Wifi Ağımda Başkasının Laptop'u bağlı Görünüyor

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
Arkadaşlar daha önceden de birisi internetime laptoptan bağlanıyordu 2 3 şifre değişiminden sonra baktım tekrar tekrar bağlanıyor mac filtre yöntemi uyguladım bir kaç yıl birşey olmadı bu gün internetimde aşırı yavaşlama farkettim hız testi falan derken kardeşimin yine upload felan yaptığını düşünerek wifi hızını düşürmek için modem arayüzüne girdiğimde yine bir laptop wifiden bağlı görünüyor

bi kişinin bilgisayarına hek yapmak gibi bir amacım yok :D sadece istemediğim kişilerin wifime girmemesi :) bu arada mac filtreyi nasıl aştı onuda halen anlamış değilim

kullandığım internet Superonline modem Huawei hg658 v2

Son düzenleme:

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
mac changer ile degistirebilir farkli bir internet adaptoru takincada olabilir ama wifiden girdigi herseyi gorebilirsin operatorumuzu arayip butun gecmisi isteyin sonraainda sifreyi degistirin yada

Half handshake attackla sifreleri alabilirsiniz o wifiinizi ismini vb degistirip internette videolari var zaten ama operatorunuzu arayip onlara solerseniz yardimci olur

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
şu ama wifiden girdiği herşeyi görebilme olayı nasıl oluyor operatörü aramaya gerek olmadığını düşünüyorum ben sadece mac filtre yöntemi gibi şeyi nasıl aştı ve nasıl bir daha bağlanmamasını sağlarım

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth
şu ama wifiden girdiği herşeyi görebilme olayı nasıl oluyor operatörü aramaya gerek olmadığını düşünüyorum ben sadece mac filtre yöntemi gibi şeyi nasıl aştı ve nasıl bir daha bağlanmamasını sağlarım
Wifi Operatorune ulaşarak geçmişi ve ayrıca wifi şifresini nasıl değiştirebileceğini öğrenebilirsiniz keyifli Forumlar Dilerim

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
şifre değiştirmeyi uyguladım yine bağlanıyor wifiye mac flitre uyguladım aradan bir kaç yıl sonra tekrar bağlandı evimin etrafında bir sürü kişi olabilir kim olduğu hakkında bir fikrim yok bağlanan kişiyi engellemenin başka yöntemi varmıdır superonline aramaya gerek olduğunu düşünmüyorum

XArmagedonX

Yeni üye
15 Eyl 2021
32
4
28
Çocuk yaşta olduğun normal. Bu gibi senaryolar üretmen normal. Atmadın ama ekran görüntüsü. Ekran görüntüsü atta bakalım ikinci takılan kişi kimmiş bir görelim. Saçmalıyorsun kardeşim. Burda konu açacağına versene mahkemeye. Ikinci kişi bağlanıyorsa bu bir suçtur. Moderatörlerin suçu sizler gibi çocukları ne diye konu açmanıza izin veriyorlar ki. Moderatörlerin beğenisine bakın hepside düşük. Herkes admini kandırır durur.

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
Arkadaşlar daha önceden de birisi internetime laptoptan bağlanıyordu 2 3 şifre değişiminden sonra baktım tekrar tekrar bağlanıyor mac filtre yöntemi uyguladım bir kaç yıl birşey olmadı bu gün internetimde aşırı yavaşlama farkettim hız testi falan derken kardeşimin yine upload felan yaptığını düşünerek wifi hızını düşürmek için modem arayüzüne girdiğimde yine bir laptop wifiden bağlı görünüyor

bi kişinin bilgisayarına hek yapmak gibi bir amacım yok :D sadece istemediğim kişilerin wifime girmemesi :) bu arada mac filtreyi nasıl aştı onuda halen anlamış değilim

Hocam kullandığın modemin versiyonu 1.0 ın altındaysa 'Wps' de açık ise ne kadar değiştirirsen değiştir modemin sürümü eski olduğu için her defasında şifreni kırabilirler.
Her ne kadar kolaylık anlamında işimize yarasa da 'Wps' bağlantısı wifi hack sistemleri için velinimet sayılıyor :D

Ya yeni modem alacaksın ya da wps i kapatacaksın. Modemi yeniden resetlediğin de farklı saldırılar yapmadığı sürece modemine giremez kimse artık.

Soruyu doğru anladıysam eğer tecrübeme güvenerek çözüm sunmaya calıştım :)

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
806
Casterly Rock

Mac filtreyi aştıysa deneyimli biridir, mahkemeye verin bunu yapan suç işliyor.

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,132
204
mahkemeye verin operatör arayın falan diyen arkadaşlar büyük ihtimalle konudan bir haber :) çünkü mahkemeye versen adli incelemede en fazla cihazın mac adresine modeminin loglarından erişilebilir hiç bir yere varamazsın operatör firma eğer modemin log tutmuyorsa ancak arayüze bağlanıp o kullanıcı da ağa bağlıysa mac adresi atanmış ,ipv4 adresi gibi gereksiz kardeşim wep şifreleme kulanıyorsan ne kadar değiştirisen değiştir kırılır. wps açıksa modeminin firmware sürümüne bak wps ile ilgili yaygın bir exploit olabilir sürüm güncelle. gelelim mac filtrelemeye mac spoofing nedir nasıl yapılır bilmeyen birkaç kardeş buna zor bir şey demiş ama sandığınız kadar zor bir şey değil. gelelim bilgilerini alabilir mi konusuna evet alabilir man in the middle yapabilir, dns poisonning yapabilir veya doğrudan cihazına bile erişebilir. anlayacağın ağ güvenliğin aşıldıysa her şey olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.