XP'de Bilgisayarı Kapat Düğmesini Masaüstüne Koyma(Resimli Anlatım)

zatorettii

Katılımcı Üye
6 Eyl 2008
316
0
çanakkale
XP'de "Bilgisayarı Kapat" düğmesini masaüstüne taşıyarak masaüstünüzden bir kısayolla bilgisayarı kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; masaüstünde Sağ Tıklayın>>Yeni>>Kısayol gelen pencerede komut satırına '' Shutdown -s -t 00 '' yazmak.
Daha Sonra Kısayolun İkonunu Özellikler>>Simge Değiştir'den "Bilgisayarı Kapat" İkonu Yaparak bilgisayarınızı masaüstünden kapatabilirsiniz....

TEST EDİLMİŞTİR
ÖNCELİKLE MASAÜSTÜNDE SAĞ TIKLAYIP YENİ//KISAYOL DİYELİM
SONRA GELEN EKRANA "Shutdown -s -t 00" YAZALIM
BU KOMUT BİLGİSAYARI KAPATMAK İÇİN GEREKLİDİR.
SONRA KISAYOL ADINA "KAPAT" VEYA İSTEDİĞİNİZ BAŞKA BİRŞEY YAZIN
ŞİMDİ YAPTIĞIMIZ KISAYOLA SAĞ TIKLAYIP "ÖZELLİKLER" DİYELİM


GELEN EKRANDA "KISAYOL" SEKMESİNDE "SİMGE DEĞİŞTİR" SEÇENEĞİNİ SEÇELİM
"BİLGİSAYARI KAPAT" İKONUNU SEÇELİM.

İŞTE BU KADARARTIK PC NIZI MASA USTUN DEN KAPATA BİLİRSİNİZ...emeğe saygı bir tesekkur yeter
 

kinglet.mrw

Yeni üye
3 Nis 2009
19
0
kardeş teşekkür istion ama bu her türlü bilgisayarda oluo mu?mesela xp de oluomu...aynısını yaptım olmadı....
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.