Yeni başlayan biri hangi hacklerle başlamalı

mehmet07x

Üye
8 Nis 2020
114
18
Selamlar ustalarım çok uğraşıyorum yapdığım herşeyde hata alıyorum başarı alamıyorum belkide boyumdan büyük işlere kalkıştığım içindir.birazdaha yeni başlayanlar hangi hacklere başlamalı inşallah anlatabilmişimdir.

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Selamlar ustalarım çok uğraşıyorum yapdığım herşeyde hata alıyorum başarı alamıyorum belkide boyumdan büyük işlere kalkıştığım içindir.birazdaha yeni başlayanlar hangi hacklere başlamalı inşallah anlatabilmişimdir.
güncesl sitelerle uğraşma örneyin günde 500 kişinin ziyaret ettiği site yerine unutulmuş 2005 lerden kalmış sitelerle başla bunun için de safe3 ve havij kullana bilirsin

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
Merhaba,

Ben hacklemeye VPN, DNS değiştirme, DarkWeb'e girme gibi şeylerle başlamıştım. Önce kendimi gizlemeyi öğrenmiştim, daha sonrasında ağlarla ilgili sırasıyla Deauth Attack, Handshake Catching, MITM, ARP Spoofing gibi şeyler deneyerek en son trojan saldırılarına geçmiştim. Size de bu sıralamayı önerebilirim. Zaten gördüğüm kadarıyla YouTube ve Udemy platformlarındaki hocalar da önce ağ saldırılarını öğretiyorlardı.

Şunu da eklemek istiyorum; bence BruteForce, BeEF, Torjan tarzı şeyleri başlangıç olarak denemeyin. Bir süre sonra "Peki ben bu dosyayı nasıl sızdırcam, kimse bu taktiği yemez ki" gibisinden şeyler demeye başlıyorsunuz ve hevesiniz kaçıyor. Fakat önce ağ saldırılarını görürseniz çoğu saldırı çeşidine aşina oluyorsunuz sonra kendinize bir sürü alternatif üretebilecek kadar bilgiye sahip oluyorsunuz. Stratejik ve hızlı hareket etmeyi öğreniyorsunuz diyelim. En azından benim kendimde gözlediğim şeyler bunlar oldu.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler :)

saezmee

Üye
18 May 2021
237
85
Hakkari
Öncelikle Selamın Aleyküm

SiberGüvenlik alanında kendini geliştirmek istiyorsan TryHackme ,hacker101 Hack one gibi sitelerden kendini geliştire bilirsin hem nasıl yapılıcağnıda öğretiyor Başarılar dilerim.

13 May 2019
187
84
1 Yeni Mesaj
Beni aydınlatırmısın bu yorum yanlışmı sence ne yapmalıyım
Hocam size şöyle diyeyim, emin olun öyle hacklenecek site kaldıysa bile üstüne çok kişi binmiştir bile. Safe3 ve Havij yazılımların kullandığı requestler çok eskide kaldı. Havij ile hacklenecek site varsa bırakın hacklemeyin, gülerler. Kendinizi geliştirin, terim bilginizi arttırın sonrasın da tekniğe geçin.

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
güncesl sitelerle uğraşma örneyin günde 500 kişinin ziyaret ettiği site yerine unutulmuş 2005 lerden kalmış sitelerle başla bunun için de safe3 ve havij kullana bilirsin

unutulmuş 2005 lerden kalmış sitelerle başla:D
sorumu güzel okumanı rica ediyorum bak ne diyorum eski sitelerden başla bende biliyom hvij in safe3 ne kadar eski olduğunu ama gdip eyer aktif bir siteye bu acemilkte saldırırsa sende bende biliyorum ki başarısız olur

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üye:

bana kalırsa sanki yeni başlamıssın gibi programlı çalış araştır bilgi topla ayak izlerini takip et ve asla cayma pes etme.

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Ben ilk başladığımda bizim modeme ddos atmışım :D sonradan modem şifresini kırdım ve site falan hackledim. Sizde eskide kalmış sitelero hackleyebilirsiniz. Forumda bir çok konu var...

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
242
-Türkistan-
Direkt olarak hack yapmaya başlamayın, önce bilgisayarı baya bi kurcalayın, bir şeyleri değiştirin. Sonra port nedir? ne değildir? ddos komutları vs. öğrenin, Udemy, youtube gibi platformlar da bu tür eğitimler ve videolar mevcut. Onları izleyip yapabilirsiniz. Ama hemen pat diye hack yapmaya başlamayın, emeklemeden yürümeye başlarsanız hiç bir yere varamazsınız. Size önerim budur.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,982
1,078
Kayseri
Merhabalar, bu konuda hacklerle başlaması lazımı kendini nasıl geliştireceğim olarak anladım. Umarım yanlışım yoktur.

İlk önce benim tavsiyem olarak Linux öğrenmeye başlayabillirsin. Ardından kendini birazdaha sızma testlerinde geliştirmek istiyorsan burada yer yer açılmış konuları okuyarak veya tryhackme'de yayınlanmış roomları çözerek kendini geliştirebillirsin.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Aldığınız hataların sebebi büyük ihtimal sizden kaynaklı. Bilişim sektöründe böyle sürekli hatalarla karşılaşırsınız. Önemli olan bu hataların nasıl çözüleceğini araştırmayı bilmektir. Herhangibir konuda hata aldığınızda aldığınız hatayı Google da aratarak çözümünü araştırmanız gerekir. İngilizceniz az çok varsa İngilizce olarak araştırma yapmanızı öneririm zira daha fazla kaynağa ulaşırsınız. Yeni başladığınız için yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi programlama/algoritma mantığını kavradiktan sonra hacking ile alakalı kendinizi gelistirmenizi tavsiye ederim. Çünkü hackingde yaptığınız şey aslında genel olarak sistemlerin zafiyetlerinden faydalanmaktir. Sistemlerde belirli başlı algoritmalarla çalıştıkları için yazılım hackingden önce öğrenilmesi gerek diye düşünüyorum. Sizin için bir kaç Siber Güvenlik eğitimi bırakıyorum, bunları inceleyebilirsiniz;

İyi Forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.