⭐ Win 10’da pc kullanılırken mavi ekran hatası ⭐

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
57
127.0.0.1
Bu durdurma hatasının sebebi her zaman belli olmayabilir. Eski bilgisayarlarda, donanımın düzgün çalışmaması nedeniyle oluşabilir. Bu durumda, şu adımları kullanarak hatayı gidermeyi deneyin.

Çoğu durdurma hatası Windows güncelleştirerek giderilebilir. Görev çubuğundaki arama kutusuna Windows Update yazın ve sonra Windows Update'i seçin. Windows Update sayfasında, Güncelleştirmeleri denetle.
'yi seçin.


Gereksiz harici donanımları (yazıcılar, web kameraları, ek monitörler, vb.) çıkarın ve durdurma hatasının düzelip düzelmediğine bakın.

Uygulamalar veya diğer yazılımlar bazı durma hatalarına sebep olabilir.

Başlangıç düğmesi'ni seçin ve ardından Ayarlar > Sistem > Uygulamalar ve özellikler'i seçin. İsme göre sırala ögesini seçip Yükleme tarihine göre sırala olarak değiştirin. Son günlerde yüklenmiş veya kaldırmak istediğiniz gereksiz bir uygulamayı seçin ve sonra Kaldır’ı seçin.


Yukarıdaki çözümler işe yaramaz ise
Windows’ta temiz bir önyükleme yapın.
Sürücülerinizi güncelleştirin.

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.