Yazılım bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Post ile konu paylaşma işlemi yapılacak!

w0rz0ne

Üye
22 Ağu 2019
142
0
ANTALYA
Merhaba, api bulamadığım için post isteği ile konu açmak gerekiyor. Bu site bir facebook tarzı bir site fakat benim çok konu paylaşacağım için bir program üzerinden içerik girdiğim zaman otomatik paylaşmasını istiyorum. Bu yüzden post isteği ile nasıl yapabilirim, yapabilen arkadaşlar kaynak kodları ile atabilir mi veya yardım edebilir mi?

Site: DeviantArt - The Largest Online Art Gallery and Community

t00r

Üye
20 Şub 2021
83
33
pythonda requests modülü var cookie ekleyerek ve de ekstra authorization headerları ekleyerek yapabilirsin fakat facebook.,instagram tarzı platformlar bu işlemleri api üzerinden kabul ediyor diye biliyorum.Facebook'un api kısmını okuyarak yardım alabilirsiniz.

w0rz0ne

Üye
22 Ağu 2019
142
0
ANTALYA
pythonda requests modülü var cookie ekleyerek ve de ekstra authorization headerları ekleyerek yapabilirsin fakat facebook.,instagram tarzı platformlar bu işlemleri api üzerinden kabul ediyor diye biliyorum.Facebook'un api kısmını okuyarak yardım alabilirsiniz.
bu site facebook değil o tarzda ve basit, pyton requests modülünü biliyorum zaten. Fakat hesap ile giriş yaptırıp post paylaşımını yapamadım.

t00r

Üye
20 Şub 2021
83
33
Hesap ile giriş yaptıracaksan google -> incele -> network kısmına gel oradan cookie değerlerini al gerçi giriş yaparken CSRF tokeni de isteyebilir.Beautfiul soup kütüphanesiyle r = requests.Session() oluşturup CSRF tokeni alabilirsin.Daha sonra response2 = r.post(url, cookie=my_cookies, headers=authorization_header) gibi request atman gerekir.authoriziotn header var ise bunları da google network kısmından post datasını gönderdiğinde görürsün.Authorization: Bearer <token> tarzı.Eğer CSRF token vs. yolluyorsa login olurken onu da login olmadan önce <form> etiketlerine bak orada üretiyordur. r Session objesi üzerinde tokeni çekmen gerekir.Biraz karışık fakat kütüphaneleri araştırır isen görebilirsin.

w0rz0ne

Üye
22 Ağu 2019
142
0
ANTALYA
Hesap ile giriş yaptıracaksan google -> incele -> network kısmına gel oradan cookie değerlerini al gerçi giriş yaparken CSRF tokeni de isteyebilir.Beautfiul soup kütüphanesiyle r = requests.Session() oluşturup CSRF tokeni alabilirsin.Daha sonra response2 = r.post(url, cookie=my_cookies, headers=authorization_header) gibi request atman gerekir.authoriziotn header var ise bunları da google network kısmından post datasını gönderdiğinde görürsün.Authorization: Bearer <token> tarzı.Eğer CSRF token vs. yolluyorsa login olurken onu da login olmadan önce <form> etiketlerine bak orada üretiyordur. r Session objesi üzerinde tokeni çekmen gerekir.Biraz karışık fakat kütüphaneleri araştırır isen görebilirsin.
Merhaba, deneme amaçlı yapma imkanınız var mıdır, iş için lazım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.