Windows’u Format Atmadan Silmek

gl0ster

Üye
12 Ocak 2006
109
3
Windows’u Format Atmadan Silmek

Çoğu kişi Windows'u yeniden yüklemek için, hız kazanmak için sabit diski formatlar ve daha sonra tekrar kurar...Ama her format atma sabit diskin ömründen alır ve götürür...Ama format atmadan windows’u tamamen silmek mümkündür. Ama işletim sistemi NTFS’li bir bölümde olmamalı. Çünkü bu tür sistemler DOS altında gözükmezler.

Uyarı:Windows'u silmeden önce Windows açılış disketiniz yoksa oluşturun. Gerekli yedeklemelerinizi yapmayı UNUTMAYIN
Format atarak Windows'u silmek genelde saatler alır bunun sebebi DOS'un 16 bit, Windows ise 32 bit'te çalışmasıdır.Bu yüzden Windows üzerinde dosya silme işlemi çok daha hızlı olmaktadır.Isimizi DOS'a bırakmayıp Windows üzerinde Windows'u silersek inanılmaz derecede zaman kazanılır.

1. Windows’u sil. (Normal olarak )

2. Windows eğer cökmemis ve acilabilir durumda ise MSDOS komut sistemi penceresini açıp C:\> 'komut satırına kadar gelip ("cd.." komutu ile)...burada "deltree progra~1" yazmalisiniz... (~ bu işaret sol alt + 126 ile yapılır)...

Ikinci komutumuz ise "deltree windows"... Bu komutu da yazdıktan sonra windows'un çoğu tarih oluyor...Çoğu çünkü o anda kullanılan dosyalar silinmezler.

Komutlardan sonra ölen bir kisinin gözlerinin kararması gibi masaüstünüz yok olur...Bu andan itibaren Windows kullanılmaz.

Korkmayın!!!

Dosyaları sildikten sonra açılış disketiyle bilgisayarı açıp ayni komutları tekrar yazın...Bu sefer Windows hiçbir dosya kullanmadığı için dosyalardan tamamen kurtulmuş oluruz.

Boot ekranını silmek içinde fdisk/mbr komutunu kullanmalısınız...

Windows’u kurabilirsiniz artık

Not : "xx:\format c:/s/q" şeklinde bir ifade de hızlı bir format atmanın bi diğer çözümüdür. buradaki "xx" sürücü harfini temsil ediyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.