Yedekten Sonraki Karakter Sorununa Çözüm.

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
45
Little Town.
KARAKTER SORUNU, YEDEKTEN GERİ YÜKLEME yada BAŞKA HOSTA AKTARMA​

Arkadaşlar yedekten geri alma başlı başına bir sorundur. Hemen hemen bütün serverlar sql datalarını geri almada sınır koymuşlardır. 2 mb. 2 mb dan büyük sql datalarını tek seferde aktaramazsınız. Bazı yöntemler var denedim ama olmadı. Mesela bigdump yöntemi. Bununla çok büyük boyuttaki sql datalarını saniyeler içine aktarabilirsiniz. Yapan vardır muhakkak ama bende olmadı karakter sorunu yaşadım. Benim anlatacagım yöntem aslında basit birşey ama kesin çözüm bence...

Burası çok önemli: Mevcut sunucu üzerinde yedeği geri almak için alttaki işlemi yapabilirsiniz ama hostunu başka yere aktaracaklar yedegimizi geri almadan önce mutlaka yeni hostlarında sıfırdan vbulletin kurar gibi install işlemi yapsınlar!!!!! Ben bunu yapmadan denemedigim yöntem kalmadı sonuç =0 dı. Yeni hosta sıfırdan vbulletin yükledim sonra mevcut tablolara veri ekledim. Bu şekilde yaparsanız hem türkçe karakter sorunu yaşamazsınız hemde siteniz eski yerdeki gibi sorunsuz çalışır. Yeni hosta geçenler sıfırdan vbulletin kurdular farzedelim ve yedekten geri alma işlemini anlatalım...

1.Yedeğimiz 10 mb civarı olsun. Bunu parçalara ayıracagız önce. Alttaki gibi yedegi sağ tıklayıp windowsun wordpad inde açalım.

z0q_4.JPG

2.Burada tablo yapısı oluşturma bölümünden tablo verisi dahil bölüm bölüm seçip başka bir worpad dosyası açıp oraya kaydedelim.

qxP_5.JPG

Yani yukardaki gibi istedigimiz tablo isimleri ve datalarını seçip yeni belgeye kaydettik.

Bu arada belirteyimki açtıgınız yedek dosyasında türkçe karakterlerin çıkmadıgını görürseniz sakıntelaşlanmayın. Onlara sakın dokunmayın düzeltmeye kalkmayın. Oldugu gibi kalsın....

WMM_ssss.JPG

Buna dikkat ettikten sonra o belgenin boyutunu kontrol edelim 2 mb ı geçmesin. Garanti olsun istiyorsanız 2 mb a bile yaklaşmayın derim. Ben en fazla 1,60 mb falan bölümler halinde ekledim. Şimdi elimizde 2 mb a yakın 5-6 adet yedek dosyası oldu. Bunları parça parça geri yükleyecegiz.

Öncelikle hosta en üstteki gibi giriş yapıyoruz. Sonra Paraçaladıgımız yedekten geri yükleyeceğimiz bölümleri phpmyadminden bulup silecegiz..

Bu işlem sonunda "İMPORT" a giriyoruz...

RCZ_6.JPG

Ve alttaki gibi parçalara ayırdıgımız yedek dosyasından bitanesini alıyoruz.

NCa_7.JPG

Burda dikkat etmemiz gereken bir nokta var. Belki yukarda anlattıgımı anlayamamışsınızdır. MEsela "access" ve "adminhelp" tablolarınıyedekten geri almak istiyoruz. önce bu tabloları seçip tamemen kaldıralım. Sonra ana yedek dosyamızdan bu tabloların oldugu bölümü kesip yeni bir dosyaya kaydedelim sonra onu import edeceğiz. Hepsi bu. Eger sistemimizden mevcut kayıtları silmezsek bazı hatalar verebilir. Garanti yöntem olsun istiyorsanız benim gibi tamamen silin derim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.