Windows Mavi Ekran Sorunu

Oala

Yeni üye
16 Tem 2020
27
0
Herkese selamlar.

Direkt konuya gireceğim elektrikler girdi ve bir daha açtığımda mavi ekran veriyordu. Mavi ekran sebebini araştırdığımda yerel disk c de problem olduğunu öğrendim. Hata "D:\Windows\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt" Gelişmiş seçeneklerde olan her şeyi denedim güvenli modda başlatmayı, gelişmiş seçeneklerden pc yi sıfırlamaya kadar fakat pc bile sıfırlanmıyor!! Tek denemediğin cmd ile çözmek oldu ondanda İnternete olan komutları denedim chk.. Komutu falan ama belkide ben yapamadım. Pc sıfıtlansa umurumda değil fakat içinde discord botlarım var ve kopyaları yok bu çok koyuyor. LÜTFEN YARDIM. Pc sıfırlanır içindekiler gitsede olur.

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,098
214
CyberKeTa
Sistem kurtarma felan denediyseniz ki herşeyi bana göre denemissin yapabilecegin tek şey win pe ile dosyalarını kopyalayıp format atmaktır aksine çözüm kalmamıştır. Geçmiş olsun.

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Selamlar, gelin hatayı birlikte çözelim.
Adımlara göre ilerlerseniz daha sağlıklı olur.

1- Bilgisayar aktif açılıyorsa, Windows Update'lerin tamamını yapın, açılmıyorsa alttaki adımı yapın Not = açılıyorsada yapın.
2- CMD'yi açarak sfc /scannow yapın bozuk & eksik dosyaları otomatik onarıp yükler.

Yukarıdaki adımlar çözüm olmazsa belirtin.

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,098
214
CyberKeTa
Sistem kurtarma eskiye dönme yazar winpe de aynı windows gibi flasha yazılır ama kurulu bir windowstur aynı zamanda winpeyi biostan flaşı öne alırsınız bilgisayar flastan açılır flashin içindeki winpedeki windowsu açar sizde o winpe ile dosyalarınızı başka yere kopyalarsiniz.

Oala

Yeni üye
16 Tem 2020
27
0
Sistem kurtarma eskiye dönme yazar winpe de aynı windows gibi flasha yazılır ama kurulu bir windowstur aynı zamanda winpeyi biostan flaşı öne alırsınız bilgisayar flastan açılır flashin içindeki winpedeki windowsu açar sizde o winpe ile dosyalarınızı başka yere kopyalarsiniz.
Bunları yaptıktan sonra pc açılır mı?

Selamlar, gelin hatayı birlikte çözelim.
Adımlara göre ilerlerseniz daha sağlıklı olur.

1- Bilgisayar aktif açılıyorsa, Windows Update'lerin tamamını yapın, açılmıyorsa alttaki adımı yapın Not = açılıyorsada yapın.
2- CMD'yi açarak sfc /scannow yapın bozuk & eksik dosyaları otomatik onarıp yükler.

Yukarıdaki adımlar çözüm olmazsa belirtin.
Pc açılmıyor teşekkürler. Güvenli modda denedim yine olmuyor. Teşekkürler.

KaptanTR

Administrator
17 Nis 2015
1,636
1,525
25
Kurtlar Vadisi
Merhaba , mavi ekran hatalarının pek çok nedenleri olabilir. Mavi ekran hatasının genel sebepleri ise şunlardır;
- Donanımsal kaynaklı hatalar
- Dosya sistem hatası
- Yazılım ve aygıt sürücü hataları

Hatalar genellikle yazılım kaynaklı olabilir, yapılacaklar ise şunlardır;
- Ana kartın Bios'u güncellenmelidir.
- Ekran kartı sürücüsünün en güncel hali indirilmelidir.
- Ana kartın biosunu sıfırlamayı deneyin.
- Bu işlemler ardından sorun hala devam ediyor ise yazlım kaynaklı hataların çözümünde uygulanan son yöntem format yöntemi uygulanmalıdır. Bilgisayarınıza format atıldıktan sonra sorun çözüme kavuşacaktır.

Size tavsiyem bir bilgisayar servisine vermeniz elinizdeki verilerden olabilirsiniz ve donanımsal sorunlara yol açabilirsiniz.

AdaletinKILICI

Turan Ordusu
29 Eyl 2019
311
119
127.0.0.1
Cmd üzerinden dosya kopyalamayı internetten araştırıp USB bellek takarak ihtiyacınız olan dosyaları kopyalayabilirsiniz. Dosyaları kurtarmış olursunuz :) Sonrasında eğer açamazsanız PC ye format atabilirsiniz.

Oala

Yeni üye
16 Tem 2020
27
0
Merhaba , mavi ekran hatalarının pek çok nedenleri olabilir. Mavi ekran hatasının genel sebepleri ise şunlardır;
- Donanımsal kaynaklı hatalar
- Dosya sistem hatası
- Yazılım ve aygıt sürücü hataları

Hatalar genellikle yazılım kaynaklı olabilir, yapılacaklar ise şunlardır;
- Ana kartın Bios'u güncellenmelidir.
- Ekran kartı sürücüsünün en güncel hali indirilmelidir.
- Ana kartın biosunu sıfırlamayı deneyin.
- Bu işlemler ardından sorun hala devam ediyor ise yazlım kaynaklı hataların çözümünde uygulanan son yöntem format yöntemi uygulanmalıdır. Bilgisayarınıza format atıldıktan sonra sorun çözüme kavuşacaktır.

Size tavsiyem bir bilgisayar servisine vermeniz elinizdeki verilerden olabilirsiniz ve donanımsal sorunlara yol açabilirsiniz.
Anladın zaten çözemezsem yarın vercem teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.