Yabancı 'hacker'lar para* Türkler vatan için savaşıyor!!!

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
Bilgisayar korsanları* bilişim sistemlerine ya para ya da prestij için giriyor. Yabancı hackerlar elde ettikleri bilgileri para karşılığı satarken* Türk hackerlar bunu vatanperverlik adına yapıyor.
hackerpl4.jpg
Bu konuda en dikkat çekici örneklerden biri K.Irak'ta 11 Türk askerine uygulanan kötü muameleden sonra yaşanmıştı. Amerikan askerlerinin tavrına tepki gösteren Türk bilgisayar korsanları* kısa süre içerisinde ABD* Almanya ve İngiltere'ye ait 1500 web sitesini ele geçirmişti. Zaman zaman terör örgütü PKK'yı destekleyen ülkelerin sitelerini göçerten yerli korsanlar* Roj TV'ye destek çıkan ve İslam'a hakaret karikatürlerinin yayınlandığı Danimarka'nın binlerce sitesini de 'hack'lemişti. Beyaz Şapkalı (iyi niyetli) hackerların en ünlüsü olarak gösterilen Joseph Pierini de* Türk hackerların çok bilgili ve tehlikeli olduğunu düşünüyor. Pierini'ye göre birçok ülkede korsanlar ele geçirdikleri bilgileri satarken* Türkler sadece ülke menfaatini gözetiyor. Dünyada 75 bin şirketin bilgi güvenliğini sağladıklarını belirten Pierini* bu yüzden hacker davranışlarını takip edebildiklerini vurguluyor ve ekliyor: "Şu günlerde en tehlikeli hackerlar Rusya* Ukrayna* Vietnam ve Türkiye'de."
Hackerlar tarafından gerçekleştirilen kredi kartı bilgi hırsızlıklarına karşı Visa ve MasterCard ile birlikte PCI veri güvenlik standartını geliştiren HackerSafe şirketi* Türkiye pazarına da girdi. Şirket* koordinatör olarak internet açıklarını saptama konusunda ün yapan deneyimli hacker Joseph Pierini ile çalışıyor. Pierini'nin görevi iyi niyetli hack ile sitelerdeki açıkları bulmak ve kapanması için uyarılar yapmak. Pierini* işi gereği hackerların becerileri ve özellikleri konusunda özel bilgilere sahip bulunuyor. Beyaz Şapkalı* "Şu günlerde en tehlikeli hackerlar Rusya* Ukrayna* Vietnam ve Türkiye gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor. Bunlar genelde grup halinde* işbirliğiyle sistemlere saldırarak istedikleri bilgileri elde ediyor. ABD'de bilgi seviyesi yüksek korsanlar var; ama bunlar ağır cezaları bildikleri için uzak duruyor." diyor.
Fransa Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanımayanlara para ve hapis cezasını öngören yasa tasarısını kabul etmesinin ardından iki ülke arasındaki gerilim* siber âleme de taşındı. Türk hackerlar* Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım'da bin 500 Fransız siteyi hackleyip İstiklal Marşı koydu. Danimarka gazetesinde Hz. Muhammed'e yapılan saldırı sonrası devletin de sahip çıkması üzerine sanal âlem başta olmak üzere söz konusu ülkeye saldırılar başladı. Amerika'nın Irak'a saldırısından hemen sonra siber âlemde ABD kökenli sitelere yapılan saldırılara Türk korsanlar da katılmıştı. Gazze'yi işgal eden İsrail'in yüzlerce web sitesi Türk hackerlar tarafından kullanılamaz hale getirildi. 2003 yılının Mayıs ayında* Kuzey Irak'ta 11 Türk askerinin ABD'li askerler tarafından gözaltına alınması üzerine saldırıya geçen Türk hacker grubu ABD* Almanya ve İngiltere bağlantılı bin 500 web sitesini göçertti.
:secret

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
374
WORLD
Konu Benim Tarafimdanm Açildi 2. Defa Açmissin Arkadaslar Konuyu Açarken Yandaki Butondan Bu KonuNUn Daha önce Açilip Açilmadigina Bakabilirsiniz.

writer_gar

Üye
25 Kas 2006
106
0
Konu Benim Tarafimdanm Açildi 2. Defa Açmissin Arkadaslar Konuyu Açarken Yandaki Butondan Bu KonuNUn Daha önce Açilip Açilmadigina Bakabilirsiniz.

bende açmıştım ve demiştim ama bulmamıştı sitede yaklaşık 7 tane yamultucunun linki var ve hepside ben arattım dio o button sadece başlığı tarıo galiba

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.