Wifi Çekmiyor Laptop

Emirxd

Yeni üye
26 Tem 2021
42
3
18
Herkese Merhaba THT Üyeleri

Ben geçenlerde laptop u akrabama verdim sınavları için o zamanlar da bu sorun vardı ama çözmüştüm aylar geçti unuttum wifi yakınında bile çekmiyor onca driver aradım yine olmadı bu sefer hem bu hem de ethernet yok yani kabloyu bağlayınca kablosuz devam ediyor yardım bekliyorum

Sayın THT Üyeleri

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,342
1,357
K E R K Ü K
ethernet kartında problem olabilir, hasar almış olabilir içini açıp bakabilirsiniz herhangibi bir çatlama v.s söz konusumu diye, çatlama bile sebep olabilir, yenisi ile değişirseniz sorun çözülür,
yazılımsal problem olacağını sanmam sonuçta driverleri indirdiğinizi ve güncellediğinizi iddia ediyorsunuz.

Emirxd

Yeni üye
26 Tem 2021
42
3
18
Çok kez sıfırladım bi ara çözmüştüm
donanımlarında hata olma ihtimali %88 fakat sıfırlamanı tercih ederim o da işe yaramaz ise wifi adaptörü almanı tercih ederim sorun çözülmez ise yine yaz dostum :)
ben bu sorunu bi ara çözmüştüm ama aylar geçti vereli artık pc yi unutmuştum hatta linux da iken normal çekiyordu uzaktan full falan sorunu bulamadım ve ethernet de sıkıntı o da çalışmıyor ne yaptıysalar

ethernet kartında problem olabilir, hasar almış olabilir içini açıp bakabilirsiniz herhangibi bir çatlama v.s söz konusumu diye, çatlama bile sebep olabilir, yenisi ile değişirseniz sorun çözülür,
yazılımsal problem olacağını sanmam sonuçta driverleri indirdiğinizi ve güncellediğinizi iddia ediyorsunuz

25 Tem 2021
136
30
404 not found
Çok kez sıfırladım bi ara çözmüştüm

ben bu sorunu bi ara çözmüştüm ama aylar geçti vereli artık pc yi unutmuştum hatta linux da iken normal çekiyordu uzaktan full falan sorunu bulamadım ve ethernet de sıkıntı o da çalışmıyor ne yaptıysalar
dediğim çözümleri uygula ama yedekleemeyi unutma ama sen bilirsin yinede

yazılımsal problem olacağını sanmam sonuçta driverleri indirdiğinizi ve güncellediğinizi iddia ediyorsunuz.
wifi adaptörü daha ucuza gelir

Emirxd

Yeni üye
26 Tem 2021
42
3
18

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,595
402
KATO DAĞI
Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum için açıp bakmamız lazım kırılma vida çıkması wifi anteninde bir sıkıntı sorun olabilir driverde bi sıkıntı olabilir herşey sebebiyet verebilir eğerki profesyonel değilseniz bilgisayarcı ya gitmenizde aşırı fayda var

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Herkese Merhaba THT Üyeleri

Ben geçenlerde laptop u akrabama verdim sınavları için o zamanlar da bu sorun vardı ama çözmüştüm aylar geçti unuttum wifi yakınında bile çekmiyor onca driver aradım yine olmadı bu sefer hem bu hem de ethernet yok yani kabloyu bağlayınca kablosuz devam ediyor yardım bekliyorum

Sayın THT Üyeleri
Bilgisayarın Format at.
sorun büyük olasılık ile düzelir.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,091
1,607
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Birçok problem olabilir.Aşağıdaki yolları tek tek inceleyip kontrol edebilirsiniz.

İnternet sorununu çözebilmemiz için öncelikle sorunun dizüstü bilgisayardan mı internet donanımından mı (modem/internet kablosu/kablosuz paylaşım cihazı) yoksa servis sağlayıcıdan mı kaynaklandığını belirlememiz gerekir.
Bu sorun giderme yöntemi yalnızca dizüstü bilgisayarın sebep olduğu internet bağlantısı sorunlarını çözmeye yöneliktir. (Wi-Fi simgesinin görünmemesi, Wi-Fi hatası, Wi-Fi sinyalinin olmaması, aygıt yöneticisinde Wi-Fi satırında ünlem işareti gibi sık görülen belirtiler)
İnternet donanımı/servisi hakkındaki diğer sorularınız için lütfen ilgili internet hizmet sağlayıcısıyla iletişime geçin.

Hem notebook bilgisayar (A) hem de akıllı telefon (B) kullanıyor ve her ikisini de Wi-Fi ile internete bağlıyorsanız:
Hem (A) hem de (B) internete bağlanmıyorsa sorun genellikle internet donanımı veya internet servis sağlayıcılarından kaynaklanır.

