Whonix ile süper gizlilik (internetde bulunmanız imkansız)

5 Tem 2019
97
1
1. VirtualBox'ı indirip yükleyin

whonix-workstation-tor-browser-FSMdotCOM.jpg

2. Dosyaya Git

virtual-box-2-FSMdotCOM.jpg

3. Whonix Gateway görüntüsünü seçin ve “Devam” ı tıklayın

virtualbox-3-FSMdotCOM.jpg

4. Hiçbir şeyi değiştirmeyin, sadece "İçe Aktar" ı tıklayın

virtualbox-4-FSMdotCOM.jpg

5. “Kabul ediyorum” u tıklayın

virtualbox-5-FSMdotCOM.jpg

6. Whonix-Gateway.ova dosyasının içe aktarılmasını bekleyin

virtualbox-7-FSMdotCOM.jpg

7. Aynı alma adımlarını Whonix-Workstation.ova için tekrarlayın

virtualbox-8-FSMdotCOM.jpg

7.1 Whonix Gateway ve Whonix İş İstasyonu nedir?

Whonix Gateway, tüm makineyi yapılandıran ve tüm trafiği Tor ağı üzerinden yönlendiren şeydir. Whonix Workstation'ı çalıştırırken çalıştırmanız gerekecek, ancak onunla çok az etkileşime girecek veya hiç etkileşime girmeyeceksiniz.
Whonix Workstation kullanıcı olarak çalıştığınız yerdir. Temelde işletim sistemi.
NOT: Hem Ağ Geçidini hem de İş İstasyonunu çalıştırmanız gerektiğini unutmayın

8. VirtualBox'ta hem Whonix Gateway'i hem de Whonix Workstation'ı açın. Bu, onları seçip başlat düğmesine (biri yeşil oklu) tıklayarak veya çift tıklatarak yapılır.
NOT: DAİMA önce Ağ Geçidi'ni ve İş İstasyonu ikinci'yi başlatın

9. Whonix Gateway yüklendikten sonra, Tor Ağına bağlanmanızı ister. Bu sihirbaz aracılığıyla kolayca yapılır. Her iki ekranda İleri'yi tıklatın ve Ağ Geçidinin bağlanmasını bekleyin.

whonix-gateway-1-FSMdotCOM.jpg

10. Ağ Geçidi Tor'a bağlandıktan sonra güncelleme aramaya başlar ve bu mesajı görüntüler. Tamam'ı tıklayın.

whonix-gateway-2-FSMdotCOM.jpg

11. Terminali açın (sol alt köşedeki Uygulamalar'ın yanındaki ilk simge) ve yazın sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade . İstendiğinde şifreyi yazın. Varsayılan şifre: Şifreyi changeme. değiştirmek isteyeceksiniz, ancak şimdilik varsayılan şifreyi kullanın.

whonix-gateway-3-FSMdotCOM.jpg

12. Şimdi İş İstasyonu penceresinde, güncellemeleri de kontrol etmeye başlamış olabilir. Değilse, Uygulama (sol alt köşe)> Sistem> WhonixCheck seçeneğine gidin. Tamamlandığında bu mesajı görüntüler.

whonix-workstation-1-FSMdotCOM.jpg

13. Terminali açın ve yazın sudo apt-get-update-plus dist-upgrade. . Ağ Geçidi ile aynı işlem

14. Şimdi bu şifreleri değiştirelim. Varsayılan olarak şifre “changeme” dir

whonix-workstation-2-FSMdotCOM.jpg

15. Terminal türündeki parolayı değiştirmek için:

sudo su
istenirse varsayılan şifreyi yazın (unutmayın, varsayılan şifre değişmektedir)
tip passwd
yeni Yönetici şifrenizi girin. iki kez girmeniz gerekir (yazdığınızı görmezsiniz)
yazın passwd kullanıcıyı
kullanıcı parolanızı iki kez yazın

whonix-workstation-3-FSMdotCOM.jpg

Neredeyse bitti. Birkaç not:

1. Hem Ağ Geçidi hem de İş İstasyonu üzerinde düzenli olarak bir sistem kontrolü yaptığınızdan emin olun. Her ikisini de güncel tutun.

2. Tarayıcıyı asla tam ekran boyutuna getirmeyin. Daha büyük yapmanız gerekiyorsa, pencere boyutunu manuel olarak ayarlayın.

