ekleyeceklerim olduğundan tekrardan yazmak istedim. Web site altyapınız WordPress ise aşağıdaki konuma bakarak ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

WordPress değilse, SSLForfree sitesine göz atabilirsiniz.

Öncelikle https://www.sslforfree.com/ Sitemize giriyoruz. Hemen karşımıza çıkan boşluğa sitemizi www.xxx.com şeklinde girip yanındaki '' Crate free ssl certificate '' butonuna basıp ilerliyoruz. Karşımıza üç farklı buton çıkacaktır. Burada en soldaki olan ''Automatic FTP Verification
Enter FTP information to automatically verify the domain'' Butonuna basıp aşağıda size sorulan site filezilla bilgilerini eksiksiz dolduruyoruz. Host kısmına www'suz sitenizin ismini girin yanına .net .com uzantısını girin. En alttaki Directory kısmı boş kalabilir önemli değil. Bilgilerimizi eksiksiz girdikten sonra alttaki ''Download Free SSL Certificate'' Butonuna basıp ilerliyoruz. Burada size verilen ''Certificate: Private Key: CA Bundle'' Kodlarını kaybetmeyin işimiz bitmedi. Kodları aldıktan sonra Sitemizin cpanel'ine giriş yapıyoruz. Buradan> Cpanel > SSL/TLS > En alttaki ''Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS)
SSL sitelerini yönetin.'' Bağlantısına tıklayarak Etki Alanı seçiyoruz. Tabikide bu etki alanını FreeForSSL sitesindeki girdiğiniz site ile aynı olması gerekiyor. Siteyi seçtikten sonra Altta verilen Boşluklara FreeForSsl sitesindeki kodlar ile aynı yerlere bire bir yapıştırıyoruz. Ve alttaki Sertifikayı Kaydet Butonuna basıyoruz. İşlemimiz bu kadardır arkadaşlar. https://www.xxx.com sitemize girerek sol yukarıdaki yeşil güvenli simgemizi görebiliriz. Dinlediğiniz için teşekkürler iyi forumlar dilerim.

Cloudflare yöntemini arkadaşlar söylemiş ama neden yapmadınız anlamadım? Onun içinde aşağıdaki konuya bakınız. Ayrıca konuda ComodoSSL'den ve ZeroSSL'den de bahsediyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.