Windows 11 Yükleme ve Kullanma.

24 May 2024
59
73
Derinden sessiz
Selamlar bu konumuzda Windows 11 hakkında nasıl kurulum yapıp kullanabileceginizi göstericegim. Windows 11 kullanmak icin. Güclü bir bilgisayara sahip olmamız ğerekiyor. Malesef gecmişteki işi bitmiş bilgisayarlarda Bu sürümü kullanmanız mümkün degildir. Şöyle bir hata ile karşılaşacaksınız.
fGfJKk.png

B
Bu sorunu atlatmak icin İyi bir bilgisayar olması gerekmektedir. RTX 3050 Ryzen 7 gibi ğüclü bir sistem olması lazımdır. Yoksa ne kadar uğraşsanızda yukardaki hatayla karşılaşacaksınız.
Peki nasıl yükleyecegiz karşılayan bilgisayarlar icin. 2 farklı secenek mevcut'dur.

1 Seçenek windows ayarlardan windows'u etkinleştirdiğiniz zaman. Bu güncelleme mevcut olacaktır
fGfLQF.png

Bu kısıma ğidiniz
fGfUJo.png

Bu kısımda size neler yapılmasını gösterecektir ek bir yöntem daha mevcut'dur. Microsfot un sitesine ğidip ordan windows11 yükleme asistanı ile kurulum yapmaktır.
fGWM2M.png

Bu siteden sonra bizlere 2 farklı bölüm karşılamaktadır bize burda yükleme yardımcısını indirmemiz gerekmektedir.
fGWWaq.png

Bize lazım olan windows 11 yükleme yardımcısı hemen indir'e tıklıyoruz.Benim bilgisayar'ım da windows 11 mevcut oldugu icin yükleme adımlarını gösteremiycem.
fGWyli.png

fGW07C.png

İndirme işlemleri tamamlandı sırada kurulum işlemleri mevcuttur ama benim sistemimde mevcut olduğu icin Devam edemiyceğim esen kalın
işlemlerden sonra ekran acılmış olacaktır
fGWiLL.png

ben sadece upgrade etmek nasıl oluyor onu anlattım youtube'de araştırma sonucu daha detaylı bulabilirsiniz.
video linki kurulum aşamalarını anlatıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.