3. Tor'u (tarayıcı) açın ve ana sayfada, tarayıcının Tor'u kullanacak şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını görmek için bir IP Kontrolü yapın ve en önemlisi Dokümanlar'ı tıklayın ve bazı ağır okumalar yapın.

whonix-workstation-3-FSMdotCOM.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: THO
5 Tem 2019
97
1
Not: Internet bulunmanız imkansız olduğu için bu sistemi deep web dolaşmak veya forumlarda takılmak için kullanmayın eğer bir sibergüvenlik polisi tarafından farkedilirseniz bu sistemi kullandığınız için ulaslar arası terorist sayılırsınız ve nick nameleriniz internetin her köşesinde aranır bunun sebebi kiralık katil büyük hacker grubları (anonymous dahil) uyuşturucu silah satıcıları ve çocuk istismarcılarının kullandığı bir sistemdir bu yüzden sistemi kullanırken kullandığınız nick_name veya paylaşımlarınıza dikkat edin bu tür (nick-mesaj-konu-paylaşım) faktörler google da aratıldığı zaman bulunma imkanınız vardır

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
Not: Internet bulunmanız imkansız olduğu için bu sistemi deep web dolaşmak veya forumlarda takılmak için kullanmayın eğer bir sibergüvenlik polisi tarafından farkedilirseniz bu sistemi kullandığınız için ulaslar arası terorist sayılırsınız ve nick nameleriniz internetin her köşesinde aranır bunun sebebi kiralık katil büyük hacker grubları (anonymous dahil) uyuşturucu silah satıcıları ve çocuk istismarcılarının kullandığı bir sistemdir bu yüzden sistemi kullanırken kullandığınız nick_name veya paylaşımlarınıza dikkat edin bu tür (nick-mesaj-konu-paylaşım) faktörler google da aratıldığı zaman bulunma imkanınız vardır

Ne alaka hocam internette neden bulunmasi whonix.org zaten cogu kisi bilir

Ve hocam kullanmak yasak drgilki isteyen kullansin ne sikintisi var ki

5 Tem 2019
97
1
Ne alaka hocam internette neden bulunmasi whonix.org zaten cogu kisi bilir

Ve hocam kullanmak yasak drgilki isteyen kullansin ne sikintisi var ki

bu sistemi belli kişiler kullandığı için 1 numaralı şüpheli olursunuz o yüzden webde gezmek için uygun bir sistem değildir hidden wiki whonix sayfasında bu uyarı mevcuttur

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
8nternette rahatca bulunabilir ve konu anlatimi olan bir sey kullanmasi yasaj drgill neden boyle dediniz hocam anlamadim

samsepiol

Yeni üye
1 Mar 2020
14
4
valla bende anlamadım whonix veya tails normal gezintiye sıkıntı çıkarır mı diyorsunuz yani hocam?

5 Tem 2019
97
1
valla bende anlamadım whonix veya tails normal gezintiye sıkıntı çıkarır mı diyorsunuz yani hocam?

bu konuyu şöyle düşün sen bir polissin ve 1 odada 30 kişi var 1 i katil herkesin üstünde çakı meyve bıçağı makas patates soyacağı var ama bir kişide insan yaralamak ve öldürmek için tasarlanmış bir bıçak var kimden şüpelenirsin bu olayı gerçeğe uyarlayalım bir forum var ve sen siber polissin o forumda aranan bir suçlu(hacker-katil-çocuk istismarı-uyuşturucu satıcılığı) var herkes tor i2p mozillasock gibi klasik yollar kullanmış ama birisi sadece gizlilik için kurulmuş bir sistem kimi takibe alırsın bu durumun yaşanması yüksek bir ihtimal yani bu sistemi kafana göre kullanmayacaksın ve belli bir süre kullanır kapatırsın ve sistem kendini internetden ve diskden siler ama bunu tor gibi uzun süreli kullanırsan direkt kendini riske atarsın herhangi biri sana teklifte bulunabilir özel den sohbet etmeye çalışabilir sana adını ilgi alanlarını sorabilirler bu yüzden uzun süreli kullanılmamalı

