WordPress'de Yapım Aşamasında Sayfası Oluşturma

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,457
Shibuya
logo.png

WordPress'de Yapım Aşamasında Sayfası Oluşturma

Web siteleri için yapım aşaması sayfaları önemlidir. Özellikle bir web sitesi tanınmışsa ve ara ara bakıma alınıyorsa, bu tarz bir sayfa oluşturmak ziyaretçilerin bilgilenmeleri açısından iyi olacaktır.

Genellikle bakım yapılıyor veya yapım aşamasında sayfaları CSS ve HTML ile oluşturularak, web sitemizin ana dizinine diğer dosyalar silinerek atılır ve bu şekilde çalışır, ancak konu aktif, çalışan bir web sitesi olduğunda silme yükleme gibi işlemler zaman geçmesine ve benzer sıkıntılar doğuracaktır. Ayrıca değişiklik yapılacağı zaman HTML dosyasını düzenleyerek, sunucuya sürekli olarak atmak gerekir. Bu nedenle WordPress altyapısını kullandığımız web siteleri için aşağıda anlatmış olduğum eklenti büyük önem taşıyor. Not: Bu konu ile gelişmiş bir sayfa oluşturamazsınız. Hızlı, acil kullanım gerektiren durumlarda ve sade tasarım seven kişiler kullanabilir.

ZQ5h5j.gif

1. Adım: WordPress panelimize giriş yaptıktan sonra sol bölümden Eklentiler >>> Yeni Ekle kısmına geliyoruz. Sağ üst köşede yer alan arama kısmına ''Çok Yakında'' Yazıyoruz. Çıkan ilk eklentiyi şimdi kur butonuna bastıktan sonra etkinleştir diyerek etkinleştiriyoruz. Bulamayanlar buradan eklenti sayfasına erişebilir: Tıklayınız.

Iavlo3.png

5aE7rL.png

2. Adım: Eklentiyi etkinleştirdiğimizde bizi direkt olarak düzenleme yapacağımız sayfaya yönlendiriyor. Genel olarak, karşılaştığımız sayfadaki seçenekler aşağıdaki görseldeki gibi.

MAvux3.png

5aE7rL.png

3. Adım: Yukarıdaki ayarlamaları yaptıktan sonra aşağı iniyoruz ve 2 seçenek daha karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi başlık, diğeri ise içerik. Bunları kendimize göre ayarlıyoruz. Dilediğiniz, istediğiniz mesajı ziyaretçinize ulaştırabilirsiniz. Konunun en başında bahsettiğim gibi eklentinin artılarından birisi bu şekilde hızlı işlem yapabilmemiz.

j8Ds9d.png

5aE7rL.png

4. Adım: Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra üst alandan "seçenekleri kaydet" butonuna tıklıyoruz.

R0YxnX.png

5aE7rL.png

5. Adım: Aşağıda görmüş olduğunuz gibi sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

eFfTWI.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.