Yapay Zeka Hakkında yapılan araştırmalar-Ünlü insanların görüşü ve kişisel görüş makale 2

AlbayTigin

Yeni üye
31 Tem 2016
13
0
İstanbul
Evet arkadaşlar size en son bir konu hakkın düşünmeniz konusunda rica etmiştim peki sizler bu konu hakkında neler düşündünüz,benim bu konu hakkında araştırmalara'da baktım ve iki tane fikir ürettim

1-Devletlerin henüz bunu ileri düzey bir tehlike olarak görmemeleri yani bu konuyu bir nükleer sızıntı veya dünyaya göktaşı çarpma olayı kadar ciddiye almamaları yada ;

2-Devletlerin bu konunun önem teşkil ettiğini bildikleri halde kitlesel bir imhanın üst düzey insanlar için daha yaşanabilir bir dünya olmasına yol açacağını bilmeleri(Ütopik)

Peki ikinci fikrimin en sonuna parantez içinde ütopik yazmamın sebebi ne bunun sebebi şu arkadaşlar "Ultron" filminde ki Ultron karekteri gibi bir yapay zeka çıkmadıkça gerçekleşme olasılığının düşük olması.Evet sen böyle söylüyorsun sayın yazar ama birinci fikrinde de aynı şey geçerli dediğinizi duyar gibiyim.Niye mi geçerli? Arkadaşlar şöyle düşünün o tarz bir yapay zeka ortaya çıktığında devletler en başında ve benim ilk örnekte verdiğim gibi bunu önemsememiş olduklarını varsayın.Ayrıca bu dediklerimi sizde doğrularsınız devletlerin şuan için manşetlerinde olan bir gündem değil.Peki ya birgün kötü bir şekilde bu manşetlere atılıp hiçbir önlem alınmadığı için bunun insan ırkının üzerinde bir kıyım makineymişcesine geçtiğini düşün insanlık geri dönülemez bir yara alır.Ayrıca bu sizcede Sophia ve Ultronun benzerlikleri yok mu.İkisinin arasındaki sadece basit iki fark var dış görünüş ve gelişmiş zeka.Ama hatırlatırım Sophia'yı yapan insanların onun çok hızlı geliştiğini ve bu gelişimin tehlikeli bir hal alabileceğini söylememişlermiydi sizcede senaryo çok benzer değil mi ?

Stephen Hawking, "Teknoloji bir noktada insanlardan daha üstün bir noktaya gelecek ve insanları ortadan kaldıracak" evet arkadaşlar sizcede çok yakın bir tarihte ölen ve kendisi fizik ve astronomi alanında büyük çalışmaları olan bu bilim insanının sözleri tarihi bir olayın uyarısı mı olucak yoksa sadece bir fikir olarak akıllara mı kazınacak bir sonra ki makalemde bunun üzerine konuşacağız şimdilik esenlikler ile kalın ve sizden önce ki makalemde olduğu gibi düşünmenizi rica ediyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.