(A) internete bağlanamıyor ancak (B) bağlanabiliyorsa aşağıdaki çözümden faydalanabilirsiniz:

Kablosuz özelliğinin etkin olduğundan emin olun

Göev çubuğunda [Ağ ve İnternet]① simgesine tıklayın ve ardından Wi-Fi öğesini [Açın]②.

Not: Wi-Fi simgesinin mavi renkle yanması işlevin etkinleştirildiğini gösterir.

cdd031fb-f3cd-4f31-a732-66309cb9ba6f.png

BIOS ayarlarını geri yükleme

BIOS ayarlarını geri yükleme konusunda BIOS ayarlarını geri yükleme başlıklı içerikten daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen problem devam ediyorsa bir sonraki sorun giderme adımıyla devam edebilirsiniz.

Bilgisayarı tamamen kapatın

Görev çubuğunun① en solundaki [Başlat]
0adbff59-4d35-4632-bc99-8a03033fd525.png
simgesine tıklayın, [Güç]
39aa7508-4f90-4b32-a74e-89d932fe35ed.png
simgesini② seçin ve ardından klavyenizdeki [Shift] tuşuna③ basılı tutarken [Kapat]④ öğesini seçin. Bilgisayarınız

Bilgisayar tamamen kapandıktan sonra yeniden açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

dbf2f804-632e-48ad-a7b2-7eaf4877af33.png

fd3e7303-4cb2-4f29-98ba-99b7cf25b2ab.png

Kablosuz sürücüyü Aygıt Yöneticisi üzerinden güncelleyin

1. [Başlat menüsüne]① sağ tıklayın ve ardından [Aygıt Yöneticisi]② öğesine tıklayın.
    c5f253c1-c846-4c0d-9274-1de740b84038.png
  2. [Ağ bağdaştırıcıları]③ öğesinin yanındaki oka tıkladıktan sonra [Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265]④ öğesine tıklayın ve [Aygıtı kaldır]⑤ seçimiyle devam edin.
    Not: Aygıt adı, farklı modellere göre farklı olabilir.
    6a99aef1-a2a9-49c5-9709-50f1b56f7083.png
  3. [Sürücü yazılımını bu cihazdan sil]⑥ öğesini seçtikten sonra [Kaldır]⑦ öğesine tıklayın.
    27ab6670-8828-40c6-9910-33ae131b8859.png
  4. Ağ adaptörü kaldırıldıktan sonra, Aygıt Yöneticisi’nde [Ağ bağdaştırıcıları]⑧ ve ardından [Eylem]⑨ öğelerini seçin ve [Donanım değişikliklerini ara]⑩ seçimiyle devam edin.
    Bilgisayar, kablosuz ağı yeniden kurar ve kablosuz ağ adaptör adı Ağ adaptörleri kategorisinde görünür.
    11f0537b-4432-4704-935a-269084b14418.png
  5. Kablosuz sürücü Aygıt Yöneticisi aracılığıyla güncellenmezse ASUS Destek Sitesi üzerinden güncel ağ adaptörünü indirip kurabilirsiniz. Sürücüler nasıl aranır ve indirilir bölümünü inceleyebilirsiniz.
    Not: Notebook bilgisayarınızda kullanılan üretici ismiyle eşleşen kablosuz sürücüleri arayın. Örnekteki kablosuz cihazın üreticisinin ismi [Intel]'dir.
    bd943202-c2d6-4e2f-bd00-3b1c3d876678.png

Ağı sıfırlayın

1. [Başlat Menüsü]① ve sonra [Ayarlar]② yolunu izleyin.
    20a2df2b-4bf9-42cf-9494-5df51ead03c7.png
  2. [Ağ ve İnternet]③ ve ardından [Ağ sıfırlama]④ seçenekleriyle devam edin.
    dbc34f53-e484-4597-bf37-b6928ee5d3f2.png

f0c2976e-5c70-478e-a47a-0da583a6e6f1.png
  3. [Şimdi sıfırla]⑤ ve ardından [Evet]⑥ seçimlerini yapın. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılır.
    daa32198-914e-4629-87d3-4a8da98cfbdb.png
    1a3ad035-6a86-457d-8654-3b5f76da0f07.png
İnternet tarayıcınızı sıfırlayın

Tarayıcıyı kullanarak internete erişemiyorsunuz ancak sohbet uygulaması normal şekilde çalışıyorsa, sorunu gidermek için tarayıcıyı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

1. Internet Explorer 11 (IE11) örneği üzerinden gidelim. Sağ üst köşedeki [Dişli simgesine]① tıklayın ve [İnternet Seçenekleri]② öğesini seçin.
    011a9fc8-ffa1-4199-acaa-725edfa91be0.png
  2. [Gelişmiş]③ sekmesine tıklayın ve ilerlemek için [Sıfırla]④ öğesini seçin.
    d9c67af8-0674-4fe7-808d-0c7c18f3fcc2.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.