Wifi Anten Yapmak

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Son zamanlarda bu konu hakkında uğraşan çok üstadlarımı gördüm ve benim de bir elim dokunsun, çorbada tuzumuz olsun dedim işte başlıyorum :)

Kolay Bir anten yapılışını göstereceğim, fakat daha etkili bir anten isteyenler Daha büyük ebatlarda gerçek çanak kullanabilirler, ben bütük bir antende uyguladım çok iyi verim alıyorum. Allahnasip ederse fotoğrafınıda sizinle paylaşıcam.

Önce 5 litrelik su şişemizi alıyoruz.
1.jpg

Sonra resimde görüldüğü gibi çanak biçiminde kesiyoruz.
2.jpg

3.jpg

Daha sonra alüminyum folyo ve yapışkanımızı alıyoruz.
4.jpg

Alüminyum folyomuzu bu büyüklükte kesiyoruz.
5.jpg

6.jpg

Yapışkanımızı çanağımızın her yerine iyice sürüyoruz.
7.jpg

Kestiğimiz folyoyu çanağımızın içine sokup yapıştırmaya başlıyoruz parmağımızla iyice bastırarak dümdüz hale getiriyoruz.
8.jpg

Fazlalık kısımları kesiyoruz.
9.jpg

Ortasını deliyoruz.
10.jpg

Bu hale geliyor çanağımız.
11.jpg

Şimdi kapağımızı deliyoruz usb uzatma kablomuzu geçirmek için,
12.jpg

Kablomuzu geçiriyoruz.
13.jpg

Kapağı çanağımıza taktıktan sonra adaptor'ümüzü de takıyoruz ve kullanıma hazır. İşin en güzel yanı çanağımızın ayak aparatıyla birlikte geliyor olması.
14.jpg

Şimdi sıra geldi testimize. çanağımız olmadan çeken wifiler
15.jpg

Çanağı bağlayınca çeken wifiler.

16.jpg

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
Kardeşim Makası Bulamadım Jiletle Yapayım Dedim Parmağımı Uçuruyodum Az Kalsın Ama İşe Yaramadı Ne Yazıkkı.

Arkadaşlar Sakın Jiletle Yapmaya Kalkmayın.

Jomez

Üye
5 Eki 2012
233
0
Güzel Ama USB Uzatırken USB ile O wifi aletini birleştiren uyuşmazlık olmazmı hiç ? ikisinde girşi aynı

alem456

Yeni üye
20 Ocak 2012
47
0
Arkadaşın dediği gibi modemin çubuklarına taksak çekim gücünü arttırırmı ?

7 Tem 2007
9,550
89
İşin en güzel yanı çanağımızın ayak aparatıyla birlikte geliyor olması.

Çok güldüm gece gece :D eline diline sağlık güzel anlatım 10 numara yöntem...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.