Windows Windows 11'e geçiş sonrası DC'de mikrofondan ses gelmemesi

canskld

Üye
25 Şub 2019
168
6
none
Merhaba,
Mikrofonum çalışıyor farklı uygulamalarda vs. fakat Discord'da konuşamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Windows 11'e geçmeden önce de aynı ekipmanı kullanıyordum hiçbir sorun yoktu.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Merhaba,
Mikrofonum çalışıyor farklı uygulamalarda vs. fakat Discord'da konuşamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Windows 11'e geçmeden önce de aynı ekipmanı kullanıyordum hiçbir sorun yoktu.
Merhaba
Driver Booster Kurup Güncel Olmayan Driverleri tespit edip kurabilirsin ancak şunuda unutmamak gerekiyor mikrofonunun driveri windows 11 destekli olması gerek ^^

canskld

Üye
25 Şub 2019
168
6
none
Öncelikle Selamlar Dostum; Driver'ların Güncel olmaya bilir kontrol etmelisin.

Onlar ; Görünmeyen Kahramanlar...
windows'un bütün güncellemelerini yaptım
ayrıca aygıt yöneticisinden driver'ını kontrol ettiğimde;

sujfgmn.jpg

diyor
kaldı ki bahsettiğim üzre bu sorun sadece discordda oluyor örneğin obs de rahatça ses kaydı alabiliyorum.
veya windows ayarlarında mikrofonumu test ettiğimde sorunsuz çalışıyor

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
Windows 11 driver konusunda sıkkıntılı windows update ayarlarından sürücü yüklemeleri kapat, kulaklığın kendi driverını kur.
özellikle bilgisayarın AMD tabanlı chip kullanıyorsa windows 11'in driver sorunundandır.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,266
288
Londra
Öncelikli olarak discordu yönetici olarak çalıştırmayı denermisin bi arkadaşım da aynı problemi yaşıyordu yönetici olarak çalıştırdığında bu sorun çözüldü.
Discord üzerinden doğru aygıtı seçtiğine eminmisin
Discord_z8tyURGrry.png
eğer eminsen güvenlik ayarlarından discord üzerindeki mikrofon ayarı kapalıysa açabilirsin

ApplicationFrameHost_pWpIEORILt.png
eğer yine olmazsa güncel driverı kontrol edebilirsin onu da şu şekilde yapabilirsin

mmc_pnYyrI2tYw.png

canskld

Üye
25 Şub 2019
168
6
none
Öncelikli olarak discordu yönetici olarak çalıştırmayı denermisin bi arkadaşım da aynı problemi yaşıyordu yönetici olarak çalıştırdığında bu sorun çözüldü.
Discord üzerinden doğru aygıtı seçtiğine eminmisin
Discord_z8tyURGrry.png
eğer eminsen güvenlik ayarlarından discord üzerindeki mikrofon ayarı kapalıysa açabilirsin

ApplicationFrameHost_pWpIEORILt.png
eğer yine olmazsa güncel driverı kontrol edebilirsin onu da şu şekilde yapabilirsin

mmc_pnYyrI2tYw.png

Güvenlik ayarlarında discord uygulaması yok gözükmüyor
driver'ını güncelledim en güncel sürümde diyor zaten

eemb22d.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.