Yapay zeka insanlardan her yönde üstün olabilir mi?

1 Ara 2022
152
60
parapsikoloji ye inanan biri olarak akılda geçseler bile insan düşüncesi atom altı parçacıklara etki edebilmektedir istediği kadar ilerlesin sağlıklı bir insan beynini geçemez
Bende okuduğum araştırdığım makalelere dayanarak ve tabi ki son Turing testi sonuçlarına bakarak diyorum ki bizi geçmeleri an meselesi çünkü senin de dediğin gibi insan beyni muazzam ama bu yapay zekalar da o muazzam beyinlerin ürünü bu gün bir yapay zeka senin hareketlerine göre yön değiştiren bir senaryo oyun tarzı bir şey yapabiliyor veya senin yazdıkların göre resim çizebiliyor bizi yakın gelecekte geçmeleri içten bile değil

https://play.aidungeon.io/

Bu sitede ister kendi dünyanı yaratırsın ister başkasının dünyasında oynarsın ve bu site bir yapay zekanın ürünü

starryai - AI Art Generator App - AI Art Maker

Bu site ise senin söylediğin kelimeleri senin istediğin şekilde resimlere çevirebiliyor ve bu da bir yapay zeka ürünü

Yani yapay zekaları bu kadar hafife alma dostum onlar gelecek...

DJJan201

Üye
2 Eki 2022
124
28
Bende okuduğum araştırdığım makalelere dayanarak ve tabi ki son Turing testi sonuçlarına bakarak diyorum ki bizi geçmeleri an meselesi çünkü senin de dediğin gibi insan beyni muazzam ama bu yapay zekalar da o muazzam beyinlerin ürünü bu gün bir yapay zeka senin hareketlerine göre yön değiştiren bir senaryo oyun tarzı bir şey yapabiliyor veya senin yazdıkların göre resim çizebiliyor bizi yakın gelecekte geçmeleri içten bile değil

Bu sitede ister kendi dünyanı yaratırsın ister başkasının dünyasında oynarsın ve bu site bir yapay zekanın ürünü

Bu site ise senin söylediğin kelimeleri senin istediğin şekilde resimlere çevirebiliyor ve bu da bir yapay zeka ürünü

Tabikide yapay zekalar yakın gelecekte ister zeka olsun ister iş olsun insanları geçicek ama sonuçta basit bir şekilde son verebilirsin enerji gücüyle hiçbir yapay zekanın rüzgar çıkartıp nesneleri haraket ettirebiliceğini sanmıyorum

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
@lolsec hocam bu konu hakkında düşünceleriniz nedir.
Yapay zeka'nın bir sürü alanı var.
italya da okuyan bir tanıdığım yazıyı MYSQL kodlarına çeviren bir sistem yapmıştı yani artık yapay zekalar kod yazabilecek seviye de.
misal veritabanından id si 12 ve üstü olan kullanıcılar diyor yapay zeka bunu sql koduna döküyor.

linkedin de videosu var ama şimdi atarsam ifşa olurum :ROFLMAO:

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
122
Yapay zeka'nın bir sürü alanı var.
italya da okuyan bir tanıdığım yazıyı MYSQL kodlarına çeviren bir sistem yapmıştı yani artık yapay zekalar kod yazabilecek seviye de.
misal veritabanından id si 12 ve üstü olan kullanıcılar diyor yapay zeka bunu sql koduna döküyor.
sağolun hocam, kod yazabiliyorda peki algoritma yzabillyor mu? sizce şuan yazılıma yatırım yapmak yanlış mı?

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
sağolun hocam, kod yazabiliyorda peki algoritma yzabillyor mu? sizce şuan yazılıma yatırım yapmak yanlış mı?
Yapay zeka her alanda var algoritmada geliştirir, kan tahlilide yapar siz gelişiminize özen verin.
ingiliz ordusu yapay zeka teknolojisini templest adlı savaş uçağında kullandığını iddia ediyor pilotun beyin fonksiyonlarını algılıyormuş bu sayede pilot daha hızlı reaksiyon verebiliyor, yüksek G gücünde kontrol sorunu yaşamıyor.

