Whatsapp hesabına erişiyorlar

15 Ağu 2015
203
28
20
1wzjcit.jpg

arkadaş habire whatsapp Hesabımı hacklemeye çalışıyorlar. Güvenliğim açısından şifre koydum whatsapp'a. Saldıranların verilerini bulabilme şansmımız var mı ?

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
226
Zararlı yerlerde - Aydın
merhaba
whatsapp desteğe bir arkadaşım hesabımı çalmaya çalışıyor onun bilgilerini görebilir miyim diye yardım ister isen yardım ederler diye düşünüyorum bu linkten whatsapp a ulaşabilirsin
iyi forumlar

tekrardan merhaba

Çalınan hesaplar​

Çalınan hesaplar hakkında​

WhatsApp SMS doğrulama kodunuzu arkadaşlarınız ve aileniz dahil olmak üzere asla hiç kimseyle paylaşmamalısınız. Biri sizi kandırıp kodunuzu paylaşmanızı sağlarsa ve bunun sonucunda WhatsApp hesabınıza erişiminizi kaybederseniz hesabınızı kurtarmak için lütfen aşağıdaki talimatları okuyun.
WhatsApp hesabınızın başka biri tarafından kullanıldığından şüpheleniyorsanız arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişime geçerek bu kişinin sohbet ve gruplarda sizin kimliğinize bürünebileceği konusunda onları uyarmalısınız. WhatsApp’ın uçtan uca şifreli olduğunu ve mesajların sadece cihazınızda depolandığını; bu sebeple başka bir cihazdan hesabınıza erişen kişilerin geçmiş sohbetlerinizi okuyamayacağını lütfen unutmayın.

Hesabınızı nasıl kurtarırsınız​

Telefon numaranızla WhatsApp’a giriş yapın ve SMS yoluyla aldığınız 6 haneli kodu girerek telefon numaranızı doğrulayın. Telefon numaranızı doğrulamakla ilgili daha fazla bilgiye Yardım Merkezimizden ulaşabilirsiniz: Android | iPhone.

6 haneli SMS kodunu girdiğinizde, hesabınızı kullanan kişi otomatik olarak hesaptan çıkarılır.

Ayrıca iki adımlı doğrulama kodunu girmeniz de istenebilir. Bu kodu bilmiyorsanız hesabınızı kullanan kişi iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmiş olabilir. İki adımlı doğrulama kodu olmadan giriş yapmak için 7 gün beklemeniz gerekir. Doğrulama kodunu biliyor olsanız da olmasanız da, siz 6 haneli SMS kodunu girdikten sonra diğer kişi hesabınızdan çıkarılır. İki adımlı doğrulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

tekrardan iyi forumlar umarım yardımcı olabilirim

15 Ağu 2015
203
28
20
merhaba
whatsapp desteğe bir arkadaşım hesabımı çalmaya çalışıyor onun bilgilerini görebilir miyim diye yardım ister isen yardım ederler diye düşünüyorum bu linkten whatsapp a ulaşabilirsin
iyi forumlar
gönderdim reis 3. defadır oluyor bu. Benim çalıştıgım bir ofiste birisinin whattsabını hacklemişlerdi hesaba eriştiğinde herkesten para istedi benimde arkadaşım diye 200 tl yollamıştım. Sonra iş grubuna "devir okuma devri değil internet devri yeğenler" diye mesaj attı. Olay 4 5 ay oluyor. İlk defa bende hacklenmiştim. Ondan dolayı güvenliği arttırdım biraz.

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
226
Zararlı yerlerde - Aydın
gönderdim reis 3. defadır oluyor bu. Benim çalıştıgım bir ofiste birisinin whattsabını hacklemişlerdi hesaba eriştiğinde herkesten para istedi benimde arkadaşım diye 200 tl yollamıştım. Sonra iş grubuna "devir okuma devri değil internet devri yeğenler" diye mesaj attı. Olay 4 5 ay oluyor. İlk defa bende hacklenmiştim. Ondan dolayı güvenliği arttırdım biraz.
Hocam o zaman yapabileceğiniz tek şey güvenliği çıkabilecek en üst seviyeye çıkarmak ayrıca bir şekilde SMS i okuyabilir ise sizin için çok kötü olur tahminim saldırganın size Phising ile bir siteye yönlendirip ordan size Trojan bulaştırmak o yüzden dikkatli olun e posta - SMS yoluyla gelen linklere tıklamayın arkadaşlarınızdan dahi gelse çünkü size ulaşmak için bir başkasını kullanmış olabilir
İyi günler

riling

Üye
26 Mar 2018
89
0
  1. WhatsApp'ı aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun.
  2. WhatsApp Web'e dokun.
  3. Giriş yaptığın ve oturum açık olduğu cihazlar listelenecek.
  4. Tüm cihazlardan çık seçeneğine dokun.
  5. Çıkış'a basarak işlemini onayla.
    muhtemelen
ayrıca bu makaleye de bakınız wp yardım merkezi

Moderatör tarafında düzenlendi:

qphoenix

Üye
23 Nis 2019
220
19
kodu kimseyle paylaşmazsan veya telefonuna herhangi bir erişim sağlanmamışsa(trojan vs) bir şey olmaz. erişimden şüpheleniyorsan virüs taraması yap, kaspersky öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.