Windows için PHP kurulumu

ZoRRoKiN

Administrator
7 Ağu 2005
2,148
344
WORLD
http://www.php.net adresinden php-4.0.6-Win32.zip yada PHP son sürümünü bilgisayarınıza indirin.
"c:\php" klasörüne açın ve "c:\php\sapi" klasöründeki bütün dosyaları "c:\php" klasörüne taşıyın.
browscap.ini dosyasınıda c:\Windows klasörüne kopyalayın * php.ini-dist dosyasını notepad ile açıp "extension_dir=" satırını bularak karşısındaki "./" yazısını silip yerine "c:\php" yazın.
Ve birde aynı dosyanın içinde " ;browscap= " satırını bulun ve önündeki noktalı virgülü kaldırarak karşısındaki "extra/browscap.ini" yazısını "c:\Windows\browscap.ini" olarak değiştir.
Ve bu dosyayı php.ini olarak "c:\Windows" dizinine kopyalayın gerekli "c:\php\dlls" klasörünün altındaki dll dosyalarınıda "c:\Windows\system" klasörünün altına kopyalayın ve bu dosyaların kopyalamasında şu dosya korunuyo gibi hata olursa önemli değil zaten diğerlerini kopyalamış olacak o da zaten varmış demek. ve son olarak regedit den Windows98 PWS* php yi anlar hale getirmeniz lazım eğer Windows98 kullanıyorsan aşagıdaki kodu "php.reg" dosyası olarak kaydetip ve çalıştırın.

REGEDIT4

PHP Kodu:
[HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServic esW3SVC ParametersScript Map]
".php"="C:\\PHP\\php4isapi.dll"
".php3"
="C:\\PHP\\php4isapi.dll"
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.