Windows 7 ses problemi çözümü format sonrası

mevloo

Yeni üye
3 Nis 2016
11
0
Merhaba,
Arkadaşlar Asus F3F bilgisayarıma windows 7 Pro kurdum ve format sonrası DriverBooster ile driverleri halletim fakat realtek driver aygıt yöneticisinde yüklü gözüktüğü halde ses gelmedi;

-Driver sildim tekrar yükledim
-Farklı driver programlarıyla denedim
-Aygıt yöneticisinden güncelle yaptım

bunlara rağmen çalışmadı rastlege forumlarda dolaşırken bir sitede denk geldim ve birisi yabancı bir forum sitesinden alıntı yapmış şu şekilde yapıyoruz işlemi

Driver'ı windows 7 değil Vista olarak indiriyoruz ardından aygıt yöneticisine giriyoruz ses kartına gelip özelliklere tıklıyoruz güncelle diyoruz kendi bilgisayarımdan tarayı seçip indirmiş olduğumuz driver'in klasörünü seçiyoruz güncelliyor pc yeniden başlatıroyuruz sorun çözülüyor umarım faydalı olur sizlere pc'den fazla anlamam ama her işimi forum siteleri youtube videolarıyla yapmaya çalışıyorum olduğu kadar sizede yardımı olur belki...

boole

Yazılım Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
732
194
.Net Core
ilginç bir durum windows7 pro da çalışması gerekırdı anlattıgına göre ama nedense çalışmamış
driver in son sürüm oldugundan eminmiydin elle donanım kımlıgıne göre ındırıp kurdunmu

Iceadearth

Yeni üye
30 Kas 2018
9
0
Realtek Audio İndir. JAK Yerlerini felan seçmeni isteyecek senden ben sorunu kendimde öyle çözdüm.

itikat85864

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
608
1
[sıze="3"]merhaba,
arkadaşlar asus f3f bilgisayarıma windows 7 pro kurdum ve format sonrası driverbooster ile driverleri halletim fakat realtek driver aygıt yöneticisinde yüklü gözüktüğü halde ses gelmedi;

-driver sildim tekrar yükledim
-farklı driver programlarıyla denedim
-aygıt yöneticisinden güncelle yaptım

bunlara rağmen çalışmadı rastlege forumlarda dolaşırken bir sitede denk geldim ve birisi yabancı bir forum sitesinden alıntı yapmış şu şekilde yapıyoruz işlemi

driver'ı windows 7 değil vista olarak indiriyoruz ardından aygıt yöneticisine giriyoruz ses kartına gelip özelliklere tıklıyoruz güncelle diyoruz kendi bilgisayarımdan tarayı seçip indirmiş olduğumuz driver'in klasörünü seçiyoruz güncelliyor pc yeniden başlatıroyuruz sorun çözülüyor umarım faydalı olur sizlere pc'den fazla anlamam ama her işimi forum siteleri youtube videolarıyla yapmaya çalışıyorum olduğu kadar sizede yardımı olur belki...[/sıze]

tekrar formatlayın ve sürücerı anakart modelıne gore aratıp öyle yükleyin basarı sonucuna ulasacaksınız

userhalil

Yeni üye
29 Ocak 2019
50
0
Merhaba,
Arkadaşlar Asus F3F bilgisayarıma windows 7 Pro kurdum ve format sonrası DriverBooster ile driverleri halletim fakat realtek driver aygıt yöneticisinde yüklü gözüktüğü halde ses gelmedi;

-Driver sildim tekrar yükledim
-Farklı driver programlarıyla denedim
-Aygıt yöneticisinden güncelle yaptım

Driver'ı windows 7 değil Vista olarak indiriyoruz ardından aygıt yöneticisine giriyoruz ses kartına gelip özelliklere tıklıyoruz güncelle diyoruz kendi bilgisayarımdan tarayı seçip indirmiş olduğumuz driver'in klasörünü seçiyoruz güncelliyor pc yeniden başlatıroyuruz sorun çözülüyor umarım faydalı olur sizlere pc'den fazla anlamam ama her işimi forum siteleri youtube videolarıyla yapmaya çalışıyorum olduğu kadar sizede yardımı olur belki...

Merhaba Driver Booster aletler kısmında ses yok hatasını düzelt seceneğini kullanarak hızlıca halledebilirdin iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.