George Krieger

Katılımcı Üye
8 Şub 2022
461
122
Yapay zeka her alanda var algoritmada geliştirir, kan tahlilide yapar siz gelişiminize özen verin.
ingiliz ordusu yapay zeka teknolojisini templest adlı savaş uçağında kullandığını iddia ediyor pilotun beyin fonksiyonlarını algılıyormuş bu sayede pilot daha hızlı reaksiyon verebiliyor, yüksek G gücünde kontrol sorunu yaşamıyor.
peki ikinci soru hocam
Eğer öğretirsen algoritma da oluşturur ama nvidia gibi güçlü bir ekran kartına ihtiyacın var

şuan yapılabilir mi veya insandan daha iyi algoritma yapabilir mi?

shai

Yeni üye
23 Eyl 2022
14
4
Basit bir senaryo, bunlardan bir ordu, yapay zeka kontrol ediyor ve aralarında insanoğlunun anlayamadığı bir iletişim kurmuşlar.
sonucu ne olurdu acaba ?

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106

Bu yapay zeka projeleri sanırım python ile yapılıyor. Hangi python kütüphanesi ile yapılıyor bu projeler acaba ?

1 Ara 2022
152
60
Basit bir senaryo, bunlardan bir ordu, yapay zeka kontrol ediyor ve aralarında insanoğlunun anlayamadığı bir iletişim kurmuşlar.
sonucu ne olu

Bu yapay zeka projeleri sanırım python ile yapılıyor. Hangi python kütüphanesi ile yapılıyor bu projeler acaba ?
Daha önce paylaşmıştım dur atayım Hugging Face – The AI community building the future.

Bu sitede GPT-neo çalışmalarına bakabilirsiniz

EleutherAI/gpt-neo-125M · Hugging Face

en hafif yapay zeka budur konuşabilirsiniz ama eğitim yapabilmeniz için nvidia ekran kartı gerekir

5. dakikaya gelirseniz hangi kütüphaneleri yüklediğini ve genel mantık konusunda bilgi sahibi olursunuz

pip install transformers

Kalan bilgileri videodan öğrenebilirsiniz

İYİ FORUMLAR... Not: Video ingilizcedir ve google colab üzerinden anlatılmıştır ama bakarak ne yaptığını anlayabilirsiniz

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,932
1,814
31
MyKrallife
merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra foruma döndüm; nasılsınız? iyimisiniz? (umarım iyisinizdir.)
sorun başlıkta belirttiğim gibi. böyle konuları çok kafaya takıyorum, acaba bizi geçerse? ne yapacağım ne edeceğim hep panik oluyorum. yapay zekanın bizi geçemeyeceği alan varsa ona yatırım yapmam daha iyi olur diye düşünüyorum. bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Olamaz. Bu aynı insanlar Allah'tan üstün müdür gibi birşey olmuş (hâşa). Çünkü robotları zaten insanlar üretiyor.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,288
2,474
Bende yapay zeka var ama benden akıllı değil. İnsanoğlunda öyle bir zeka var ki bırakın yapay zekayı.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Daha önce paylaşmıştım dur atayım Hugging Face – The AI community building the future.

Bu sitede GPT-neo çalışmalarına bakabilirsiniz

EleutherAI/gpt-neo-125M · Hugging Face

en hafif yapay zeka budur konuşabilirsiniz ama eğitim yapabilmeniz için nvidia ekran kartı gerekir

5. dakikaya gelirseniz hangi kütüphaneleri yüklediğini ve genel mantık konusunda bilgi sahibi olursunuz

Kalan bilgileri videodan öğrenebilirsiniz

İYİ FORUMLAR... Not: Video ingilizcedir ve google colab üzerinden anlatılmıştır ama bakarak ne yaptığını anlayabilirsiniz
Anladım teşekkür ederim.

1 Ara 2022
152
60
Olamaz. Bu aynı insanlar Allah'tan üstün müdür gibi birşey olmuş (hâşa). Çünkü robotları zaten insanlar üretiyor.
Size katılmıyorum biz tabi ki Allah'tan üstün olamayız ama yapay zeka bizden üstün olabilir çünkü biz kusurlu ve kısıtlı varlıklarız Allah ise sonsuz güce ve kudrete sahip bu karşılaşmalar aynı tür değil bu yüzden bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.