Windows'un Yaına Ubuntu Kurulumu ("İşletim Sistemi Seç" ekranı ayarlama)

Reeves

Üye
29 Mar 2019
156
0
Merhabalar arkadaşlar sizlere bir sorum olacak ubuntu kurulumu için.
Şimdi ben
Windows 10'un yanına UBUNTU kurmak istiyorum ama başlarken GRUB ekranı geliyor orada bir sorunum yok oradan ben windows veya ubuntuyu açabilirim. Sorun olan nokta bilgisayarı tek ben kullanmıyorum arada sırada farklı kişilerde kullandığı için o GRUB ekranını anlamayacaklar yani bilgisayarı açamayacaklar büyük ihtimal hata vs. sandıkları için. Benim isteğim Ubuntuyu kurduktan sonra İşletim Sistemimi bu alttaki resimde göründüğü şekildeki ekrandan açmak istiyorum burada saniye falan ayarlayabildiğimiz için bilgisayarı açtıklarında direkt windows açılır ben istediğimde UBUNTU'yu açabilirim. Ubuntuyu kurduğumda bu ekrandan seçebilir miyim ? yoksa zorunlu olarak GRUB ekranı gelecek mi ? eğerki bir yolu var ise hemen UBUNTUYU kurmak ve kullanmak isterim. Cevaplarınız için şimdiden Teşekkür Ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.