Yapay Zeka Hakkında Bilinmesi Gerekenler//ByPerPer

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,794
1
İstanbul

Konuyu telefondan açıyorum görsel vs.koymadım zaten çoğu yerleri kaynaktan aldım sadece nadir bir kaynak olduğu için forumda paylaşmak istedim.

Yunan mitolojisinde ve orta çağdan insan beyninin cansız bir nesneye yerleştirilebileceğine inanıyorlardı.

Yapay zeka tüm verilere daha fazla bilgisayar gücü ekler.Yani yapay zeka içine koyduğunuz bilgiler akıllıdır.Onların gücü sizin yeteneğinize bağlıdır.

Yapay zeka teknolojilerinde sesli uygulamalarda yapılmıştır.Bu sesler genelde kadın sesleri olur.Çünkü kadın seslerinin daha net olması ve daha kolay anlaşılır ses tonu olmasıdır.

Yapay zeka sorunları algılayabilir ve bu sorunları giderebilir.Günümüzde artık robotlar kendilerini tamir edebilir hale geldi.

Son geliştirilen yapay zeka teknolojileri bilgisayar programlarına yaratıcı olabileceğini göstermiştir.
Bunlara Google Deep Dream örnek gösterilebilir.

Yapay zeka teknolojileri geliştirebilmek için programlama dili bilmek gerekmektedir.Bunun için forumumuzdan ve diğer kaynaklardan yararlanabilirsiniz.
Forumumuzda yapay zeka ile ilgili olarak arge timimizdeki yöneticilerimizin konularına göz atabilirsiniz.

Kaynak;(Kısaltılmış-Eklenilmiş-Düzenlenmiştir.)
https://gelecek.tech/yapay-zeka-hak...tagram&utm_medium=cpc&utm_campaign=yapayzeka5

 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.