8nternette rahatca bulunabilir ve konu anlatimi olan bir sey kullanmasi yasaj drgill neden boyle dediniz hocam anlamadim

bu konuyu şöyle düşün sen bir polissin ve 1 odada 30 kişi var 1 i katil herkesin üstünde çakı meyve bıçağı makas patates soyacağı var ama bir kişide insan yaralamak ve öldürmek için tasarlanmış bir bıçak var kimden şüpelenirsin bu olayı gerçeğe uyarlayalım bir forum var ve sen siber polissin o forumda aranan bir suçlu(hacker-katil-çocuk istismarı-uyuşturucu satıcılığı) var herkes tor i2p mozillasock gibi klasik yollar kullanmış ama birisi sadece gizlilik için kurulmuş bir sistem kimi takibe alırsın bu durumun yaşanması yüksek bir ihtimal yani bu sistemi kafana göre kullanmayacaksın ve belli bir süre kullanır kapatırsın ve sistem kendini internetden ve diskden siler ama bunu tor gibi uzun süreli kullanırsan direkt kendini riske atarsın herhangi biri sana teklifte bulunabilir özel den sohbet etmeye çalışabilir sana adını ilgi alanlarını sorabilirler bu yüzden uzun süreli kullanılmamalı

bu kaynağı deep web en büyük hack sitelerinden TORUM dan aldım deep web de hack siteleri bu uyarıları yapıyor ve hidden wiki de whonix araması yaparsan bu tür uyarı ve bilgilere rastlarsın aslında ben bu tür bir hack konusundan fazla anlamam ama deep web de hack grubları ve hidden wiki bu uyarıları yapıyosa bi bildikleri vardır diye tahmin ediyorum bu size sadece önerim nasıl kullanılacağını siz bilirsiniz ama yinede web de dolaşmak için kullanmanızı önermiyorum

bu açıklamayı TORUM dan alıntıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
hocam ilk konu galiba kasmışsın biraz.whonix arayan bulur zor değil.benim tercihim tailsden yana

iyi forumlar

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
tamam da hocam illegale bulaşmıcaz sadee nsa nın benim verilerimş almasını istemiyorum ve ben anonim olmaktan cokd eğişik bir zevk alıyorum ( şu anda google kullanıyoru o da ayrı bir tezat) illegale bulaşmadı surece kullanılabilir

5 Tem 2019
97
1
tamam da hocam illegale bulaşmıcaz sadee nsa nın benim verilerimş almasını istemiyorum ve ben anonim olmaktan cokd eğişik bir zevk alıyorum ( şu anda google kullanıyoru o da ayrı bir tezat) illegale bulaşmadı surece kullanılabilir

o zaman size tails` i öneririm hem kolay bir kurulumu var hemde rahat ve kullanışlı ayrıca whonix oturumunuzu kapatırsanız kendini hem internetden hemde pc diskinden siliyor isterseniz qubes da kullanabilirsiniz ama güvenlik takıntınızda varsa trojan ddos virüs gibi etkenler whonix de işlevsiz ayrıca whonix in hiç bir sistem açığı yok ama benim gibi üşengeç seniz whonix başlatmak zordur virutualbox>gateway>gateway ayarları>workstation>workstation>ayarları : kullanıma açık hale gelir ve internet yavaşlatır no script ayarı yüzünden çoğu internet sitesinde hatalar oluyor örnek resimler yüklenmiyor başka bir siteye yönlendirilemiyor kamera da sıkıntı yaşıyor ve bu ayarı kapatamıyoruz fakat bu ayarı bazı sitelere karşı kapata biliyoruz bunun için tor>ayarlar>Privacy&security>no script>izin verilen siteler: istediğiniz site yi ekleye bilirsiniz
benim tercihim qubes ama isterseniz tails da kullanabilirsiniz

Kingof1453

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
982
10
Dostlar internette hiç bir zaman %100 gizlilik yoktur. Kendinizi kandırıp durursunuz devlet isterse kaçmanız mümkün değil.

5 Tem 2019
97
1
Dostlar internette hiç bir zaman %100 gizlilik yoktur. Kendinizi kandırıp durursunuz devlet isterse kaçmanız mümkün değil.
o zaman anonymous amerikayı ve diğer ülkeleri tehdit eden birçok video yükledi ayrıca bir çok kuruma ve ülkeye ciddi zararlar verdi ama bulunamadılar ayrıca deep web de o kadar illegal site ve forum var ama nedense gizlilik konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadılar ayrıca Türkiye de bilişim teklonojileri o kadar gelişmiş değil hem donanımsal hemde tekniker bakımından senin dediğin bir nevi şehir efsanesi yani gerçek değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.