Sızma Testleri Xss saglam dork

God of shadows

Katılımcı Üye
3 Ağu 2019
275
2
22
Ankara
Merhaba birçok yerde emeksiz uğraşmadan xss sql sitelerine index atanları gördüm acaba benim bilmediğim sağlam xss sql vb dork kodları varmı

19 May 2020
238
84
xss ile index atamazsın yanlız xss betik kod çalıştırır(admin cookie alırsan panelden atarsın)
dork meselesine gelirsek forumda yasakmış.
yanlış bilgi. veritabanı kullanıcısının yazma yetkisi varsa, çeşitli fonksiyonlar (örneğin outfile) mevcut dosya yazmak ve oluşturmak için, yani atabilir. arkadaş "emeksiz sonuç" aradığı için, konuyla ilgili değilim ayrıca.

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
yanlış bilgi. veritabanı kullanıcısının yazma yetkisi varsa, çeşitli fonksiyonlar (örneğin outfile) mevcut dosya yazmak ve oluşturmak için, yani atabilir. arkadaş "emeksiz sonuç" aradığı için, konuyla ilgili değilim ayrıca.
javascript az biliyorum yanlış yazdıysam kusura bakma yanlız betik dillerin özellikleri fazla yoktur nasıl sql ile bağlantı kuruluyor ki?

19 May 2020
238
84
javascript az biliyorum yanlış yazdıysam kusura bakma yanlız betik dillerin özellikleri fazla yoktur nasıl sql ile bağlantı kuruluyor ki?
konunun javascript ile hiçbir alakası yok. betik dili dediğin dilde, zaten o yapıyı oluşturan dildir ve o programlama dilinde yapılması mümkün olan her şey de özellikleri arasında zaten yer alır. sen bence konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini anlamamışsın ve kafanda oldukça karışık gibi geldi bana.
SQL açığı. bak burada konuyu açan arkadaşın xss sql dediği şeyi başka bir arkadaşa dün izah etmiştim. öncesinde bi ona bakıver bence. sonrasında bu konuya tekrar döndüğünde durumu daha net anlayacaksın bence.

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
konunun javascript ile hiçbir alakası yok. betik dili dediğin dilde, zaten o yapıyı oluşturan dildir ve o programlama dilinde yapılması mümkün olan her şey de özellikleri arasında zaten yer alır. sen bence konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini anlamamışsın ve kafanda oldukça karışık gibi geldi bana.
SQL açığı. bak burada konuyu açan arkadaşın xss sql dediği şeyi başka bir arkadaşa dün izah etmiştim. öncesinde bi ona bakıver bence. sonrasında bu konuya tekrar döndüğünde durumu daha net anlayacaksın bence.
SQL injection biliyorum benim bilemeyip yanildigim konu js.
web gelistirme ile alakam yok birkac pdf den biliyorum js yi hicte gormemistim js kullanarak sql islem yapan ama bir arkadasima merak edip sordum yapilabilirmis :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.