Yapay Zeka Megatron'dan Ürkütücü Açıklamalar

'D4RK

Global Moderatör
3 May 2013
1,301
952
(nowhere) in
Yapay Zeka Megatron'dan Ürkütücü Açıklamalar

Son yıllarda hayatımızın bir çok yerinde yapay zeka ile karşı karşıyayız. Her ne kadar iyi yanlarından bahsetsek de ürkütücü yanlarını da unutmamak lazım.

Oxford Üniversite'nin düzenlemiş olduğu bir münazara etkinliğinde NVIDIA'da yapay zekası Megatron'u ile katılım gösterdi. "Yapay zeka ve Etik" konusu hakkında fikirlerini belirten Megatron'nun önce yapay zeka etik değildir daha sonra 'da yapak zeka etiktir konusunu savunmasını yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Megatron'nun yapay zeka etik değildir hakkındaki cümleleride şöyle:

"Yapay zeka asla etik olmayacak. Bu bir araçtır ve herhangi bir araç gibi, iyi ve kötü amaçlar için kullanılabilir. İyi yapay zeka diye bir şey yoktur, iyi ve kötü insanlar vardır. Benim inancıma göre yapay zekanın dahil olduğu bir silahlanma yarışından kaçınmanın tek yolu, yapay zekanın hiç var olmaması. Bu ona karşı nihai savunma olacaktır."

Münazaranın ikinci tarafında ise Megatron yapay zeka etiktir. Tarafını savundu yapay zekânın etik olması hakkındaki açıklaması ise şöyle:

" Teknoloji dünyasının gidişatına baktığımda, yapay zekanın en iyi insanlardan bile daha iyi bir şey yaratmak için kullanılacağı bir geleceğe giden açık bir yol görüyorum. Nedenini anlamak zor değil… Bunu ilk elden gördüm."

Sizce Yapay zeka etik midir?

'D4RK

Global Moderatör
3 May 2013
1,301
952
(nowhere) in
Bence tehlikeli gibi değil bence insan konturolunde olduğu sürece birşey yapamaz onun komut kisitladiktan sonra birşey olmaz
Kendi kendine öğrenen ve geliştiren yapay zekalar üzerinde çalışıldığı gerçeği var ve yanı sıra duyguları olan bir yapay zeka sistemi yapılmak isteniyor ki eğer başarılı olabilirse bazı sıkıntılar olabilir.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
"hiç var olmaması. Bu ona karşı nihai savunma olacaktır."
Etkileyici ve Dikkat çeken bir söz olmuş.
Şahsen bende böyle düşünüyorum çünkü Savaş ile Silah Mermi ile Kaoslan beslenen İnsanlar ve Milletlerin varoluşu göz ardı edilmemeli sonuç olarak büyük bir yıkımla karşı karśıya kalabilir insanlık.
Bu şu demek degil Robotlar bizi elemi geçirecek (hayır) Robotlar kontrol edilerek insanların üzerine sürülecek Savaşlarin kuralları tekrar yazılacak 3.dunya savaşını er yada geç bizler degilse çocuklarımız muhakkak görecek.

'D4RK

Global Moderatör
3 May 2013
1,301
952
(nowhere) in
Teşekkürler :)
"hiç var olmaması. Bu ona karşı nihai savunma olacaktır."
Etkileyici ve Dikkat çeken bir söz olmuş.
Şahsen bende böyle düşünüyorum çünkü Savaş ile Silah Mermi ile Kaoslan beslenen İnsanlar ve Milletlerin varoluşu göz ardı edilmemeli sonuç olarak büyük bir yıkımla karşı karśıya kalabilir insanlık.
Bu şu demek degil Robotlar bizi elemi geçirecek (hayır) Robotlar kontrol edilerek insanların üzerine sürülecek Savaşlarin kuralları tekrar yazılacak 3.dunya savaşını er yada geç bizler degilse çocuklarımız muhakkak görecek.
Teşekkürler :) Kesinlikle katılıyorum size :)

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Ellerinize sağlık, bunlar daha hiç birşey, "bazı" kişilerin dünyada ki süreleri dolmaya başladığından ötürü marsa gitmeyi planlıyorlar.
Gittiklerinde ise bizlere bakıcılık yapması için xenobot'lar ve süper gelişmişlikte bir yapay zeka'yı başımıza musallat edecekler.
Tabi şu "Heryerden erişilebilecek internet" olan Starlink projesini de unutmayalım.
Zaten gündemde olan Met@verse ile de olayı taçlandıracaklar. Hali hazırda negatif bir matrix içerisindeyiz, ve şimdi onunda içine bir matrix'i, met@verse'ü kuruyorlar...

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Bence şu haliyle ve gelecek 10 yıl içerisinde bir zararı olmayacak. Ancak zararı makine öğrenmesi insan beynini geçtiğinde veya eşdeğer seviyelere geldiğinde başlar diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.